Příspěvky v nouzi

Od: Datum: 29.08.13 11:39 odpovědí: 14 změna: 03.11.13 16:26

Dobrý den,

snažím se o kompletní přehled možností a řešení v době po propuštění ze zaměstnání na portálu propuštěn cz. Reakce ani negativní jsem nezaznamenal, takže mi některé drobnosti unikají.Samozřejmě tak jednoduchou radu "založte si firmu" nebo "najděte si práci" jsem vynechal.

Podařilo se mi, díky vám, zjistit podrobnosti o invalidním důchodu, který si MZ hlídá proti zneužití inspirováno zřejmě filmem Bony a klid.*nevi*

https://www.poradte.cz/spolec…k-se-posuzuje-invalidita.html

Zajímalo by mně jaké jsou sociální dávky, možnosti jejich získání, jestli je možné získat více dávek najednou?Jaké jsou možné kombinace?Jak se prokazuje hmotná nouze a podmínky pro podporu?Jaká je doba trvání?Co se stane po skončení pomoci, to je člověk "ponechán osudu"?*modla*

Zatím jsem se "dopracoval" k příspěvku na bydlení, který není vysoký a teoreticky bych se, aspoň si to myslím, mohl ke hmotné nouzi "časem" dopracovat.

Děkuji za vysvětlení problematického tématu.

doplněno 29.08.13 12:42:

A třeba kde najdu odpověď :

Když jsem v nouzi, musím prodat auto, rádio,televizi, skříně,ledničku, žádný člen rodiny nesmí brát plat, ukázat prázdný účet?

doplněno 29.08.13 12:42:

A třeba kde najdu odpověď :

Když jsem v nouzi, musím prodat auto, rádio,televizi, skříně,ledničku, žádný člen rodiny nesmí brát plat, ukázat prázdný účet?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.08.13 11:58

Informace, které žádáte by Vám mělo dát MPSV a to na jakékoliv pobočce popř. bych zkusil zadat dotaz přes email.

doplněno 29.08.13 13:36:

Hlavně lidé tam jsou placeni za to, aby Vám to tam vysvětlili, pokud něčemu nerozumíte, popř. Vám to i přečetli. Byl jsem svědkem případu, jsme odvezli starou paní na magistrát tam se jí na naší žádost ujala paní co vede sociální věci a vysvětlila jí a pomohla jí s žádosti o umístění do domova důchodců. Všichni jsme na to koukali jak péra z gauče, že s takovýmto dobrým přístupem jsme se setkali poprvé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cert®
Datum: 29.08.13 12:24

Tak, přečíst si to umím:

http://www.mpsv.cz/cs/5#ohn

ale vidím v tom malý problém: *blee*

1.jestliže chci po někom peníze, ne vždy mi sdělí jak je z něho dostanu

2.než to všechno přečtu budemi to trvat několik hodin

3.nemusím to správně pochopit a "přežvýkat" nebo sdělit to ostatním ve zkrácené formě

4.možná to nechápe většina žadatelů

5.protože mám zkušenost z jednou dávkou, vím že vyplňování dokumentace znamená "běhání, čekání,doplňování" což některé žadatele odradí

6.uvítám osobní zkušenosti, oficiální sdělení s odbornými výrazy doplněné paragrafy ze zákona má jistě svoje skrytá sdělení tzv.chytáky*cteni*

doplněno 29.08.13 12:26:

Takže dávky jsou jen tři?  1. příspěvek na živobytí


  2. doplatek na bydlení


  3. mimořádná okamžitá pomoc


doplněno 29.08.13 12:33:

a co příspěvek na dítě, porodné, pohřebné...a další dávky?

Od: pacourek*
Datum: 29.08.13 13:24

Je možné kombnovat několik dávek do hromady.Ze začátku vám budou vyplácet podporu v nezaměstnanosti (musíte na uřad práce tomu se nevihnete) pak(asi po5-6 měsíci) se kombinuje davky v hmotní nouzi +příspěvek a doplatek na bydlení(přiznání techto davek je teměř individualní každí ti má trochu jinný).Pří dávce v hmotné nouzi se posuzuje váš příjem nikoliv příjem spolu žijícíale u příspěvku na bydlení ano.Uředníci auto ,starožitnost a originalní obrazi a luxusní elektroniku netolerují,někteří ani televizi a radio skřín a ledničku tolerují všíchni.To jsem velice jednoduše podaní protože tento problém je obsahlejší a je opavdu potřeba se podívat na stánky ministerstva práce(www.mpsv.cz)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 29.08.13 16:55
avatar

Nejlíp je zajít za soc. pracovnicí na obecním úřadě, ta vám poradí oč můžete zažádat a co musíte doložit. Já nemám problém i když komunikuji jen emajlem, ještě se nestalo, že bych nedostala odpovědi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.13 17:58

Tazatel s tím asi problém má, protože cokoliv se mu zde snaží kdokoliv říct, tak se mu to nelíbí. Nepochopil jsem, jestli dělá stránky, které se mají touto problematikou zabývat, nebo zda tu pomoc skutečně potřebuje, potom ale nechápu, proč potřebuje řešit příspěvek na svůj vlastní pohřeb, asi chce změnit identitu a bejt tajnej? :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cert®
Datum: 30.08.13 19:00

Ne, nemám zatím problém ani s hmotnou nouzí - ještě mám počítač.

Tím, že se uvede odkaz na stránky ministerstva nevypovídá nic o skutečnosti, která má svá ale.Vyhlášky, nařízení a jiné zákony nemusí vždy vycházet ze skutečnosti.Pod povrch vidí jen ten, kdo si tím projde.

Mám zkušenost s příspěvkem na bydlení a nikde jsem si předem nepřečetl co budu muset vyplňovat a obíhat.Formuláře taky nejsou hned pochopitelné...a některé odpovědi mi vyhovují, nemám s nimi problém.*modla*

doplněno 30.08.13 19:03:

Jakým způsobem probíhá kontrola "majetku"?

Od: pacourek*
Datum: 30.08.13 19:52

Když příde uředníkna místní šetření a uvidí comp stačí říct že jej potřebujete na hledání práce.U mě příšla kontrola a podívala se do bytu sepsala protokol a odešla Po případě vás požadaj o otevření skříně či šuflíku ale jej nesmí otevřít samy.Pří zádosti o příspěvek na bydlení budete muset vyplnit formulář(dostanete na uřadu práce) .K tomu se dokladá spotřebu ,vody,tepla,plynu,elekřiny,aodvoz odpadků a potvrzení kdo poskytuje tito služby( stačí učtenky nebo faktury),dále potvrzení o právním vztahu k bytu(najemní smlouva atd.)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cert®
Datum: 31.08.13 01:09

V podstatě se dá teda íct, že není možné aby člověk skončil tzv. na ulici?

Pokryjí příspěvky náklady?

doplněno 31.08.13 01:18:

A co auto, zlato,nebo sbírky třeba známek?

Od: pacourek*
Datum: 31.08.13 06:22

naklady pokryje z 60.-70.%.Auto ,zlato netolerujou ,albumy známek také ne ale stačí je strčit do knihovny knihy mezi knihy (ti tolerují)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 30.08.13 21:49

no řešit svůj pohřeb je divné, ale jako chlap řešit PORODNÉ? Čert nesbírá info pro sebe, ale?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cert®
Datum: 31.08.13 01:15

Teoreticky je možné, že do dvou měsíců se dopracuji ke hmotné nouzi, ale nejdřív musím zjistit definici.Taky bych mohl odvést věci movité věci k příbuzným, abych si mohl situaci vyzkoušet a informovat ostatní o skutečném stavu.

Ale popis od pacourek, který jediný čerpá ze skutečnosti mě odrazuje.*stop*

Datum: 30.08.13 00:23
avatar

Je potřeba rozlišovat státní sociální pomoc a pomoc v hmotné nouzi.

Celkem je dávek více, ale některé spadají pod pomoc v hmotné nouzi (příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení a mimořádná okamžitá pomoc), ostatní dávky spadají pod státní sociální pomoc (přídavek na dítě, rodičovský příspěvek, příspěvek na bydlení, ...)

Pro přiznání kterékoliv dávky státní sociální pomoci i pomoci v hmotné nouzi se společně posuzují příjmy všech osob tvořících společnou domácnost.

Pro přiznání státní sociální pomoci se posuzují pouze příjmy, v případě dávek pomoci v hmotné nouzi se přihlíží i k majetku, který by žadatel mohl prodat a získat tak nějaké prostředky.

___ Doporučuji pročíst ty odkazy, které jste našel (za těch pár hodin času to stojí!). Pokud Vám bude něco nejasného, ptejte se konkrétně (nemá smysl sem přepisovat všechno, co již bylo k problematice napsáno).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cert®
Datum: 30.08.13 17:40

Jo,jo...teď už je to přehlednější...ale pochopil jsem jednu věc.

On mi nikdo, co zná situaci v hmotné nouzi nemůže odpovědět, protože mu úřednice vnikly do bytu a sebraly počítač s modemem! *zed*

doplněno 31.08.13 01:06:

Všem je to teď naprosto jasné.Ochotně se vším poradí úředníci na ministerstvu, na úřadu práce a kdo tam nechce může psát e-maily.Nakonec je všechno srozumitelně popsáno na portále ministerstva.

TAK CO NENÍ TOMU CIGÁNOVI JASNÉ?


http://www.youtube.com/watch?…8&feature=youtu.be&noredirect

Datum: 03.11.13 16:26
avatar

Víte, že na Propusten.cz máte starou verzi zákoníku práce?

K momentálně platné úpravě došlo od r. 2012, pár věcí se změní od ledna 2014, kdy vstoupí v platnost nový občanský zákoník.

Chcete-li někomu pomoci, bylo by dobré vycházet z platné legislativy. Myslím, že by návštěvníkům pomohlo prolinkování důvodů a způsobů ukončení pracovního poměru z úvodní strany na konkrétní paragrafy.

___ Viz: Aktuální znění zákoníku práce

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.