Dovolená new york vizum?

Od: Datum: 23.07.13 16:46 odpovědí: 3 změna: 24.07.13 01:36

Dobrý den, plánujeme v zimě vyrazit na tydení dovolenou do USA do New Yorku bez cestovní kanceláře. Zařizuje se nějaké vízum? Popřípadě kolik stojí a jak na to? Děkuji moc všem


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: xixi*
Datum: 23.07.13 17:17

zkuste se podívat na http://www.vizadousa.cz/cesto…vni-viza/b2-viza-pro-turisty/

Turisté přijíždějící do USA musí mít buď platné turistické vízum typu B2 nebo povolení ESTA. Víza typu B2 dovolují turistům dočasný pobyt v USA. Držitelé těchto víz mají v USA povoleno také navštívit rodinu či podstoupit lékařský zákrok. Turisté ze zemí zapojených do programu bezvízového styku (VWP) musí před vstupem žádat o povolení ESTA.


Podmínky pro získání víz typu B2

Víza typu B2 lze získat jen v zahraničí přičemž žadatel musí prokázat, že účelem jeho cesty je rekreace, turistická aktivita respektive lékařský zákrok. Žadatel musí prokázat, že má v úmyslu pobývat na americké půdě jen dočasně a že se na konci stanovené doby plánuje vrátit do své země. Žadatel o vízum typu B2 může být požádán aby prokázal, že má k dispozici dostatečné zdroje na délku pobytu v zemi. Žadatel také v některých případech musí prokázat, že splňuje jisté zdravotní a povahové podmínky.


Pravidla víz B2

B2 víza obvykle umožňují jejich vlastníkovi zůstat na území USA maximálně 6 měsíců, přičemž v některých případech může být udělena maximální délka pobytu až do jednoho roku. V jistých případech je držitelem tohoto typu víz je také umožněno požádat o změnu, která by jim dovolovala zapojit se do dlouhodobého studia či pracovního procesu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: esta
Datum: 24.07.13 01:34

Obcane CR turisticke vizum do USA nepotrebuji (ale mohou si o nej i nadale pozadat). Staci jim se jen predem elektronicky na Internetu zaregistrovat, ze do USA pojedou a kdyz (okamzite) obdrzi odpoved, ze se jim cesta povoluje, tak uz nic dalsiho delat nemusi, krome toho pamatovat si cislo toho povoleni pro dalsi pripadne kontroly (imigracni urednik v USA apod.)

Nedavno se to tady probiralo.

ESTA povoleni si ZDARMA vyridte na jedinem oficialnim webu (odkaz ze stranek o ESTA ambsady USA v CR)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: esta
Datum: 24.07.13 01:36
Povoleni je zdarma ve smyslu ze nic dalsiho krome oficialnich poplatku ($4 za vlozeni udaju + $10 za kladne vyrizeni) se neplati.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.