Kdo předepisuje hořčík a železo?

Od: Datum: 27.12.13 21:38 odpovědí: 13 změna: 28.12.13 16:20

Po odběru krve mi vyšly výsledky, že mi chybí železo a hořčík. Pamatuji si, že kdysi mi obvodní doktorka říkala, že ona železo nemůže na recept předepsat. Tak kdoví, jestli aspoň ten hořčík. Nevíte, jestli třeba neurolog může tyto vypsat? Sice se dají oba koupit volně, to vím, jenže já potřebuji silnější. Mám anemii chronickou, živiny z potravy nestačí. Díky!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: iv®
Datum: 27.12.13 22:14
avatar
Hořčík koupíte běžně v lékárně, a železo snad taky. Ja ho brala naposledy v roce 2000 v tehotenstvi a kupovala jsem ho v lékárně bez předpisu. Zkuste se zeptat přímo v lékárně.
doplněno 27.12.13 22:16: Koukala jsem na net. Železo je volně prodejne.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 27.12.13 22:15

Hořčík (Magnosolv) píše mámě internista, praktický lékař ho psát nemůže. Zeptejte se u svého lékaře specialisty. Železo psala manželce gynekoložka. Ale taky záleží jak moc vám ty minerály chybí, pokud hodně, specialista vám je napíše, pokud to "není tak hrozný" doporučí vám si koupit něc volně prodejného.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: iv®
Datum: 27.12.13 22:26
avatar
Nechci se hádat, ale hořčík píše i obvodak. A vyjde Vás dráž o 60 kc,-Protože zaplatite poplatek u lékaře a v lékárně. Normalne stoji cca 90 kc,-
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kiki*
Datum: 27.12.13 22:59

Já vím, že železo i hořčík lze koupit v lékárně. Ale na předpis dostanu opravdu silné. Nedávno jsem si za 160 kč koupila v lékárně Mg a doma zjistila, že za ty peníze jsem si mohla koupit šumivé tablety, které by mě díky obsahu Mg vydržely desetkrát delší dobu! Zkrátka v těch minitabletkách z lékárny skoro hořčík nebyl a přitom se krabička nazývala Magnum forte! Je to samozřejmě o ušetření peněz, ale i víře, že silnější tabletky na předpis spíše zaberou. Už je mi z anemie opravdu zle. Díky za snahu!

Datum: 28.12.13 14:31
avatar

Vám bych doporučil, abyste se vykašlala na shánění železa, protože jak už jsem psal, není pravda, že vyšší dávkování vám pomuže. Možná ano, ale do hrobu! Nezahrávejte si se zdravím a zeptejet se doktora, jakou příčinu má vaše anemíe. Ono to může být i nedostatek nebo nadbytek mědi. Píšete, že vaše anémie je chronická a jakékoliv onemocnění vychází ze střeva, proto je nutné, zaměřit se více na stravu. O jídelníčku nic nepíšete, jen se chcete dále ládovat železem a to je chyba. Váš problém může být způsobený reakcí ve střevě, candidou či jinými kvasinkami, proto je nutné tento proces přerušit a nastolit ve střevě rovnováhu se zdravou biokulturou. Tedy já bych doporučil změnit jídelníček a místo železa si koupit probiotika s různými biokulturami a dávat zvýšené dávky biokultur. Tím nemáce co pokazit, můžete ale hodně získat nebo se uzdravit. Já jsem trpěl chronickou rýmou, mám těžké astma, žádné léky ani kortokoidy mně dlouhá léta nepomáhaly, než jsem se o problém začal dostatečně zabývat a hlavně chtít s tím něco udělat. Očistu střev jsem sice neprováděl tak drastickou (slanou vodou), ale zvolil jsem si kysané zelí. Jedl jsem ho třikrát denně asi týden až deset dní, než mě začaly tlaky pod levým žebrem. Zelí má obrovské množství biokultur , vitamínů a minerálů, kvašením se střeva nafukují a ze stěn se odloupnou mnoholeté nánosy nesprávným stravováním. Biokultura ve střevě se upravila, začal jsem jíst zdravě. Nutno říct, že jsem měl naplánuvané dvě operace nosnch dutin, jelikož jsem je měl všechny ucpané a zarostené, nosem jsem několik měsíců prostě vůbec nedýchal, při mluvení jsem chraptěl, jenže doktoři neléčí příčinu, ale následek a po operaci by se vše stejně vrátilo zpět do původního stavu, protože reakce ve střevě byla rozjetá a bylo nutné ji upravit, zastavit a změnit. To se povedlo zdravou stravou, nos se uvolnil velice brzy, mohl jsem postupně vynechat všechny léky, postupně jsem snižoval dávky kortikoidů a úplně vynechal. A ještě ke všemu jsem během dvou měsíců shodil 12kg, další kila mizela postupem času, protože po kortikoidech se dobře přibírá. Nyní jsem úplně bez léků a jakýchkoliv problémů, sem tam se projeví alergická reakce při vdechnutí něčeho, ale pokud to člověk nepřehání s masem, projev být nemusí žádný. Takže se zaměřte na to střevo, nejlépe by byla kompletní očista celého těla s dostatkem biokultur a zdravé stravy. Věřte, že zdravá strava je lék na všechno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.13 22:16
avatar

Hořčík si koupíte v lekárně...třeba 5kg balení...

Železo vám předepíše obvoďák anebo jiný doktor...buď to není obvoďák, anebo je to truhla anebo má někdo špatný pamatovák...

Neb železem se můžete otravit a to smrtelně, hrozí normální předávkování=smrt.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.13 23:03
avatar
Hořčík je běžně dostupný v jakékoliv koncentraci. Železo a draslík pouze v nižších koncentracích. Vyšší dávky vám napíše lékař, poněvadž je to zdraví nebezpečné a vyžaduje pravidelné testy. Pokud lékař nenapíše, ví proč. Ono anémie nemusí zpusobovat jen nedostatek železa. Nakonec uz se to tu resilo
http://m.poradte.cz/spolecnos…92-fe-z-hrebiku-v-jablku.html
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.12.13 01:32
avatar

Ach jo, to je zase řešení ve stylu "čistit špinavý kabát kyselinou sírovou". Zkuste prvně zjistit, co Vám anémii způsobuje. Možná máte železa dost, ale něco Vám ho odbourává rychleji, než ho stačíte dodávat. Možná Vám něco blokuje jeho vstřebávání, takže můžete sníst 10 tablet se železem denně a nebude to mít žádný vliv. Počítejte taky s tím, že železo z tablet se obecně velmi špatně vstřebává, železo v přírodní formě je pro organizmus mnohem lepší.

Nepřeháníte to s mléčnými výrobky, mlékem, cukrem? To jsou největší ničitelé železa. Jaký je Váš běžný jídelníček? Jíte dost zeleniny, hlavně té tmavě zelené? Jíte dost kvalitního červeného masa? Uzeniny jsou nanic, to je jen hromada koření a náhražek. Najděte si na internetu potraviny s vysokým obsahem železa a zařazujte je ve zvýšené míře do stravy. Pro začátek doporučuji každý den ráno misku kaše z vařených jáhel - při pravidelné konzumaci nebudete mít za pár dní problém. Omezte nebo úplně ze stravy vypusťte cukr. Pokud jste kuřačka, zkuste s tím skončit. A jestli náhodou vegetariánka, tak jsou asi všechny rady zbytečné...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.12.13 08:12
avatar

magacruiser, souhlasím s každým slovem, ale jaké je řešení u užívání Warfarinu? Miluji všecko zelené, ale u léku na ředění krve to mám zapovězeno. Hřeším, jím hodně zeleného. A trnu! Na kapku krve z prstu, KVIK se tomu říká?, chodím poctivě. Občas dávku Warfarinu mi doktor na chvíli zvýší, ale bojím se, protože vím, jak vypadá embolie třeba v očích. Ale zelené prostě nemohu z jídelníčku vypustit. Co s tím?

doplněno 28.12.13 10:22:

Kartaginče, to všechno je kapku problém. :D Bez kortikoidů nemůžu žít, ale ty odvápňují, tedy bych měla zvýšit příjem vápníku v mléce a mléčných výrobcích. S nimi ale opatrně, protože ubírají železo, které je hlavně v zelenině. Tu bych také neměla, protože snižuje účinek Warfarinu. Nějaká semena, zrní a bobule? Zuby sice mám, ale není to s nimi zas až tak sranda. *plac* No, nebylo mi lépe, když jsem tohle všechno nevěděla?! Takže se začínám vyhýbat článkům o zdravém jídle. Přiměřeně, přiměřeně! :D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.12.13 08:51
avatar

warfarin je vlastně jed na krysy. Je to účinný lk, ale musí se s ním opravdu opatrmě. což víte- Jinak hořčík je v banánech a bramboráchm taky. Železo... říkávalo se že je ve špenátu, ale jednak to je právě to, co byste neměla, a jednak se ukázalo, že je to chyba výpočtu.To už je víc železa v rudě z Krivého Rogu *smich*.

A tomu testu se opravdu říká kvik, ale píše se to quick (Quickův test),

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.13 14:10
avatar

Babkazov - no ono to zas tak není pravda s tím vápníkem nebo mlékem. Mléko a mléčné výrobky je bílkovina a bílikovina se msí trávit v hodně kyselem prostředí - PH 1-3! Poté tato natrávená strava opuští zaludek a posune se do střeva, kde se vstřebává. Ovšem kyselé prostředí žaludku se musí neutraliovat zásadou, tedy vápníkem. Jenže vápník obsažený v mléce na to nestačí, musí se tedy použít vápník obsažený v kostech a zubech. Mléko ve skutečnosti organismus odváňuje, je to bílý jed!

Další věc - vápník je párový minerál a aby se mohl v těle usadit, potřebuje brášku hořčík. Tedy nedostatek vápníku může být ve skutečnosti způsobený nedostatkem hořčíku nebo naopak. Výhodný poměr je 2:1 ve prospěch vápníku. Ovšem tyto dva minerály se nesmí brát současně, protože vstřebání jednoho blokuje ten druhý, musí se tedy brát s odstupem nejlépe 6 hodin. Vstřebávání vápníku umocnuje vitamín D3, vstřebávání hořčíku vitamín B6.

Co se týká železa - toho by měl mít organismus dostatek ve stravě, proto ho lékař napíše jen v nutných případech a vysoké dávky se musí pravidelně hlídat, jelikož je životně nebezpečný, proto koncentrovaný je jen na předpis. ŽElezo se špatně vstřebává při používání léků na překyselení žaludku nebo zásadité stravy, proto se musí brát nalačno! Nemá rád vitamín E, ale ke zlepšení vstřebání potřebuje vitamín C! Toho nemá člověk nikdy dost, v republice je málo lidí, kteří mají dostatek céčka! Rozumné dávky vitamínu C se pohybují v řádech desítek gramů! Dále železu vadí vysoký obsah měďi ve střevě. Měď a železo s odstupem nejméně 12-24 hodin. Onu anémii nemusí způsobovat jen nedostatek železa, ale i mědi, ale i úplně něčeho jiného, proto lékař ví, proč nenapíše to či ono, není to jen o železe a kdo si to neumí nebo nechce uvědomit, braním železa si může ještě více uškodit. Anémie má mnoho příčin! Jak je vidět, je to trošku víc složitější, nedostatek jednoho není nikdy jen nedostatkem jednoho, ale tělo je defacto podvyživené z nedostatku minerálů a vitamínů. Nedostatek jendoho, ůže být způsobený nedostatkem nebo přebytkem druhého, proto vždy píšu, že nejlepším řešením je pestrá strava, hlavně by měla být v drtivé většině zásaditá, protože jinak tělo trpí a strádá. Taktéž pobírání minerálů v tabletách vyžaduje určité znalosti a nesmí se brát stylem páté přes deváté, jinak je to vyhazování peněz, protože pak se neumí nebo nemůžou vstřebat. Vstřebávání železa je u dětí 75%, u seniorů 15% - ze stravy. Ale pokud má člověk stravu pestrou, denní množství do sebe hravě dostane. Dostatek železa má třtinová melasa, má i dost jiných minerálů a vitamínů. Co se týká vápníku, dá se koupit v DM drogerii 300tablet spolu s vitamínem D3, a vydrží na více než sto dní. Hořčík se tam dá koupit taky - 300tablet - dávkování dvě tablety denne, tedy 150dní, cena okolo 95kč. Je ale k němu lepší sehnat vitamín B6, třeba B komplex. V lékárně se dá pořídit už komplet balení hořčík+B6, ale je to dražší.

Co se týká warfarinu, jeho hladinu hodně ovlivnuje vitamín K, je tedy lépe vynechat potraviny s vyskoým množstvím vitamínu K, ale nemusí se vynechat úplně všechno, poněvadž je důležitá pravidelnost ve stravě, aby lékař mohl lépe určit dávkování warfarinem. Pak hladina hodně kolísá a nemá se čeho chytit.

Jinak bez těch kortikoidů se dá obejít, ale jak už jsem psal, vyžaduje to více se zaměřit na stravu, tělo se časem samo srovná a není nutné pak ovlivňovat hladiny hormonů. Ovšem je nutné dodat, že kortikoidy se musí vynechávat postupně a velmi opatrně, tedy snižovat dávky postupně a pomalu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.13 16:20
avatar

Páni, Štírečku, děkuji za podrobnou přednášku. Budu se muset k tomu vrátit několikrát. Je to složité a ještě složitější! ;) Zakážu si zdravou stravu prožívat. Jím velice pestře a nevyhýbám se ničemu. Jen čas s mlíkem nemusím a v posledních letech nemusím tučné a mastné. Jinak mám ráda všechno. Pokud mě nepokroutí ataka psoriatrické artritidy ze změny počasí nebo z čeho, tak se to všecko dá. ;) Pokud nejím nebo nedělám vyloženě šílenosti a to tedy ne, pak by měl stačit a být výhodný běžný jídelníček. A budu ráda, že je to tak. Lepší to už nebude! :D Děkuji vám *pusa*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 28.12.13 13:19

Tak se ji zeptej, kdo ti to předepsat může..ony myslím existujou i nějaké injekce, které tyto látky obsahují když už uplně zkolabuješ nebo když to potřebuješ dostat do těla co nejvíc a co nejrychleji..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.