Dotace z ÚP na podporu vzniku prac. míst

Od: Datum: 10.02.14 18:43 odpovědí: 7 změna: 19.03.14 21:24
Ahoj,je mi 19 a uz dlouho nemuzu najit práci nemam praxi... Na úp jsem od zacatku zari. Chtel bych s otcem zacit podnikat,vim ze kdysy bylo ze kdyz nekdo zalozil firmu nebo vytvoril novou prac. Pozici a zamestnal nekoho kdo byl na úp delsi dobu dostal dotaci 200 000 kc pod podminkou ze zamestnany musi byt min. 2 roky.. Nevite jak to je ted.. Nebo jakym zpusobem sehnat cca 100-150 000 jako dotaci do zacatku podnikani? Diky.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.14 19:43
avatar

Zdravím, v podstatě máte pravdu, ale je to malinko jinak.

- pokud zaměstnavatel vezme do pracovního poměru člověka z UP, dotace není 200 000,-, ale těch 200 000,- je maximum. Záleží na prac. pozici, co bude zaměstnanec dělat, jaké pomůcky bude potřebovat apod. Výše dotace je vždy závislá na těchto faktorech.

- pokud si zaměstnavatel vybere člověka z UP, který je zařazen do tohoto projektu (je to jakýsi projekt od EU, nabízí UP), dostává dotaci automaticky, pokud v programu není, musí se více papírovat.

- a ony lhůty, po kterou nesmí zaměstnavatel zaměstnance vyhodit - a pozor, ani zaměstnanec sám nesmí z pracovního poměru odejít!, jsou velmi proměnlivé a závisí na více faktorech, s tím neporadím.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.02.14 20:25

Nedávno běžel projekt "VZDĚLÁVEJ SE A PODNIKEJ!", je to přes ÚP a EVS (evropský sociální fond). Možná se projekt jmenuje v každém kraji jinak, to nevím. ÚP jsou pod vedením hlavních krajských poboček, takže se akce mohou lišit. Ptejte se po kurzu "Základy podnikání". Na kurzu si každý vypracovával svůj podnikatelský plán. Kdo měl zájem po skončení kurzu začít s podnikáním, šel zanést na pracák. Tam se plány posuzují a pokud se jim zdá ok, tak dávají dotace do začátku podnikání, výše dotací je individuální. Většinou přispívají na věci, které se dají po neúspěšném pokusu prodat. Mají max. výši a byla podmínka, že tuším rok musí dotyčný podnikat.

Podnikatelský záměr můžete předložit i bez absolvování kurzu. Na ÚP je úředník, který to má na starosti. Nicméně se domnívám, že mají radši, když se absolvuje kurz. Aspoň mi tak bylo řečeno.

doplněno 10.02.14 20:26:

mrkněte http://poe.cz/index.php?file=…ty-eu/vzdelavej-se-a-podnikej

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.14 20:29

5 let je tedka

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.14 23:04
avatar

Můžete připojit odkaz na zákon?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jurajda
Datum: 12.02.14 22:10

Zavolej si na poradenku a oni ti poradí a pošlou dokumenty. Řešil jsem to stejné nedávno, záleží dost na tom odkud jsi, jaká je tam nezaměstnanost, v čem chceš podnikat atd. Milion parametrů. Můžu doporučit infolinku tohohle webu www.dotacni.info Zavolal jsem tam, měli přehled a za konzultaci nic nechtěj. Good luck

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 12.02.14 23:25

Tenhle příspěvek má tak přísná kriteria, a tak hloupé podmínky. Např: musíte splnit určité, UP stanovené podmínky, a pak Vám "možná" něco dají. Nelze s nimi dohodnout, že při splnění jejich podmínek, ty peníze dostanete. Ne. Splňte! A potom vám možná dáme. Nelze se na to spolehnout, a zařadit ten příspěvek do finančního plánu. Letos pokud vím, dávají asi 80tis. Zajděte si na UP. Je tam na to spešl. referent, a uvidíte. A dejte vědět, jak jste dopadl. Hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.14 21:24

Zdravím, nevím přesně , na co se ptáte, ale každpádně já jsem z moravskoslezského kraje. Dotaci na zaměstnance u nás dává ÚP max.13000Kč po dobu 6 měsíců.

Na rozjezd podnikání je to 100000Kč. Je zde nutno splnit několik podmínek. Já mám udělaný kurz Základy podnikání, který financovala EU. Na ÚP je nutno dodat podnikatelský záměr, žádost, potvrzení od lékaře, nájemní smlouvu, předpokládaný peněžní tok, soupis všeho co chceme za dotaci pořídit ( je možno nakoupit pouze dlouhodobý hmotný majetek, vyjímka je software - např. sklad.ev), výpis z živnostenského rejstříku - ihned je třeba nově zřízenou živnost pozastavit...a pod...

Je to spousta papírování. A není jisté, že dotace klapne.

Já s prosíkem na ÚP půjdu příští týden, tak se uvidí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.