Jak kouřit cigaretu?

Od: Datum: 11.09.13 21:22 odpovědí: 30 změna: 12.09.13 12:41

Já vím že je ten předmět blbý, ale holky z party kam patřím dnes navrhly že na zítra donesou cigarety a zapálíme si...ne že by s emi do toho vyloženě nechtělo, nechci bořit partu a svym způsobem mě to i láká ale bojím se, že to nebudu umět a ztrapním se (v partě je nás 8, holky mezi 12-15 lety.. mně je 14..). Sice bych ještě neměla ale tak od nás ze třídy kouří leckdo.. prosim neřikejte mi, ať to nedělám ,já tam vážně nechci jen tak stát a koukat na ně ... poradíte mi, jak tu cigaretu vykouřit bez toho abych se ztrapnila? Rodiče sice kouří (táta jen příležitosně mamka je kuřačka ), ale já si toho nikdy moc nevšímala, a tak nevim, na co si dát pozor jak cigaretu držet, kde ji zapálit , co s ni vlastně dělat atd :D a ptát se jich nechci... prosím poraďte... omlouvám se za blbou otázku...nechci se ale ztrapnit...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vlasatec*
Datum: 11.09.13 21:25
Nejdrsnejsi je ten co je sám sebou a nejde s davem. Já to ustal a jsem rád že jsem se toho nestal otrokem.
Ohodnoceno: 4x
 
Od: jajsemja
Datum: 11.09.13 21:27

no to sem právě nechtěla aby mi někdo napsal :)

Od: multitask*
Datum: 11.09.13 21:26

já bych to tvém místě vůbec nezkoušela. Je to zvrácené a dokazit si zdraví skrz partu tak to nemá vůbec smysl.

doplněno 11.09.13 21:27:


smoking kills

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.13 21:27
avatar

Taky jsem nechtela borit partu a ke vsemu s emi libil kluk...No a uz kourim cca 20let s prestavkami...Nejradeji bych si dala po hube :( NEZKOUSEJ TO...a pokud parta bude delat forky, ze jsi mekka, otoc se na podpatku a posli je do haje..ver mi, je to des. Muj chlap prestal kourit pred cca 5 lety a kdyz si zapalim ja, tak mu to neni mily...a me taky ne, jen neumim prestat. Mam dceru, 15let...nastesti ma rozum, ne jako ja...verim ji, ale jsem si jista, ze to mozna taky bude chtit zkusit, ale uz jsme o tom mluvily a ma rozumne nazory, naopak me nadava, ze jsem slaboch a ma pravdu...takze rada, borit partu nebudes, naopak, budes skvela, kdyz to neudelas a pak, delas to pro sebe, ne pro ne :)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jajsemja
Datum: 11.09.13 21:29

ale já to chci jen zkusit... kuřačka by ze mě nebyla... ani na cigára nemám peníze... nebo mám, ale utrácím spíš za oblečení:)

Datum: 11.09.13 21:32
avatar

:) Tak to zkus...stejne az budes s partou, budes mit nutkani...ale ja to taky "jen" zkusila a to ti potvrdi vetsina kuraku, ze jen zkouseli...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fribble*
Datum: 11.09.13 21:46

Přesně tak, taky jsem to jen zkusil - a trvalo mi 40 let, než jsem se toho zbavil, a to až tehdy, když jsem byl na plicním víc než doma. Kolikrát už jsem "lezl po čtyřech" , ale s cigaretou u huby. Já blbec ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.13 11:10
avatar

Jj tak to jsme začínali všichni kuřáci,jenom zkoušeníma .Jsem rád že jsem před cca 15 roky přestal,ale poškozené zdraví mi to již nevrátí.Holt za blbost se platí,v případě cogaret 2x-jednou přehnané peníze za něco co shoří a a potom za léky ,léčení atd.

Kuřák vždy na cíga peníze najde!Mnohdy i na úkor dalších věcí,zrovna jako alkoholik na chlast nebo smažka na drogy či gambler na hraní!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 11.09.13 21:30

Drzet idealne rukou tak, abyste se nespalila. Zapalit na druhy strane od filtru, pokud jedete bez filtru tak libovolne a pred celou akci radeji nejist. V nejhorsim se poblejete, poserete nebo oboji dohromady.

Zakladni instrukce najdete v povidce "Jak jsem se ucil kourit" od Simka a Grossmanna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.13 21:38
avatar

Jeden z nejlepších návodů, jak se naučit kouřit.

Ať si kdo chce co chce říká, ať si mamka slzy utírá, k dokonalému mladému muži patří cigareta jako k velbloudovi hrby. Pravda, žvýkačka zahraniční výroby správně nasazená na dásni také vyvolá obdiv a samovolná bublina při řeči s ředitelem školy vykoná své, ale cigárko je cigárko. Vůbec nechápu, jak jsem bez něj těch třináct let mohl žít. Ovšem, již v deseti jsem popotahoval z dřívek omotaných vatou, ale to nebylo ono. Také tolik vychvalované bafání z rákosových doutníků, které u nás zavedl zemědělský synek Lanýž, nepřineslo očekávanou slast. Úplným extrémem byl pak vynález 8.C. Vdechování kouře z nedlouhé hadičky naplněné suchou trávou. Několik ožehnutých tváří hovořilo však jasně proti, nehledě k tomu, že někteří chlapci po těchto pokusech za školní zdí potupně vrhli. Záhy jsme si my, kuřiva chtiví uvědomili, že máme-li techniku kouření zvládnout bez újmy na zdraví, musíme se odevzdat do rukou odborníka. A osud k nám byl milostiv.
S prvním zářím přihrál nám do třídy propadlíka Janebu, známějšího, a to i mezi učiteli, spíše pod přezdívkou Nikotin. Kromě kouření snad tento člověk neuměl nic. Svou profesi však ovládal se zručností majitelů opiových doupat. Janebova spotřeba cigaret byla fantastická. a nebylo tedy divu, že již koncem září rozprodal veškeré učebnice propůjčené státem a tak ze školních pomůcek mu zbyl jedině pytlík na cvičky k prasknutí napěchovaný nedopalky, které cestou do školy zručně nabodával po refýžích speciálně upraveným příložníkem. Není divu, že Janeba se na první pohled odlišoval od svých vrstevníků. Již sama postava připomínala vyklepanou cigaretu a čapce se ne neprávem říkalo popelník. Vůní pak připomínal dobře zavedenou tabákovou plantáž v době sklizně. Šaty vetché, na mnoha místech propálené a pod kůží na břiše zašity tři cigarety, jak Janeba tvrdil pro případ ztroskotání. Ačkoli na škole bylo kouření důsledně pronásledováno a astmatický učitel Rejhon kontroloval, převlečen za instalatéra, chlapecké záchodky i během výuky, Janebův zlozvyk byl učiteli i ředitelem tolerován. Jedině v hodinách si nesměl Nikotin zapálit. Řešil to tedy tím, že šlukoval naposledy se vstupem učitele a kouř pak vyfukoval dobrých dvacet minut do penálu. Krom toho jej hodnější profesoři posílali co chvíli s oběžníky a vzkazy, dobře vědouce, že ihned za dveřmi popustí Janeba uzdu své vášně.
Tradovalo se dokonce, že jakýsi bývalý učitel, smuten, že ten den nevykonal dobrý skutek, vyslal Janebu při odpoledním vyučování hlídkovat k blízké trafice, nekupuje-li někdo z žáků tabákové výrobky.
Není třeba zdůrazňovat, že naše srdce se pro Nikotina nadchla. Záhy jsme mu dělali domácí úkoly, nosili svačiny a ti šťastnější, kdo je sehnali i cigarety. A pak přišel den, na který jsme se těšili nejvíce, kdy v cihelně za městem nás měl Janeba naučit kouřit. Počítalo se, že nás, učňů, přijde osm. Lukáš, Pazderka, Pilný, Závoz, Weis, Děravý, Smolík a já. Ale dorazilo nás jen šest. Závozovi bohužel zemřela tetička a tak zklamaný spolužák místo kouření udivoval příbuzné pláčem. Pitomec Pazderka nevydržel muka čekání a zapálil si již doma v poledne ve spíži a byl přistižen otcem, jdoucím mlsat rum. My ostatní jsme již před třetí netrpělivě vyhlíželi Janebu, respektive kouř, který ho vždy signalizoval, takže náhodnému chodci by se zdálo, že se neblíží kamarád, ale sentinel. Přesně ve tři dorazil kouř k nám. "Doufám, že nikdo neporušil můj zákaz obědvat," řekl Janeba úvodem a vyzval nás, abychom předvedli své kuřácké zásoby. Cigarety cizích značek ihned zabavil, řka, že jsou pro nás, začátečníky, moc silné. "Co budu ale kouřit já?" zeptal se šmelinářský synek Smolík, který donesl pouze stovku Chesterfieldek. Janeba mu podal své dvě Lípy. Pak už nic nebránilo tomu, abychom si zapálili. Janeba se ukázal jako rozený pedagog. Věnoval se nám individuálně a dohlížel, zda jeden každý správně šlukuje. Na stěnu cihelny nakreslil pak průřez dýchacím ústrojím, aby ukázal jak nejlépe využít vdechnutého kouře. Pravda je, že nákresu již někteří z nás nemohli věnovat dostatečnou pozornost. Weise jsme dokonce museli omývat vodou. Když se probral, doznal, že v poledne jedl kachnu. Ta ostatně za chvíli byla i mezi námi. To už nám Janeba zapaloval další cigarety. Nikdo nemluvil, neboť kouření nám nepůsobilo ten požitek, o kterém jsme snili. Zatím co Janeba si labužnicky pochutnával na chesterfieldkách, nám bylo hůř a hůř. Bezvěrec Děravý, který měl normálně pro Boha jen slova pohrdání, se začal nečekaně polohlasně modlit. Úplně omámený Smolík pak jen tiše plakal a sháněl se po papíru, chtěje psát závěť. Za hodinu už bylo úplně jedno, kdo v poledne jedl a kdo se postil a domů nás za tmy rozvážel Janeba na dvoukoláku.
A tak se toho dne naučil kouřit pouze Závoz, jemuž pozůstalí na pohřbu nabídli cigaretu aby utišil žal a pitomec Pazderka, jehož otec si při rumu uvědomil, že ve dvou se to lépe táhne.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: hop®
Datum: 11.09.13 22:50
avatar

Pánové Šimek a Grossman, asi dost známé, možná nebylo třeba to sem kopírovat, navíc ještě bez uvedení citace... :(

doplněno 11.09.13 22:51:

*Grossmann, omlouvám se... *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.13 21:43
avatar

Radím nezkoušet. Ale chápu, puberta. Tak z krabičky vem cigaretu, vlož ji do pusy filtrem a škrtni zapalovačem, potahuj do pusy a vyfoukávej ven. Hele víš, že moderní je nekouřit? Zkus nejít s davem a být jiná a svá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 11.09.13 22:18
Ještě bych dodal že pro mě jako 25letyho kluka není nic odpornejsiho než holka s cigaretou v puse fuj. Ani kolo bych si o ní neoprel ať je sebekrasnejsi.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.09.13 22:54
avatar

Ve 13 jsem ze srandy z partou začal, první cigareta mi nechutnala, ani jsem ji neuměl šluknout a kašlal jsem jak tuberák... po pár desítkách cigaret "jen" tak s partou jsem bohužel přišel na chuť. A začal důvod proč jsme chodívaly ven, cigarety..., vytěsnilo to zábavu - kopání s míčem, a jiné hry... prostě se šlo na "cígo". A to tajení před rodiči, ve škole před učiteli... samé problémy, rodičně naštvaní.

Na druhou stranu byli v partě někuřáci, a vydrželo jim to dodnes, občas jednou, dvakrát do roka si dají cigaretu ... např k pivu, a to tehdy, kdiž si sotva uvědomůjí že ještě pijí :)

No, ve 13 jsem začal, je mi 19, a bez cigarety hezky po ránu to není ono.

Čekání na autobus - cigareta, cesta od autobusu do školy - cigareta, obědová přestávka a cesta na oběd a z obědu - 2 cigarety... můžu pokračovat... jéé jej. Večer před spaním cigareta.

A víte co je to za stres, jít spát s bez cigaret, a vědět že zítra si po ránu nezapálím? a muset letět jako otrok do nejblišího obchodu pro cigára? xDD

A věčný koloběh... nemluvím o vyhozených penězích, a to že píšeš že na to stejně nebudeš mít peníze je KEC, věř tomu že na cigarety si peníze vždycky seženeš, i kdyby jsi je měla vzít mamce z peněženky ( taky pár takových jedinců jsem za mlada znal.. no fuj)

Jo však si zapal, někdo státní kasu musí naplnit... a za pár let se podívej na nekuřáky z tvojí party, a zjistíš že je to debilita, ten zákon "party", nekouříš nejsi IN.

No nic, víc ti k tomu nepovím, každý strůjcem svého štestí...

doplněno 11.09.13 22:56:

Jaj, omlouvám se za gramatické chyby... prostě jsem spěchal na cigáro, nebyl čas si to přečíst... :(

Ohodnoceno: 1x
 
Od: host*
Datum: 11.09.13 22:35

Nejlepší by bylo vůbec nezačít kouřit, ale mnoho mladých to chce zkusit, aby vidělo, co na tom ti kuřáci mají.

Nejlepší odstrašení je když se mladému kuřákovi po první cigaretě udělá špatně, zbledne, zpotí se, má třesavku, pláče, prosí a slibuje, že už nikdy nebude kouřit a pak se mu navíc obrací žaludek a zvrací.

Nejpřesvědčivější je vdechnout dým z cigarety, k ústům si přiložit složený čistý bílý kapesník a vydechnout přes kapesník. Zůstane na něm žlutohnědá smradlavá skvrna dehtu. Přesně to zůstává kuřákům v plicích.

Ve světě je v mnoha jazycích rozšířený slogan "Kiss a non smoker... enjoy a difference!", česky zhruba ve významu "Polib nekuřáka a ucítíš příjemný rozdíl".

Prostě nekuř, je to zbytečné (a drahé). Nauč se nabízenou cigaretu odmítnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.13 22:47
avatar
Ve čtrnácti bys už měla mít rozum. Ne klást "blbé otázky" tohoto typu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 11.09.13 22:56
avatar

Za jak dlouho sem budeš psát něco podobného jako zde?

Já jsem začal kouřit v šestadvaceti a dodneška si to vyčítám, jedním ochutnáním to začíná, pak přijde celá cigareta, pak více, pak krabička, pak více...

A pokud to chceš fakt zkusit, tak ze sebe udělej frajerku, vykuř celou krabičku ať je Ti pořádně blbě a ať si chvíli dáš pokoj...

doplněno 11.09.13 23:07:

...ale to jsi asi nechtěla slyšet, tak sorry...

doplněno 11.09.13 23:09:

... závidím lidem, kteří dokázali přestat, ještě více závidím lidem, kteří dokázali nezačít...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: petr®
Datum: 11.09.13 23:27
avatar

Tak hlavně, že se nebudeš ztrapňovat sama před sebou. Dělat něco jenom kvůli partě? Buď trochu svá! Kouřit se naučí každý trouba!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.13 00:39
avatar

Při líbání kuřačky nechutně smrdí, čpí ... a nány si myslí jak vypadají dospěle a IN

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.09.13 06:42
avatar

Na kouření jsi ještě příliš mladá a promiň, i hloupá. Usuzuji podle Tvé věty: ALE JÁ TO JEN CHCI ZKUSIT, KUŘAČKA BY ZE MĚ NEBYLA. Ale byla, byla. Poprvé se pokadíš nebo pozvracíš, příště to už bude kapánek lepší a lepší a lepší a...a najednou zjistíš, že z Tebe ta kuřačka skutečně je. A nebude cesty zpátky, nebo jen velice těžko. Kuřačka zhrubne, mívá to důsledek na její pleti, hlas jako cirkulárka, a "vůně"? Spíš smrad. Taky jsem kouřila, nemysli si. Najednou, fakt nevím proč, mi to přestalo chutnat. Najednou, už jako starší. Říkala jsem si: Tolik peněz za to a ještě k tomu žádný požitek? Tak proč to dělám? Přestala jsem, sama o své vůli, bez nějakých léků a náplastí. A mohu napsat, že mi to vůbec nechybí. Pár kamarádek mi závistivě říká: Kdybych to tak mohla udělat jako Ty. Jinak jedna ze známých, silná kuřačka, si spočítala, že propálí asi 20 tisíc za rok. Ví, že by za to měla krásnou dovolenou, ale přestat nedokáže. Víš, ono to začně nerozvážností v mládí, aby se "netrhala parta" a pak celý život na to doplácíš. Tvé zdraví, Tvůj vzhled, Tvá peněženka. Navíc, dneska už nejsou klejky a olympie za 6, sparty za 8 a bétéčka za 7, jako za našeho mládí, ale dáš za krabičku od 70 korun výš a bude prý hůř. Opravdu to tak moc chceš? Potom Tě lituju. Jaga

doplněno 12.09.13 06:46:

Jen několik řádků pod Tvou otázkou je další: ZÁVISLOST NA NIKOTINU, JAK PŘESTAT? Vidíš to, kam vede kouření. A Ty do toho dobrovolně lezeš. Jinak, máš špatný nick. Jajsemja- to tehdy, když se o sobě sama rozhoduji, sama určím, co je dobré, s čím se ztotožnit. Měla by sis dát spíš nick KOROUHVIČKA - protože ta se točí vždycky tam, kam jí parta velí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jirbar*
Datum: 12.09.13 10:12

Nejlevnější jsou DAVAJKY

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.13 08:24
avatar

Nerad někoho moralizuju,ale tady to i rád udělám...Nekuř!...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.13 09:00
avatar

Je mi padesát, nikdy v životě jsem to neměl v hubě (opravdu nekecám, málokdo mi to věří), ale nikdy jsem neměl v partě nebo ve společnosti nějaký pocit méněcennosti. Podle mě se víc ztrapníš tím, že se budeš snažit o něco co nechceš a neumíš, než když prostě zůstaneš svůj.

Mimochodem, ty lepší holky poznají rozdíl mezi líbáním s kuřákem a nekuřákem *pusa*

doplněno 12.09.13 09:03:

Jo tak, ty jsi holka. Takže ti lepší kluci poznají rozdíl mezi líbáním s kuřačkou a nekuřačkou (v tomto případě mám na mysli cigarety)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jirbar*
Datum: 12.09.13 10:19

No nic kecá jako obvykle. Takhle se chovají jenom fanatici. Pokud je však fanatik tak mu to věřím.

Úplně jiná situace je zkusit to, zvážit co mi to dává a co mi to bere a mít natolik silnou vůli a nedlehnout tomu.

doplněno 12.09.13 10:20:

nepodlehnout

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jumba
Datum: 12.09.13 09:43

Až holky příjdou s tím, že si na zkoušku jen tak píchnete drogu, abyste viděly jaké to je, tak jako trubka to uděláš? Abys náhodou netrhala partu? Tím, že si nezakouříš, tak se přeci nic nezmění. Bud tam budu jen tak stát, nebo tam nejdu. Máme také partu, většina nás nekouří. Ten kdo kouří, musí jít smrdět opodál. Ale partou zůstáváme dál. Jestli si myslíš, že zůstane jen u jedné cigarety, tak se mýlíš. Dnes jedna, zítra opět, dokud nevykouříte celou krabičku a stane se z toho rituál a Ty budeš součásti.

Neztrapníš se, když si nezapálíš. Naopak, budeš svá a budeš mít dobrý pocit, že jsi odolala. Jestli Tě holky nebude chtít mezi sebou, tak to nejsou kámošky, ale hloupé husy.

Já jsem také ochutnal cigaretu, bylo mi 13 let, ale jen jsem si potáhnul od spolužáka na záchodě ve škole. Bylo to odporné a nikdy jsem už cigaretu nevzal do huby. Jestli vyloženě to chceš ochutnat, tak si jen potáhni od kámošky. Ale pak se takovým schůzkám vyhni.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 12.09.13 11:18
avatar

Většina příspěvků ohodnocena úplně zbytečně. Ano pravdu máte, taky nemám rád kuřačky a nedoporučil bych ji ani začít kouřit, ale protože dotaz zněl jinak, tak sem nechtěl ani přispět. Ale jak vidím, ostatní potřebujou vychovávat. *bum*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jirbar*
Datum: 12.09.13 12:04

Připouštím, že dotaz zněl jinak, le furt je lepší vychovávat, než poskytovat návod k činnosti která rozhodně není chválihodná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.13 12:34

Aby účinek cigarety byl co největší a vynaložené peníze byly bezezbytku využity je dobré u cigarety utrhnout filtr a kouřt jí bez něj.Účinnek cigarety bude nesrovnatelně větší. Dále je potřeba po zapálení cigarety kouř vtáhnout do sebe a co nejdéle udržet kouř v plicích. Existuje taková říkánka: Správný kuřák umí říct deset slov než vypustí z pusy kouř. Poté je třeba kouř požitkářsky a dlouze, nejlépe úzkým proudem vzduchu mezi rty vyfouknout se zasněným pohledem upřeným do dáli. Poté před tebou celá parta padne na zadek. Možná, že ti budou i závidět, že umíš tak krásně kouřit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 12.09.13 12:41

Závidím, že ta moje to tak neumí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.