Jak zjistit adresu majitele účtu?

Od: Datum: 19.12.13 20:35 odpovědí: 9 změna: 24.12.13 01:34

Na internetu jsem prodejci MORA sporáků zaplatila předem na konto u pošt.banky ( Jméno i příjmení) 4600,-Kč.

Nedošel ani sporák ani peníze zpět. Majitel účtu se nám nehlásí.

Dá se nějak zjistit přes banku adresa majitele nebo jak požádat banku,aby ho kontaktovala?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 19.12.13 20:40

Dobrý večer, banka Vám neřekne, kdo je majitelem učtu. V tomto případě bych Vám doporučil podat trestní oznámení. Pro policii není problím si zjistit majitele.

Ohodnoceno: 0x

Od: likra*
Datum: 19.12.13 20:49

Děkuji, ale myslíte,že 4600,-Kč je dost na podání trestního oznámení? Neni nejnižší suma vyžší?

Datum: 19.12.13 20:55
Nejnižší suma je nula...

Od: jm*
Datum: 19.12.13 20:54

Myslím si, že ano, ono titož poškozených může být více. Tím se celková škoda zvedne

Datum: 19.12.13 21:02

Jestli to nebyl přímo MORA zástupce, tak je to jasný a hledal bych další poškozené, aby částka přesáhla 5000Kč. Příště už snad nebudete nic platit předem. Já platim předem jen u Aukra, Ebay a TOP 10 eshopů jinak vždy na dobírku, takže v mém případě by nějaký zasr*ný MORA prodejce nepochodil.

Od: likra*
Datum: 19.12.13 22:19

Nebyla bych tak přísná. Kupuji i prodávám nejen na aukru a mimibazaru. Vánoční dárky všechny na internetu a upřednostňuji možnost platit předem na účet. Nikdy se mi nestalo, že by někdo nezaplatil a nebo neposlal zaplacenou věc. Snacha měla smůlu, bohužel.Pokusím se zeptat na policii, jestli s tím budou něco chtít dělat.

Od: buss®
Datum: 19.12.13 22:32

Nevím jak kdo, ale když vkládám peníze na konto, tak se ptám, je to tento příjemce?

Datum: 20.12.13 09:32

Tady jsem to již psal, jak to funguje: https://www.poradte.cz/spolec…stat-zpet-pujcene-penize.html

Od: roma
Datum: 24.12.13 01:34

Rozhodně se obraťte na policii ČR. Výše škody nehraje roli. 4600 Kč nejsou drobné. Navíc podobně poškozených vás může být mnohem víc. Je opravdu zbytečné pátrat na vlastní pěst.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.