3xKazy u malého dítěte - co s tím?

Od: Datum: 02.04.11 21:12 odpovědí: 14 změna: 03.06.14 11:59

Dobrý večer, můj čtyřletý syn má na předních zubech i na zadním zubu kaz.

Co s tím, u zubaře vrtání nevydrží...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: karina*
Datum: 02.04.11 22:20

Vaše chyba. Tak mu nechte zuby vyhnít, šetřete do prasátka a ve 20 letech mu pak můžete pořídit kompletní umělý chrup a hezkou skleničku. Syn bude jistě velmi spokojený. Karina

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 02.04.11 22:30
Určitě sním zajděte k zubaři.Doufám,že to nebude první náštěva.První měl absolovat již před třetím rokem.Tam vám zubař-ka poradí co se stím dá dělat.nemusí to tak u malýho dítěte vrtat,ví že by jí ani nedržel,a nezpůsobí mu žádnou psychickou ujmu.Připravte ho tedy k zubařce,mluvte o tom,nedejte znát nějaky strach.Řekněte mu,že tam maji vozící křeslo a slibte mu odměnu za statečnost.Naše zubařka má pro mou dceru i hračky v šupleti.Vždy se tam těší už i pro to,co ten kouzelný šuplík v sobě skrývá...Řeknu vám že sousedčin kluk měl totálně černý zuby a zubařka jim řekla že se stím nedá nic dělat a čekat až vypadnou,pak je sama i trhala.Bylo to následkem antibiotik.Vy rozhodně navštivte stomatologa!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.11 22:40

První prohlídka je nikoli před třetím rokem, ale nejpozději ve dvanácti měsících... tak pravý zubní průkaz, který jsem dostala v porodnici... už tedy před skoro šesti lety, pravda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 02.04.11 22:45
Taky jsem dostala ZP.nase zubařka koukala jak blázen co tam dělám s batoletem když se mu zuby teprve ,,nalívají no nic dala mi tam razítko a řekla že mám přijít až bude mít všechny i stoličky a samozřejmě i kdyby měla problém.Na tříleté prohlídce u pediatra se nás ptali zda už malá navštívila zubaře,chtěla i potvrzení.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.11 22:49

No, ona by ta první prohlídka měla být hlavně pro rodiče, aby jim zubař dal veškeré informace k péči o dětské zoubky... nicméně já mám zaregistrované děti u mojí zubařky, takže tak jako tak chodily se mnou. Pamatuji si jako dneska na první vyšetření nejstarší holky... mohlo jí být asi dva roky? na zubařku pusu sice otevřela, ale pouze z bezpečné vzdálenosti, přes celou čekárnu *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.11 23:30
avatar

A co "levý" zubní průkaz, ten jste nedostala?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.04.11 23:47

*smich*No vida, mělo tam být nikoli "pravý", ale "první". To je tak, když člověk zvládá zároveň debatu s manželem i drbání po netu *hi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.11 22:37

Je možné ošetření v narkóze, domluvte se se svým zubařem. Ono tedy v obyčejné ambulanci vám takové ošetření nejspíš neudělá, ale může vám doporučit, kam se můžete obrátit. Nicméně třeba moje dítě taky mělo kaz na předním zubu a ptž ten zub nebolel, tak zubařka ten zub jenom nějak zabrousila či co a nechala a hlídali jsme ho... vydržel asi dva roky a pak vypadl sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.11 22:50

My máme moc hodnou slečnu zubařku. Takže vnučku jsem tam sebou brala od malička. Kdykoliv jsem tam šla já na ošetření. Malá seděla, malovala si, koukala jak doktorka pracuje... No a pak si jednou docela automaticky do křesla sedla sama, protože to bylo prostředí, které znala. A zoubek si nechala opravit.

Ale praxe je opravdu taková, že se první zoubky opravují jenom minimálně. Rozhodně se to nedělá v narkoze ( to je něco tak škodlivého pro organismus, že si to laik umí jen těžko představit). Opravdu ty hodně zkažené zoubky se nechávají svému osudu (pokud nebolí). A mléčné zuby díky své stavbě bolí málokdy.

Bohužel o tom, jaké bude mít zuby, nerozhoduje ani naše dítě, ani jeho rodiče. Tohle dědí po svých praprapředcích... V odborných kruzích se neustále diskutuje i o vlivu čištění zubů na tuto skutečnost. A názory se velice různí. Jsou lidé, kteří nevědí, co je kartáček na zuby, nechodí na kontroly a zuby mají krásné. Pak jsou ldé, kteří pucují, žvýkají žvýkačky, každou chvíli jsou u zubaře...a ve čtyřiceti nemají jediný vlastní zub *zed*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.04.11 22:58

Sebod, u těžko ošetřitelných dětí, kteří mají problémy se zkaženými zuby, se opravu ošetření kazů dělá (může dělat) v narkoze. Jako jo, má nežádoucí účinky, proto je potřeba uvážit, jestli je ošetření nutné. Že nutné být nemusí, to jsem psala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.11 23:07

lesi2311. Tak tady budu s Vámi nesouhlasit. Jestliže některý lékař přistoupí na ošetření mléčných zubů pod narkozou, tak je to na odevzdání diplomu. A jak píše o trochu výš Karina. I rodiče takového dítěte by se měli nad sebou zamyslet. Já vím, že některé děti se strašně zubaře bojí. Ale ošetření prvních zoubků vesměs nebolí. Jen se děcko musí na návštěvu v ordinavi připravit. Třeba opravdu tak, že jde do ordinace jen tak - s rodičem, se starším sourozencem apod. Dítě se bojí především neznámého prostředí. Když se s ním postupně seznámí, strach opadne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 02.04.11 23:06
Taky pravda,já tam jsem už odmala.v 15ti mi mladý zubař týden co týden léčil nelečitelný.2 a půl měsíce mě trápil pak po rentgenovým snímku oběhl všechny stomatology na patře,dokonce ten snímek vezl někam do ciziny na nějakej sraz zubařů,že to ještě nikdo neviděl,ani to nebylo nikde publikováno.Dnes mám stoličku venku.Po porodu se mi úplně rozpadla.Dcerku vodím k zubařce a je v pohodě.dokonce jí ve 4letech už dvě spodní jedničky vypadli a má tam nový.Čistíme zoubky Elmexem,drahý to je ale máme to od známeho,který u společnosti dělá,tudíž hluboko pod cenou.Partner byl u zubaře naposledy v 15,dnes je mu 34 let,chodí k zubařce jen aby ho nevyškrtla s evidence,maximálně mu seškrábe kámen a dobrý,podotýkám že zuby si čistí-když si vzpomene.Nezná bolest,osmičky neměl,nic.Já jsem kvuli osmičkám ležela 5dní na zubním v nemocnici.Takže o bolesti dobře vím.
doplněno 02.04.11 23:10: Jo a nejvíc mě dostane když kouše led.Tak ten musel mít předky!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.11 11:16

Je to asi tak...Jako vždy, jsou i zde peníze až na prvním místě. Z medií jsme masírováni tím, která z těch nejdražších zubních past je opravdu nejlepší *palec*. Jen vlezete do čekárny u zubaře, tak z plakátů na bělení zubů na nás září bílé zuby (za "pár" kaček bělostný úsměv), bez mezizubních kartáčků či dentálních nití jste *bzum*.

Naprosto se zapomíná na to, že zuby jsou nám dány do vínku (nemyslím tím klapačky po mrtvé babičce *haha*). A musíme si přiznat, že zuby, přes celou lékařskou péči, jsou u populace horší a horší.*plac* Má na to obrovský vliv to, co jíme. Dříve lidé v zelenině měli plno minerálních látek. Dnes je to jen "hmota", která obsahuje jen promile vitamínů a minerálů, než před cca 30ti lety. Doháníme to opět umělými minerály se kterými si tělo neví rady. Je dítě nemocné - šup antibiotika. Co na tom, že má v pěti letech po zubech (a ty druhé zuby, které mají teprve vyrůst - škoda mluvit)

Někdy to chce zalistovat ve starých knihách babek kořenářek. A najednou zjistíme, že žvýkat takový hřebíček je levné a velice účinné ( chacha, už vidím to poznámky, jestli se může chropat i šroubek *smich*). Podívejte se na válečné filmy a na herce v nich. Mají krásné, sílné zuby. A to měli pouze Thymolinovou zubní pastu :D. Někde je něco špatně...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.14 11:59

Důvěřujte synovi,že to zvládne. Velmi často je to právě strach, který ovlivňuje nepříznivý vývoj situace. Vy sama se bojíte zubaře?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.