Jak na kamarádku?

Od: Datum: 20.11.13 01:08 odpovědí: 9 změna: 21.11.13 07:32
avatar

Ahoj, je mi 18 let a už delší dobu se mi líbí jedna kamarádka a cítím k ní asi víc než by správný kamarád měl. Formou dopisu jsem jí i sdělil, co k ní cítím. Byl jsem ale odmítnut s tím, že přítele už má. Nicméně naše kamarádství tím příliš neutrpělo. Spíš mi přišlo, že je ke mně trochu otevřenější. Problém byl, že já chtěl být stále víc než jen kamarád. Časem jsem však trochu "vystřízlivěl" a chvíli si i myslel, že ji můžu považovat jenom za kamarádku. Po nějaké době jsem k ní ale opět začal cítit něco víc, i když už ne v tak silné míře jako dřív. Nicméně se mezitím s přítelem rozešla a já bych chtěl využít šance. Chtěl bych to ale zkusit přirozenější cestou. Během procházky ji zkusit například chytit za ruku a pokud jí to nebude nepříjemné, třeba ji na konci procházky zkusit i políbit. Jsem ale na pochybách... abych se přiznal, nikdy jsem nic podobného nedělal a přijde mi, že jsem se spíš nechal inspirovat nějakým romantickým filmem. :D Myslíte, že bych to měl zkusit jinak? Jak navázat bližší kontakt s dívkou, tak aby to vypadalo nenuceně, přirozeně?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.11.13 01:21
avatar

Mne byste odradil. Skutečnost, že nejste ochoten respektovat již jednou sdělené odmítnutí, by mne navíc vedla k zamyšlení nad tím, zdy pro mne jste dobrý kamarád.

Takže žádné chytání za ruku nebo dokonce líbání! Normálně se jí zeptejte, zda by své někdejší odmítnutí nemohla přehodnotit.

(Myslím si, že Vás nechtěla zbytečně ranit, že se na přítele jen vymluvila.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 20.11.13 01:23
avatar

Upřímně - může to být všelijak, ale z vlastní zkušenoti, když se mi někdo pro vztah nezamlouvá od začátku, tak se to nezmění.. - zkus třeba nadhodit, že se líbí nějakému tvému kamarádovi, a že by jsi je chtěl seznámit - pokud se zatváří sklamaně a že nechce- tak bych klidně podnikla kroky, co píšeš, jinak je to takový napůl - a nebo holt hned s pravdou ven.. :).. držím palce;)..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikl*
Datum: 20.11.13 02:33

Proc se ji nezeptas, jestli by s tebou nechtela jit do kina a nebo dokonce nekam na veceri?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dobrman*
Datum: 20.11.13 05:25

Nemyslím si, že by první odmítnutí muselo znamenat, že o vztah s Tebou dívka vůbec nestojí. V té době měla zkrátka přítele, tudíž byla zadaná.

Klidně bych na Tvém místě vyrazila s dívkou na procházku a ve vhodný okamžik bych city vyjádřila, buď Ti dá šanci nebo Tě znovu odmítne, což by pak bylo jasným znamením, že o vztah s Tebou opravdu nestojí.

Držím pěsti, ať to dobře dopadne

Ohodnoceno: 4x
 
Od: iskiii*
Datum: 20.11.13 06:33

né nadarmo se říká kamarád taky rád a pamatuj přátelství mezi mužem a ženou neexistuje!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.11.13 06:42
avatar

tak to není uplně pravda. Že neexistuje. Je velmi nepravděpodobné. Ale vyskytuje se. Žena ( Muž) může být tím nejlepším přítelem a kamarádam. Ohledně té Tvé kamarádky. Spěcháš někam? Chceš se jen "pomilovat" , udělej to s jinou. Tuhle si pohlídej a nechej tomu čas. Buďte dobří kamarádi, choďte spolu kam se dá, pomáhej, ale netlač na ni. ˇčasem třeba sama zjistí, že takového "chlapa" jako Ty, by těžko hledala, a začne se vztah měnit. Nebo si najde jiného, který její "chemii" lépe vyhovuje, a Ty jako nejlepší kamarád, budeš šťastný, že je šťastná. Přece bys nechtěl, aby nebyla šťastná s Tebou, pokud k Tobě tu "chemii" necítí. Nebo bys ji to nedopřál? Takové dobré kamarádce? Ani Ty bys nebyl pak šťastný, když bys viděl, že tam není ten vnitřní žár. Láska se dá naučit, ta mnohdy může přijít až dlouho po té, co zamilovanost a touha pomine, ale ten "vnitřní žár", který cítím k tomu druhému, kdykoli se vidíte, ten bys ji "nenaučil". A pokud to sama "nenajde", tak bude nešťastná. A to bys nechtěl.

doplněno 20.11.13 06:45:

A vidíš, i pode mnou @nikl

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 21.11.13 00:40
avatar

Myslím, že jsem jí dobrým kamarádem. Někdy jí pomůžu se školou, snažil jsem se jí i několikrát podržet, když na tom byla mizerně. Občas spolu někam vyrazíme, většinou tedy z její iniciativy. K narozeninám mi dala vlastnoručně vyrobený dárek, což mě docela překvapilo. Jsme však docela rozdílní, každý máme odlišné zájmy, koničky a myslím, že i v mnoha dalších ohledech se lišíme. Vím, že mě má také ráda. No ale třeba to vnímá trochu jinak než já.
Samozřejmě mě přitahuje, ale nejde mi o to, abych se s ní jenom vyspal. Už jsem zde jednou psal (viz: https://www.poradte.cz/spolec…kamaradka-kterou-mam-rad.html) o tom, že bych chtěl být víc než jen její kamarád, že mě to neustále zaměstnávalo hlavu, a z diskuze vyšlo najevo, že bych se s ní měl přestat stýkat, že by mi to pomohlo. S tím souhlasím, že by mi to pomohlo. Ono to i pomohlo, když jsem ji přes prázdniny nějaký čas neviděl. Ale jakmile jsem ji začal zase vídat ve škole, chodit s ní ven, zase jsem k ní začal cítit něco víc. Jsem si vědom, že ji třeba nemusím přitahovat a že i případný vztah by mohl potom negativně ovlivnit naše přátelství. Jak ale říkám, teď přítele nemá a já bych chtěl vědět, jestli se za tu dobu mezi námi něco nezměnilo.
Jinak děkuji za vaše reakce. Souhlasím s tím, že bude vhodnější jí to ve vhodnout dobu zkusit říct než ji chytat za ruku. :)

Datum: 21.11.13 07:32
avatar

Jak tak přemýšlím: Rozhodně by měla vědět, že ji máš, rad, ale že na ní nechceš tlačit, pokud by necítila totéž. Tím se vyhleš situaci, že se třeba zamiluje ona do Tebe, a neřekla by Ti to, že bude mít obavy, že bys ji odmítl. Ano odloučení hraje svá PLUS, třeba aby si uvědomila, že ji scházíš. Ovčem pokud opravdu "chemie" nefunguje, je třeba čekat nebo to pomalu vzdávat. To že máte opačné nebo jiné zajmy přece ničemu nevadí, mnohdy naopak. Časem Ty začneš dělat co má ráda ona, a naopak. Čas je nejlepší lekař a to hlavně na lásku i zklamání. Neboj.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nikl*
Datum: 20.11.13 06:39

Jsem zenat s mou zenou 24 let a jsme velice dobri kamaradi, takze tak nejak ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.