Jak se vyhnout 2měsíční výpovědní lhůtě

Od: Datum: 06.01.14 20:19 odpovědí: 11 změna: 07.01.14 10:55

Ještě bych měl otázku jak se postupuje při podepsání nové smlouvy,kdy bych chtěl např. za měsíc skončit z duvodu nástupu do nového zaměstnání a zaměstnvatel nepřistoupí na ukončení dohodu a ja bych nemohl čekat 2 měsíce výpovědní lhutu.Jak v takovém případě postupovat?Přestat chodit do práce a normálně nastoupit do nového zaměstnaní?Opravdu nevím jak postupovat v takovém případě.Připadám si už jak blbec dneska,ale slibuji že tohle je poslední otázka :)
Zdroj: https://www.poradte.cz/spolec…mlouva-na-dobu-neurcitou.html


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.01.14 20:23
avatar
jedine reseni je hrube poruseni npr alkohol
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.14 20:35

a když prostě přestanu chodit do práce?

Datum: 06.01.14 20:48
avatar
Máš přece tři měsíce zkušební dobu...
doplněno 06.01.14 21:11: Nová smlouva je nová smlouva. Ostatní tvé otázky jsem nečetl, takže nevim vo co go.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.14 20:50

při prodloužení prac smlouvy?to je snad při nástupu do zaměstnání.

Datum: 06.01.14 22:29

Máte novou smlouvu, nebo jenom změnu dosavadní pracovní smlouvy?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.14 21:10
avatar

Zaměstanavatel proti vám moc nenadělá. Ale přece jen to na vás určité negativní dopady mít může. Blíže si prostudujte zde: http://www.hrmprofi.cz/33/ned…vRawFAaDDulZX7UDBY/?reltype=2

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 07.01.14 08:46

Nekdo tady kdysi psal, ze kdyz prestanes najednou chodit do prace, tak te sice vyhodi, ale muzou po tobe vyzadovat nahradu nakladu spojenych s tim, ze jsi najednou prestal dochazet (tj. veci, ktere jsi mel udelat, nebyly udelany a zamestnavatel musel najmout nekoho jineho, zaplatit skody za pozdni dodavku, zaplatit prescas nekomu jinemu za to, ze to udelal, nebo ja nevim jake dalsi naklady s tim muze zamestnavatel mit). Sice jsem to jeste neslysel, ale pry to zakonik umoznuje.

Nejlepsi je asi zkusit se soucasnym zamestnavatel rozvazani pracovniho pomeru dohodou k datu mesic ode dneska.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.14 08:50
avatar

Onasisi, jak si přejete, aby s Vámi jednali zaměstnavatelé? Korektně, že?

Chci-li, aby se ke mně chovali lidé korektně, musím začít sama u sebe, tzn., musím se já chovat korektně k nim.

Jak se na Vás bude dívat nový zaměstnavatel, když zjistí, že jste předchozí zaměstnání neukončil korektně? Že jste z něj utekl jako malý kluk?

Myslíte, že zaměstnavatelé stojí o zaměstnance, kteří jim brzy mohou provést to, co byste nyní chtěl udělat stávajícímu zaměstnavateli?

--- Tipuji, že to dopadne následovně:

Nový zaměstnavatel Vás přijme, dozví se (od Vás nebo od předchozího zaměstnavatele) o Vašem jednání a ještě v průběhu zkušební doby si za Vás najde někoho spolehlivějšího. Váš pracovní poměr zruší na konci zkušební doby a Vy budete bez práce a bez nároku na podporu.

K tomu ještě můžete očekávat soudní vymáhání škody, způsobené neomluvenou absencí původnímu zaměstnavateli ...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: luke237
Datum: 07.01.14 09:00

Zaujala me ta "neomluvena absence". Kdyz da zamestnavateli vedet, ze prsti mesic nehodla do prace prijit ani jednou, da se to povazovat za neomluvenou absenci?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.14 10:55
avatar

Odpovím na obě Vaše reakce najednou: Nemá-li zaměstnanec "legitimní důvod", může zaměstnavatel vyhodnotit jeho nepřítomnost jako neomluvenou absenci se všemi důsledky. (Co je zaměstnavatel povinen omluvit najdete v ZP a v NV o překážkách v práci.)

Zaměstnavatel není povinen na základě ústního oznámení omluvit nepodloženou nepřítomnost zaměstnance (pokud ji zaměstnanec nedoloží potvrzení lékaře, úřadu, ...)

Tady navíc mohl zaměstnanec zaměstnání ukončit tím, že by po 31. 12. 2013 nenastoupil do zaměstnání. Sjednaná doba uplynula 31. 12., zaměstnavatel nenavrhnul pokračování ani uzavření nové smlouvy, ... Dal však naplánováním další pracovní směny najevo, že o zaměstnance stojí i do budoucna...

Protože pracovní smlouva na dobu určitou nezavazuje k pokračování ani jednu ze stran, nebyl zaměstnanec povinen pracovní směnu po uplynutí sjednané doby akceptovat. Mohl zaměstnavateli sdělit, že končí.

Podle mne tedy měl prostor k legitimnímu ukončení zaměstnání, nemusí jednat nekorektně (viz předchozí dotaz) ...

--- Výpověď musí být písemná a váže na sebe dvouměsíční výpovědní dobu. Nebude-li zaměstnavatel souhlasit s návrhem dohody, musí zaměstnanec situaci řešit výpovědí a pracovat pro zaměstnavatele pracovat až do konce výpovědní doby.

=== Já to chápu. Ale znám spoustu lidí, kteří hledají, jak co obejít, místo aby hledali cestu, jak se se zaměstnavatelem domluvit. V poslední době slýchám spoustu nářků na zaměstnavatele, ale u sebe nikdo chybu nevidí.

Řada lidí si myslí, že přestanou chodit do práce, nastoupí do nového zaměstnání, a že se jim nic nestane. Někdy to tak dopadne.

Jenže znám dost případů, kdy se to vymstilo. O novou práci přišli ve zkušební době (zaměstnavatelé o neloajální zaměstnance nestojí, najdou si někoho spolehlivějšího) a protože předchozí zaměstnání skončilo okamžitým zrušením (§ 55), neměli třeba další 3 nebo 4 měsíce nárok na podporu ...

--- Už nějakou dobu tu lidem odpovídám v pracovněprávní oblasti a myslím, že je z mých odpovědí znát, že "citově" stojím spíše za zaměstnanci. Ale korektnost a slušnost by neměla chybět ani jim.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 07.01.14 09:07
Chci-li, aby se ke mně chovali lidé korektně, musím začít sama u sebe
Ja v tomhle musim tazatele podporit. Dal soucasnemu zamestnavateli na vedomi, ze u neho nechce pracovat, protoze nekdo jiny si jeho prace vazi vice nez on (tj.jeho soucasny zamestnavatel), zamestnavatel mu odmitl podepsat dohodu a misto toho mu naopak blokuje moznost odchodu. Sance je, ze predtim mu nechtel pridat nebo vyjit mu pracovne vstric (coz asi nakonec bylo i duvodem hledat si jinou praci) s tim, ze za branama stoji stovka dalsich lidi, kteri by jeho misto vzali okamzite za mene penez.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.