Výše inkasa v pronajatém bytě

Od: Datum: 07.06.12 14:09 odpovědí: 8 změna: 07.06.12 16:02

Jsou zálohy na panelákový byt 1+1 (44m3) s částkou 3600kč moc? Jedná se o nájemní byt.

Musí pronajímatel na konci zúčtovacího období vracet přeplatky? V inzerátu je napsáno ..."Zúčtovatelné zálohy na energie jsou 3600kč. Co si mám představit pod pojmem zúčtovatlné?

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: briketa007*
Datum: 07.06.12 14:17

co všechno po vás chtějí zálohovat? Vodu, elektriku, plyn, pojisteni, spol. energie domu, popelnice...?

nebo spíš, co si budete platit napřímo?

Od: au1
Datum: 07.06.12 14:19

Mně to příde akorát, paneláky maj vyšší náklady na bydlení než některý cihláky, my platíme za 2+1 55metrů měsíční zálohy 4500 Kč pro 2 lidi a 1 psa :)

Zúčtovatelné podle mě znamená, že jakmile majiteli bytu přijde vyúčtování, provede ho i s vámi na základě poplatků od vás, které za celý rok nashromáždil.

Datum: 07.06.12 14:40

Ano, je to moc.

Ve 3+1 74m2 jsem ve 3 lidech platil cca 4200Kč se vším všudy...a dokonce již včetně splátek úvěru za zateplení domu (byt byl náš, ale to není podstatné).

Datum: 07.06.12 14:45

Co všechno je v té ceně 3600kč obsaženo právě nevím. To je ten problém inzerátů,že to tam není vypsáno. Už ten byt ale není v nabídce,takže už to můžete vypustit z hlavy :)

Datum: 07.06.12 15:18

No tak jako pronajímatel několika bytů vám nastíním jak se věci mají

Poplatky, které si nájemce může platit sám na přímou smlouvu s dodavatelem (přehlášením), se dají stranou a ve smlouvě nefigurují tj. :

plyn,
elektrika,
telefon,
internet,
pojištění domáctnosti (proti krádeži)
televize,
rádio

pro dva lidi suma sumárum 3 500 Kč

No a pak ty zálohy... nezdá se to, ale dělá to docela dost peněz, to máme (příklad panelového domu s dálkovým ohřevem) :

pojištění domáctnosti a odpovědnosti (kdybyste majiteli vytopila byt a dum pračkou)
teplo pro vytápění (ohřev vody v topení)
vodné a stočné
teplá voda - ohřev vody
el. energie spol. prostor
odvoz domovního odpadu
úklid společných prostor

... za tyhle věci cca další 3 000 Kč

Za co ta záloha je by mělo být ve smlouvě napsané. No a až na konci roku přijdou složenky, majitel by Vám je měl předložit a vy mu doplatit rozdíl nebo naopak. Rozdíly v el., plynu aj. si s Vámi vyřizují jednotlivé firmy.

Z vlastní zkušenosti vím, že je problém byt pronajmout, pokud uvedete toto vše. Proto se v inzerátech totálně mystifikuje. Lidi, a hlavně realitky, mají utkvělou představu o poplatcích za 1500 Kč. Bohůžel realita je trochu někde jinde.

Přeju ať něco solidního najdete.

Honza

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.06.12 15:45

No nevím,ale když je třeba někde psáno např.ZÁLOHY NA ENERGIE 3000kč a není tam psáno o jaké přesně položky se jedná,tak je to bez elektrřiny a plynu? To že tam není zahrnut internet a tv je mi jasné

Datum: 07.06.12 16:02

... může být cokoliv, žádný zákon to neupravuje. Někdo zahruje plyn i elektriku do záloh a pak to nájemníkovi přeúčtuje.

Co jsem dříve bydlel v nájmech, tak jsem se setkal s nejrůznějším přístupem, jednou mi dokonce naúčtovali i správu domu a zálohy na opravy. V jednom domě byly zaseklé kohouty od topení a protože správce věděl, že bych si to nenechal líbit naúčtoval teplo zbytku baráku. Vždy dbejte na to, si ve smlouvě přesně všechny poplatky vyjmenovat, bez "a další" nebo "a podobně". A při vyúčtování nechat předložit účty. Našim Nájemníkům vždy všechno předkládáme automaticky.

Datum: 07.06.12 15:33

To že jde o poloviční byt ani zdaleka neznamená, že poplatky musí být poloviční.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.