Bolí vrtání mléčných zubů?

Od: Datum: 27.11.13 06:40 odpovědí: 7 změna: 27.11.13 20:21
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.13 06:44

Vzhledem k tomu, že mléčné zuby nemají kořeny a ani tedy nervy, vrtání by nemělo být bolestivé. Nářek je spíš psychického rázu...

Ohodnoceno: 0x

Od: fff
Datum: 27.11.13 07:14

No nevím, ale mě když jako děcku vrtali zub kvůli zánětu okostice, tak mě to celkem hodně bolelo...

Datum: 27.11.13 09:38

To je hloupost..samozřejmě, že mléčné zuby mají jak kořeny, tak nervy! Myslíte si, že jsou snad k dásni jen přilepené? ;)

Pamatuji si, jak jsem si je sama vyviklávala, když se kývaly a jak kořen z dásně tak jako křoupal ven - fuuuuuj :D

To znamená, že i vrtání mléčného zubu bolí, pokud je kaz hluboký. Doporučuji šetrného lékaře, který podá tlumící prostředky, protože jako dítě jsem měla zubařku "sadistku" a vypěstovala jsem si v sobě k zubařům téměř fobii než jsem našla zubaře šikovného a dnes vím, že se není čeho bát i když to není příjemné.

I dnes se bohužel najde zubař, který Vás raději nechá trpět, než by použil injekci a přitom dle mého bez injekce nelze kaz odvrtat pořádně, tu bolest normální člověk nemůže vydržet..

Datum: 27.11.13 09:25
I já si pamatuji na vrtání mléčného zubu. Měla jsem obyčejný kaz a bolelo to jako čert...
Dnes jsou díky Bohu prostředky bolest tlumící a zubaři je již začali používat...

Od: xixi*
Datum: 27.11.13 11:16
Pokud je kaz jen povrchovy, tak neboli ale je to neprijemne. Vrtani hlubokeho kazu boli. Nase zubarka, pokud vrta zub detem, pouzije znecitlivujici gel (ma nejakou prichut a detem chutna), nasledne pichne lokalni umrtveni a pak co nejrychleji vrta a spravuje zub. Pre par tydny byla takto osetrena dcera a sice se bala ale ve vysledku jsem zjistil ze si u osetreni zdrimla. A to ji zubarka trhala jeste spodni jednicku, ktera se ji kyvala ale nechtela ven.

Datum: 27.11.13 11:44

Pokud má paměť sahá, tak bolí, bolí,...*plac*

Ale vím, že mnozí zubaři ani mléčné zuby nespravují, pokud tedy nedělají neplechu. Stejně vypadnou, tak když to nebolí, nechají to být.

Má vnoučata byla velice statečná - paní doktorka jim slíbila, že jim dá na zoubek stříbrnou hvězdičku a obě děti držely jako hluchý vrata. A pak se doma na tu hvězdičku dívaly do zrcadla. Žádné umrtvování a ohlupování, zvládly to perfektně.

To já byla jiná poserka. Náš pan doktor byl starý, kolem hlavy rozcuchané šedivé vlasy, vykulené oči /aspoň ho tak ve vzpomínkách mám *:)*/ a nejhorší bylo, že měl jen jednu ruku. A byl nervózní, hrozně nadával, když se nějaké dítě nechovalo podle jeho představ. Mě s mamkou vyhodil dvakrát. Prý máme přijít, až se naučím chovat. Dopadlo to tak, že jsem pak řvala jako tur už v autobuse, když se blížil k městu. Už jsem podle směru věděla, kam půjdeme. Tak se mnou mamka zašla k hodnému zubaři panu Vackovi, byl samý úsměv, dal mi rezavého plyšového pejska /kterého mu mamka předem podstrčila/ a ten mě ošetřil, ani jsem nevěděla, jak.

A vydrželo mi to. Včera mi paní doktorka vrtala 4 zuby a neřvala jsem. /i když se mi chtělo/

Tak si myslím, že i ty chudinky dětičky to bolí. A je těžké jim vysvětlit, že když to tu chvilku vydrží, bude potom po bolesti. Já jsem k tomu poznání taky dospěla až na stará kolena. Jaga.

Datum: 27.11.13 20:21

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.