Má mě rád nebo mluvil alkohol?

Od: Datum: 18.07.13 23:09 odpovědí: 9 změna: 19.07.13 18:44

Ahoj,

mám kamaráda, je o pár let starší než já. Vždycky když jsme spolu někde byli, skončili jsme spolu, povídali si, nebo jen chodili a drželi se za ruce. Nikdy jsme neřešili, co k druhému citíme a prostě jsme jen kamarádili, jenže on pak řekl našemu společnému kamarádovi,že se mu líbím. Ale stav pořád pokračoval... Vodění za ruce, pohledy, nekonečné diskuze...

Nakonec se jednou opil a řekl, jak mě má rád, jak se mu líbím a jak sem pro jeho život jsem důležitá..Proběhlo "sblížení" , jenže to bylo ve stavu opilosti a teď oba děláme, že se nic nepamatujem...

Ovšem od té doby spolu nejsme schopní mluvit a jeden druhému se raději vyhýbáme..

Nějaký názor? Mluví lidi v opilosti pravdu a má cenu to začít řešit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.07.13 23:21

Ahoj. Je známo, že alkohol odbourává zábrany. Určitě byste si měli promluvit za střízlivého vztahu a zjistit, zda se chcete i bez alkoholu. Nebo pokud chcete toto nechat mezi vámi otevřenoa neukončeno, nechte to klidně být. Záleží jen na vás dvou. Dodat si odvahu bez alkoholu a vyjasnit si, co k sobě cítíte či necítíte, zda to něco znamenalo pro oba dva či ne, je pro vás opravdu tak těžké? Komunikace je základ jakéhokoli vztahu přece..

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.07.13 01:07

Ztráta zábran v opilosti podle mne neznamená, že lidé v opilosti říkají pravdu.

Má-li Vás kamarád opravdu rád, nepotřebuje se schovávat za alkohol ani za společného známého.

Spíše to na mne působí dojmem "šikovně využité situace", k níž se kamarád nemá moc chuť vracet.

____ Vy svého kamaráda, jeho názory i jeho jednání znáte lépe, než my, měla byste tedy situaci odhadnout nejlépe.

Nejste-li si jeho (či svým) jednáním jista, a máte-li o případný vztah s ním zájem, zeptejte se jej přímo.

Nemáte-li zájem se k tomu vracet, a nemáte-li o vztah zájem, nechte to být.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.07.13 05:38

To, že dokázal vyznat svůj cit a byl přitom opilý, není moc pěkná vizitka. Zřejmě ví, že udělal něco, co mělo probíhat jinak, případně vůbec a teď se Vás straní. A vy se chováte stejně. Nejlepší by bylo si o všem popovídat. Já vím, někdo se nerad nimrá v citech, ale jinou možnost, jak se dozvědět pravdu, nemáte. Zajděte si na kávu nebo džus, prostě něco nealko, aby neměl možnost opití a promluvte si s ním, jak to všechno myslel. ne stylem vyšetřujícího soudce, ale spíš tak trochu s nadhledem. A uvidíte sama. Ale zdá se mi, že ten spouštěcí moment byl opravdu zřejmě ten alkohol, bez něj by byl asi ani nemluvil, ani nekonal. A nyní se stydí, vyhýbá. Kdyby v tom byl dopravdy cit, přišel by. Asi v tom opravdu bylo spíš *pivo*, než *srdce*. Ale to se můžete dozvědět skutečně jen od něho, nikdo jiný Vám to neřekne. Aspoň ale budete vědět, na čem jste. Jaga.

Od: stanis
Datum: 19.07.13 08:01
Tohle je klasika. Tvůj kamarád tě miluje! Líbíš se mu, záleží mu na tobě, myslí na tebe, zdá se mu o tobě. Neodvažuje se to říct, abys mu nedala košem, on by vypadal jako blbec a bylo by po všem. Nic ve zlém, ale ženy prostě nemůžou pobrat, že chlap pro ně nemůže být JEN kamarád a nic víc. Viděla jsi třeba video v tomhle dotazu?
https://www.poradte.cz/spolec…lstvi-mezi-muzem-a-zenou.html

Datum: 19.07.13 12:32

opilý chlap, který má chuť na sex, ten vám řekne cokoliv. Řekne i to, co by za střízliva nikdy nevyslovil. Vy jste "sblížili" ve stavu opilosti a teď jste z toho oba v těžkých rozpacích, oba se stydíte sami před sebou i mezi sebou navzájem.

Co s tím? Nic. Musíte počkat, až kocovina přejde.

Datum: 19.07.13 14:30

Pro "maja205"

- moc tomu nerozumím, - pokud se k Vám přítel choval vstřícně i před "opilostí" - tak se mu asi opravdu líbíte.

- ale - třeba má nějaký závazek z minulosti, - třeba špatnou zkušenost, manželku , nebo nemanželské dítě - anebo kriminál, léčení na protidrogovém, anebo cokoliv podobného. O kolik je starší - a co o jeho minulosti víte?

Pokud se Vám vyhýbá, tak k tomu má zřejmě dobrý důvod. Moc bych se na něj neupínala. - ale třeba Vás má opravdu rád a nechce Vám ublížit. Fakt nevím, co si mám myslet.

Od: maja205*
Datum: 19.07.13 16:53

My jsme spolu jako nespali, jen pusa a tak.. Já bych do toho nešla jen pro hec a on řekl, že to taky nechce, že mě má rád a tohle k tomu nepotřebuje-zatím.(předtím sem to napsala špatně)..
Možná to je i kvůli minulosti, protože měl celkem neúspěšný vztah, ale kdyby to myslel vážně, tak přece může být rád, že to všechno dokázal říct.. nevim... Jsem z toho zoufalá a zase na něj nechci tlačit s vysvětlením..*nevi*

Datum: 19.07.13 18:37

Majo, lidé pod vlivem alkoholu "neříkají pravdu", pouze ztrácejí zábrany (to je velký rozdíl).

Z Vašeho doplnění informací soudím, že jsem se výše nemýlila - Váš kamarád by rád zůstal u kamarádství, případně vztah úplně ukončil.

Od nás se toho více nedozvíte, odpověď na svou otázku získáte jen od něj.

Od: nickolka*
Datum: 19.07.13 18:44

Ahoj,

co se mi potvrdilo je že lidé v opilosti mluví pravdu...

možná by jste si o tom měli promluvit..a zda-li o něj stojíš a stojíš i o případné pokračování vašeho "sblížení" měla by jsi to rysknou a začít o tom mluvit a né se tomu vyhýbat :)

v tuhle chvíli mluvením nic nezkazíš :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.