Dluhy a situace-maminky samoživitelky

Od: Datum: 17.08.13 12:00 odpovědí: 28 změna: 19.08.13 09:42

Dobrý den,mám dluhy...a nemám na splátky.Vím je to má chyba,ale jak z toho ven? Dá se pozastavit exekuční řízení,nechat se oddlužit,nebo vyhlásit osobní bankrot,když dělám jen na dohodu,jsem maminka samoživitelka,bezmajetná,bydlící s malým dítětem v pronajatém bytě,bez výživného? (podala jsem na otce dítěte trestní oznámení a návrh na exekuci,která už byla zahájena,ale otec ,taktéž nemá majetek.) Zkoušela jsem se domluvit např. ve Spořitelně a to dokonce dvakrát a žádala jsem o restrukturalizaci dluhu a ani jednou mi to neschválili prý platím pozdě a nebo vůbec,tak mám smůlu,když jsem se snažila vysvětlit do jaké jsem se dostala situace po rozchodu a že neplatím,nebo platím se zpožděním,protože se nemám z čeho a právě proto tam teď jsem a chci se domluvit...no připadalo mi to dost nelogické,proč by tam člověk chodil a o něco takového žádal,kdyby na splátky měl,že? Takže mi dluhy naskakovali a penále narostli snad o dvacet tisíc a teď už to nejspíš má exekutor,dále mám jednu rychlou půjčku-nebankovní a dluh u T-mobilu a UPC. Žiji s malým bez příjmu,mám jen přídavky,něco z té brigády,a zkusím teď žádat o hmotnou nouzi a až to půjde zkusím i požádat o příspěvek na bydlení na pronajatý byt ,ve kterém jsem sobě a synovi udělala trvalé bydliště...paní na sociálce ,ale říkala,že mi to nemusí schválit,protože majitel bytu v něm má také trvalé bydliště.Takže vůbec nevím co s námi bude vydělám sotva na jídlo a jen tak tak zaplatím sama nájem 10500,-Kč...poradí mi někdo bez urážek co mohu dělat,abych situaci vyřešila co nejlépe? Práci si samozřejmě hledám,jsem na ÚP bez nároku na podporu..ale to víte sama s dítětem,školka do 16hodin,babičky žádné,ani kamarádky ,protože bydlíme na nové adrese a možnost platit si hlídání nemožné...a také bych ráda svého syna někdy vídala a chtěla mít možnost ho vychovávat a věnovat se mu.Partnera nemám a ani nehledám.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.08.13 12:20

jsou spolecnosti a lide,kteri vam pomohou a zdarma. je to ale slozita vec. poptej te se na uradech co a jak a kde tyto lidi hledat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jen*
Datum: 17.08.13 12:48

zkuste osekat výdaje na minimum. vypsat si položky za které vydáváte peníze a najít možnost jak navýšit příjmy. Např. nájem 10500 se mi zdá opravdu hodně, nevím kde bydlíte, ale asi bych pro dva lidi hledal něco levnějšího, popř. se přestěhovat tam, kde seženete levnější nájem, práci, hlídání, popř. levnější školku, dále se zamyslet nad tím, co opravdu potřebujete a co ne - např. telefon, internet atd..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: erica
Datum: 17.08.13 13:08

Existují, u nás takhle rýžují RPG byty, které z lidí tahají prachy na vysokých nájmech. Postupně je opouští a ty pak obsadi cikáni... RPG má myslím přes 9.000,- nájem. To jen okrajem.

K tématu:

neustále půjčky, jsou začarovaný kruh, chce to jako výše, změnit byt a jít někam kde bude levně. Popřípadě pokud máte rodiče...požádat je o pomoc. Pozor, nesmíte se tam nastěhovat, jinak by exekutor bral tam.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ddasa*
Datum: 17.08.13 12:55

Je to slozite,ale asi bych v1.rade snizila naklady na bydleni.Mensi byt i treba i jen malou garsonku nebo a tak to vyresila moje znama sla bydlet spolecne k jedne pani,ktera mela take dite vzajemne si pomahaly a klapalo jim to.A pak,bych premyslela co dal nemusi to byt,vzdycky muz,kdo pomuze...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jen*
Datum: 17.08.13 13:33

rozhodně nečekejte, že dluhy někdo zaplatí za Vás nebo Vám někdo něco odpustí. Zkuste si vyjednat splátkový kalendář, pokud je to ve fázi, že už je to u exekutora, tak s ním hlavně komunikujte atd...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.13 14:15

Jestliže jste již v této fázi, tak opravdu uvažujte o oddlužení. Skoro vždycky se najde cesta, aby bylo schváleno.

doplněno 17.08.13 14:20:

můžu Vám nabídnout přivýdělek, týkající se právě oddlužení. Zaregistrujte se zde a napište mi do vnitřní pošty.

doplněno 17.08.13 14:21:

můžu Vám nabídnout přivýdělek, týkající se právě oddlužení. Zaregistrujte se zde a napište mi do vnitřní pošty.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: maminka*
Datum: 17.08.13 14:35

Přivýdělek by se hodil... o co prosím jde?

Od: davidp*
Datum: 17.08.13 14:22

Dobrý den,

uvažujte o optimalizaci nákladů. Určitě se obejdete bez mobilu i kabelovky, což by mohlo ušetřit nějakou korunu. Po chvilce byste určitě našla ještě další malinké rezervy. Korunka ke korunce a je z toho pár stovek měsíčně, které se mohou hodit.

David

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maminka*
Datum: 17.08.13 14:31

mobil potřebuju jako dnes už každý bez toho bych ani práci nenašla a nemohl by se mi nikdo dovolat,internet je v ceně nájmu a je to jak už jsem psala pronájem a pronájmy jsou vždy drahé,mám 1+1 menší byt už mít nejde a co se týká nájmu už jsem psala,že budu žádat o příspěvek na bydlení,ale to můžu až v říjnu,takže pokud mi to schválí dostanu příspěvek nejdřív v listopadu a mám zde trvalé bydliště dva měsíce...takže jsem si musela nechat novou občanku a nezbývá mi teď než čekat jako to dopadne s příspěvkem na bydlení.Bydlím v Praze a to je asi jediná možnost jak najít práci. Nedávno jsem se kvůli práci a malému do Prahy přestěhovala zpět,protože za Prahou není práce už vůbec natož s nějakými mými podmínkami kvůli školce.Mimo Prahu je i menší výplata,takže i když je byt levnější vše vyjde nakonec stejně jako v Praze jen s tím rozdílem ,že se cítíte ještě více sami někde odkud nejste.Já jsem z Prahy a také my všichni,tak odejdi z Prahy odešla jsem a za rok se úplně zoufalá a ještě více zadlužená vrátila a celý rok jsem protrpěla bez peněz,bez lidí,bez práce. Tady je snad malá šance,že něco jednou najdu. Kabelovku nemám.

Datum: 17.08.13 15:32
avatar

Na sreality.cz jsem v Praze našel 44 malých bytů pod 5000.- . Samozřejmě netuším, jak vypadají, ale možná, že by se tu dalo ušetřit.

doplněno 17.08.13 20:21:
Tak to se omlouvám, já myslel, že platíte nájem 10500.- (tedy bez poplatků).
Ohodnoceno: 0x
 
Od: maminka*
Datum: 17.08.13 16:32

Víte,že je to bez poplatků? Poplatky činní třeba ještě 4000,-Kč.Majitel mého bytu má zisk 6000,-Kč měsíčně zbytek jsou poplatky. Dělala jsem realitní makléřku a celkem tedy mám přehled kolik stojí jaký byt,kolik dělají asi poplatky a jak byt za tu a tu cenu asi bude vypadat.Nejsem vybíravá,ale byty jsem obcházela často a někdy jsem nestačila valit oči co za hnus lidi pronajímají a ještě za to chtějí balík a diví se,že to nikdo nechce,protože jim připadá asi v pořádku,že byt je špinavý a skoro vše rozbité.Náš byt je sice ve starém paneláku ,ale zatepleném a zrekonstruovaném ,vše v bytě je kromě kuchyňské linky ještě komunistické,ale je udržovaný a čistý,vše funguje a majitel byl jeden z mála co souhlasil s trvalým bydlištěm.To pro vás jen tak také nikdo neudělá...levnější byt je garsonka,ale syn i já potřebujeme někdy soukromí a ráda bych,aby mohl večer v klidu spát a já se mohla,alespoň kouknout na televizi tenhle luxus mne možná stojí o tisíc korun víc...to je pravda,ale rozhodla jsem se takto hlavně kvůli synovi,nechci ,aby se mnou musel být stále v jednom pokoji,neměl svůj koutek a svůj klid.Chci ,aby žil normálně a nemusel odnášet to co zpackali rodiče.Jinak moje rodiče moje starosti nezajímají a v podstatě nikdy nezajímali jen bychom se hádali.Takže s nimi od jisté doby vůbec nepočítám...Jinak ještě je fakt ,že jsem na byt spěchala,protože kousek od bytu mi vzali syna konečně úspěšně do školky což je jinak také velký problém. Takže jsem hledala něco blízko školky a rychle,protože jsem se musela vystěhovat z chalupy kde jsem za Prahou žila ,asi během 14dnů jsem musela najít byt poněvadž se do chalupy stěhovali nový nájemci,už tam dokonce měli nábytek a věci a jen čekali až se odstěhuji,aby se mohli nastěhovat. Věřte ,že dělám co můžu a vím co a jak a proč jsem udělala a dělám...chtěla jsem radu ohledně možností oddlužení apod. ne že máme nekoukat na televizi a netelefonovat...ostatně telefon mi stále ještě platí bývalý přítel,takže ten mám zdarma.

Od: jh11
Datum: 17.08.13 16:38

Když bydlíte v podnájmu tak pronajímatel tam nebydlí ne?

Zkuste od něho získat nějaké potvrzeníprohlášení že byt pouze pronajímá a že bydlí jinde

aby nebyl posuzován jako osoba ve společné domácnosti.

Ty dávky se vyřizují zpětně za čtvrtletí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maminka*
Datum: 17.08.13 17:24

no o tom jsme ze sociální pracovnicí mluvili,že ho zkusíme vyloučit z posuzování,ale že neví jestli to projde...:( a jinak asi nedostanu příspěvek zpětně podle toho co paní povídala,tak to zpětně nedávají.Každopádně všem děkuji za ochotu poradit ...stejně to asi tedy záleží jen na schválení příspěvku na bydlení,na tom jestli mi schválí hmotnou nouzi a něco udělá soud s tím neplatícím tatínkem (tam to,ale vidím bledě :( )...práci na ranní budu hledat dál...snad něco najdu,ale už jsem koukala,že bud brát tak deset tisíc za práci pouze na ranní bez víkendů...jedině najít práci kam by smlě malý občas se mnou a mohla bych třeba pracovat i některý víkend ,nebo večer. Napadalo mě začít dělat na sebe,ale půjčovat si na podnikání nemůžu a i kdybych mohla,tak bych se bála tak začínat. Pořád mi vrtá hlavou to nějaké menší podnikání...živit se sama a být na volné noze a mít tak možnost si regulovat práci podle malého,ale co kde a jak...to je otázka? Bez kapitálu...to bude těžké vymyslet...

Datum: 17.08.13 18:32
avatar

Příspěvek na bydlení se nevyplácí zpětně, ALE: třeba teď je období, kdy dáváte dohromady podklady za 2. čtvrtletí. Tedy duben - květen - červen. Pokud na příspěvek dosáhnete, vyplatí Vám ho jakoby od dubna. Ale za dřívější měsíce už NE. Každé čtvrtletí pak musíte dokládat znovu své platby i příjmy. Jen tak mimochodem, jednou mi známá poradila, abych si požádala. Tak jsem dala dohromady veškeré podklady, lítala jsem, sháněla, dávala potvrzovat... A když bylo všechno pohromadě a já čekala na verdikt, přišel dopis a tam stálo, že nám měsíčně přispívají 50,-- Kč. /slovy: padesátkorun/*ee* Koukala jsem na to jako jelen. Kdybych to věděla, tak bych o to nikdy nežádala. Oni se tam nepředají. Leda, že byste byla "dyškrymynovaná", z těch mají strach a jdou jim na ruku. Jaga.

doplněno 17.08.13 18:34:

Pokud budete pouze za ranní směnu a bez víkendů pobírat 10 tisíc, to jste šťastná žena. Nevím, jak kde, ale jsou skutečně platy daleko, daleko horší.

doplněno 17.08.13 18:42:

A když budete hledat práci, ani se nikde nezmiňujte, že byste si malého občas brala s sebou do práce. To je utopie. Dovedete si představit mít s sebou dítě u pokladny v supermarketu, u strojů, v kadeřnictví, v řeznictví, jako průvodčí, jako učitelka, jako servírka apod:? Všude chtějí lidi, kteří se budou na 100% věnovat pracovnímu procesu. To jen za Marie Terezie si braly mámy s sebou děti na pole. My jsme při nástupu do velkého podniku museli podepsat, že za námi nesmí NIKDO do podniku přijít. Jinak poletíme. Po pravdě, bylo to porušeno jenom jednou. Za jedním vykutáleným kolegou přišli přímo ke stroji 2 policisté. Letěl stejně.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: maminka*
Datum: 17.08.13 20:04

moc moc děkuji za radu...no doufám,tedy ,že něco dostanu a že se časem zmátořím,něco vymyslím,nebo budu mít štěstí a budu to zvládat časem sama bez dávek a stresů...nerada jsem na někom závislá...co se týká podnikání nápady by byli,ale zatím na každý můj nápad byli potřeba finance,i když třeba menší,ale nemám z čeho šetřit...byla bych ráda kdybych se třeba dostala do kontaktu s maminkami co to takhle táhnou sami s dětmi a vydělávají sami na sebe...co se týká toho zaměstnání s tím dítětem sebou ,myslela jsem třeba úklid...a tak...pokud nevydělám na ranní směny 10tisíc minimálně ,tak fakt nevím co budu dělat,pak už jedině práce na ŽL,ale má praxe je jen v oborech prodavačka,servírka...takže opravdu nevím...jedině úklid,nebo hlídání dětí,ale dítě vám nikdo jen tak nesvěří...je to prostě těžký boj...kdyby ,alespoň fungovala babička a hlavně ten otec dítěte,ale ukázalo se,že tudy cesta nevede...ani jeden z těchto osob nemá o mého syna zájem...

Od: janaa*
Datum: 17.08.13 18:46

Dobrý den,

podnikání na sebe nezatracujte, máte něco, čemu by jste se chtěla věnovat? Něco, co Vás baví, v čem jste dobrá? At už je to cokoliv?.. Nemusíte přece hned kupovat stroje za stotisíce, nebo do čeho by jste chtěla investovat, v případě, že by jste začala pracovat na ŽL?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maminka*
Datum: 17.08.13 23:09

v pohodě ;)...nějak to vyřešit musím no...:(,ale opravdu si vážíš snahy poradit......mě už totiž nic nenapadá a to přemýšlím opravdu ustavičně a hodně dlouho...a nechci být s někým jen kvli tomu,že to sama neutáhnu...to bych byla ještě víc nešťastná a nejen já...

Od: pb®
Datum: 18.08.13 00:08

Víte, ti co píší o garsonce v Praze za 5000Kč a míň, ty neposlouchejte. Nejspíš v Praze nikdy nebyli a netuší, kde je realita, nebo špatně čtou a neví, že je to cena za pronájem pokoje v bytě s Ukrajinci. Také ti co říkají vzdát se mobilu, jsou úplně mimo. Mobil je dnes potřeba, když nebudete platit mobil, budete platit pevnou linku, která vyjde stejně a ještě budete dostupná jen občas.

Zkusila bych nabídnout svoje služby. Hlídání dětí bych nezatracovala, sama víte, jaký je to problém sehnat školku a i když jí člověk sežene, je dost limitován časem, kdy je otevřena, takže se normální pracovní doba dá stihnout jen s vyplazeným jazykem, pokud tedy není školka i pracoviště blízko sebe. Máte výhodu, že máte sama dítě, protože někomu s malým dítětem se potomek svěřuje výrazně s lehčím srdcem. Co takhle nabízet za úplatu třeba vyzvedávání ze školky a hlídání dětí v odpoledních hodinách? Nebo i celodenní hlídání. Do státních školek se moc dětí nedostane a soukromé začínají na sumě 8000Kč za měsíc a to si někteří rodiče dovolit nemohou. V rámci OPPA probíhají v Praze kurzy, kde získáte kvalifikaci v péči o malé děti - http://www.prostorprorodinu.c…ogram-pro-verejnost-2011-2012

Další služby, které můžete nabízet, je třeba úklid v domácnostech, nákupy seniorům, ale i venčení psů nebo třeba docházení do bytů v době dovolené a starání se o kočky, které zůstávají po dobu dovolené doma a je tak o ně zajištěna péče. I na tom mají lidé založen svůj byznys. Co nějaký super hyper v okolí, tam neberou nikoho jako brigádu za kasu? Nebo fast-foody? Úplně bych nezatracovala najít maminku v podobné situaci, věřte, že je Vás víc. Společné bydlení by Vám mohlo hodně pomoct, protože byste na všechno byly najednou dvě.

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 18.08.13 01:04
avatar

Ohrazuji se proti tomu, že jsem úplně mimo mísu - je tam například tenhle byt 2+kk http://www.sreality.cz/detail…ohrady-hradesinska/2214097756, i když tam asi dlouho nebude.

Ke všemu sama tazatelka bydlí v bytě za 6000 a to není o moc víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.13 03:04

Ohrazujte se jak chcete, ale slušné bydlení v Praze za 5000Kč je utopie. Jste úplně mimo mísu. Váš odkaz je na byt, který vás měsíčně vyjde na minimálně 9000Kč a to pravděpodobně není v poplatcích zahrnuta energie a plyn.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.13 04:26
avatar

(ano, skoro jistě přesně tak; je to vlastně mimo téma, ale když už se to řeší, tak jen pro doplnění: https://www.poradte.cz/domacn…inkasa-v-pronajatem-byte.html (těch 4000,- je až podivně hodně, ale že by v tom byla elektrika nebo plyn, to teda nevěřím))

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.13 09:26

nevím, co patří do poplatků, nicméně já sama bydlím v 1+1 jen o něco větším a v podstatě zálohy mám asi 2 tis elektřina (s bojlerem na teplou vodu) + 1 tis plyn (topení + sporák), voda 600 (pro 5 lidí, bývá přeplatek), ostatní služby (úklid, komíny, společná elektřina) 400 Kč. čili do těch 4 tis se klidně vejdu.

na druhou stranu ten byt je nevybavený, žádný nábytek (vyjma malé kuchyňské linky), žádný sporák, žádná pračka, žádná lednička - vše by bylo potřeba dokoupit, což jsou hotovoě velké peníze naraz a potom kam s nábytkem a spotřebiči až se člověk bude stěhovat do dalšího podnájmu *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maminka*
Datum: 19.08.13 09:33

Prosím Vás Lesi,vy bydlíte v pronájmu za 4tisíce v Praze? Asi píšete jen kolik máte poplatky ne? To já mám také poplatky max.4tisíce zbytek jde majiteli...tak to prostě chodí...pokud nemáte svoje.

Od: maminka*
Datum: 19.08.13 09:42

Ahoj Haf.Haf ano v poplatcích 4tisíce mám úplně vše zahrnuto komplet i net...a musím podotknout ,že v pronájmu žiji opravdu od mládí a mám opravdu velký přehled o bytech a cenách...a cena za můj byt patří do těch levnějších variant pronájmů bytů...ještě levnější byty jsou byty v cikánských čtvrtích,špinavé,rozbité a suterénní a do takových podmínek já syna nepustím...na to ho mám moc ráda a na to jak je můj pronájem pěkný ,školka u baráku,zastávka MHD u domu a byt je kompletně zařízen jsem opravdu ráda,že jsem to sehnala.

 

Od: maminka*
Datum: 19.08.13 09:28

Proboha a proč bych si měla vybrat byt s dítětem v suterénu? A v úplně jiné lokalitě kde máme školku? Víte jak dlouho jsem tu školku sháněla? Není tam ani sporák ani zařízení a já bydlím jen o tisíc dráž a mám kompletně vybavený byt s lodžií v paneláku s výtahem v pátém patře,čistý, z části zrerontruovaný v místě kde je to velmi vhodné a bezpečné pro děti. Kdyby byt v suterénu byl vyloženě o dost levnější asi by o tom člověk uvažoval,ale tohle by mi přišlo jako naprosto zbytečná komplikace a ještě bych se tam s malým bála. Jak už jsem psala byty jsou drahé,když má člověk svůj platí nájem 4-5tisíc s poplatky,ale já bydlím v pronájmu a tam se platí ještě majiteli většinou jednou tolik...jiné možnosti bydlení nemám,azyláky jsou plné a ještě je tam hodně žen a dětí,které bych nerada ,aby ovlivňovali život mého syna a naučil se,že takhle žít je normální ...tomu se chci právě vyhnout...a stejně i když jsem to v zoufalství zkoušela je všude úplně narváno a je to bydlení dočasné,byt vám v dnešní době nikdo nedá a věřte,že jsem zkoušela vše a už dva roky sháním informaced,takže přehled docela už mám,i když netrvdím ,že mě občas nezaskočí nějaká nová informace.

Od: maminka*
Datum: 19.08.13 09:16

Tak tomu říkám rada a pochopení! Děkuji moc zkusím vše ! strašně ráda bych ,abych měla z krku exekutory a malý vídal svou maminku jedinou rodinu...a já jeho...snad to nějak vše zkloubím i bez ochotné matky pomoci a bez tatínka šmejda...

Datum: 18.08.13 11:29

Mate muj obdiv, jak se statecne perete s neprizni osudu. Mate velke stesti, ze majitel souhlasil s trvalym pobytem = maximalizujte usili o statni pomoc, davky a prispevky na bydleni.

Ad oddluzeni: prostudujte insolvencni rejstrik, https://isir.justice.cz/isir/common/index.do

Vyhledejte si treba Novakova Petra (8x) Novak Petr (35x), nebo jakekoliv jine prijmeni a jmeno a vyjede Vam x pripady oddluzeni, konkretnch lidi, kde mate kompletni sadu dokumentu, tj. zadosti, scanu mzdovych vymeru, rozhodnuti soudu - judikatu, informaci inslvencnich spravcu... stejne jako zamitavych stanovisek soudu, treba takto oddluzeni soud zamitl a zduvodnil memu znamemu z ulice, zadejte si prijmeni Karel a jmeno Vladimir.

Je to inspirativni, byt smutne, procitat ty tklive zadosti soudu o oddluzeni.

Hodne stesti!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maminka*
Datum: 19.08.13 09:30

Děkuji moc Tomáši určitě se jdu na vše podívat

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.