Láska a přátelství mezi mužem a ženou

Od: Datum: 10.07.13 11:38 odpovědí: 26 změna: 02.03.16 06:35
Ahoj všem :D někdy nad šálkem kávy přemýšlím,jestli existuje přátelství mezi mužem a ženou. Projížděla jsem jiné stránky a tam psali,že vždy jeden z nich cití něco víc.. Co si o tom myslíte vy? :)
za každý názor budu vděčná ;)

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.13 11:45

Vždy tam musí být něco víc. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janeknovak*
Datum: 10.07.13 11:45

Myslím si, že existuje. Jen se o tom tolik nepíše. Líbivější je říct, že musí být jeden nebo oba zamilovaní do toho druhého.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.07.13 11:49
avatar

Mám dobrého kamaráda od ZŠ, kdykoliv se staví na kafe máme si co říct, pokecá s manželem a nebo já z jeho ženou. Nějaká láska nikdy nehrozila a nehrozí. Jako děti jsme společně chodili "krást" třešně, jahody. Dnes si už posíláme fotky vnoučat a řešíme co jim koupit na Vánoce. Včera jsem mu zavolala zda nechce rybíz, nechtěl ale ochotně ho přijedou se ženou otrhat.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.07.13 11:50
avatar

Ahoj, mám vlastní zkušenost - on byl zamilovaný a mě se prostě líbil :)

Takže asi ,,čisté kamarádství mezi mužem a ženou neexistuje.

Taky znám ještě jeden případ, na základce můj spolužák se spolužačkou byli dobří kamarádi a teď spolu chodí :) Taky se zamilovali.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nusik
Datum: 10.07.13 11:52
Ajajaj :D takže je to nerozhodně :) ja sama nevím :/
Datum: 10.07.13 13:08
avatar

Tím jsem samozřejmě neřekla, že nevěřím na přátelství mezi ženou a mužem! O:) Samozřejmě, že v to věřím.. jen se mi to nikdy nestalo :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.07.13 11:51
avatar

Ahoj. Nemyslím si, že vždy jeden z nich cítí něco víc. Říká se, že přátelství mezi ženou a mužem neexistuje. Já si to nemyslím. Přátelství mezi mužem a ženou někdy existuje i bez postranních úmyslů. Ale některým lidem to prostě nevysvětlíte, za vším mnozí hledají to, co tam není...Takže těžko někoho přesvědčovat, má-li na věc jiný názor. Neznamená to ale, že ten jeho je správný..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 10.07.13 11:56
avatar

Proc by ne.

Mezi muzem gayem a zenou lesbou muze byt pratelstvi bez cehokoliv dalsiho.

doplněno 10.07.13 11:59:

Tim nerikam, ze je to jedina mozna situace, ale minimalne jedna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.13 12:06
avatar

ahoj ja se ted budu rozvadet , ale jsme s manzelkou velmi dobri pratele, jinak mam i dobre kamaradky, myslim si ze tenhle vztah muze fungovat jen jako kamaradsky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.13 12:43

Tak jsem si uvařil také šálek kávy...no, asi trochu chemie tam vždy bude...ale dá se to ukučírovat, že to ten druhý nepozná...záleží na vrozené inteligenci dvou přátel...asi tak to nějak bude...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.13 13:05

Já si myslím, že se to odvíjí od věku. Dokážu si představit dva přátelé rozdílného pohlaví ve vyzrálém věku, ale dva kamarády např. ve 20ti letech moc ne.

Většinou to přátelství jeden z nich "zkazí". Každý má spoustu známých a tam to asi fungovat může, ale v opravdovém přátelství asi ne. Soudím dle vlastních zkušeností i co pozoruji v mém okolí. Když mi jedna holka trvdila, že má kamaráda od ZŠ a funguje to, tak jsem jí nevěřil po chvíli z níc vypadlo, že na ZŠ se do ní bláznivě zamiloval, samozřejmě jednostraně a po nějakém čase se opět stali "kamarády" (v horších případech to končí, ale ukočením všech kontaktů), ale ať si říká kdo chce co chce už to pravé přátelství být nemůže.

Také si lze jednoduše odpovědět otázkou - zda by člověk pustil manžela nebo přítele s dvěma kamrádama na chalupu na víkend kde se bude popíjet, grilovat apod.? A pustil by ho také se dvěma kamarádkama? Ten kdo věří v přátelství mezi mužem a ženou by asi pustit měl ne?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.07.13 13:19
avatar

Ahoj - myslím, že to možné je - ale nesmí! mezi nimi existovat žádná sexuální přitažlivost.

doplněno 11.07.13 14:33:

- ale, když se nad tím blíže zamyslím - je to možné asi jen u starších lidí - mladí mají VŽDY nějaké sexuální myšlenky - řekla bych ale , že spíše muži. Je to u nich dost přirozené.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tesma12
Datum: 10.07.13 13:25
Není to jedno? Záleží na tom co čekáš ty, co chceš a co ne. Proč nad šálkem kávy přemýšlíš zrovna o tomto? :-D
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nusik
Datum: 11.07.13 15:29

A víš, že ani nevím *smich* Jen tak mě to napadlo, občas můj mozek vymýšlí různé "ptákoviny" :D *smich*

Datum: 10.07.13 14:37

Mám zrovna tuhle čerstvou zkušenost, mohl bych vyprávět. Já ji mám rád a je mi sympatická, já jsem jí "jen" sympatický. Na kamarádství jsme se DOHODLI, protože jsme zadaní. Já to respektuji, ale mám to pocitově na hraně. Klidně bych ji líbal a tvrdil jí, že je to jen kamarádská pusa. Mnoho lidí nemůže pochopit, že kamarádství může mít několik emočních rovin. Když se vám někdo uhnízdí v srdci a vy ho nemůžete mít , protože jste zadaní. Proto vezmete zavděk alespoň kamarádstvím. Jinak si dovedu představit, že dva nadšenci, on a ona spolu jedou sjíždět divokou vodu bez svých manželů. Ale to není kamarádství, to jsou společné zájmy. Ale stejně je velká pravděpodobnost, že se to časem zvrtne v něco víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.13 23:40
avatar

No, já mám dost kamarádů i přátel právě díky společným zájmům, mj. i z divoké vody ...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.07.13 15:19
avatar

Tady to už nškdo řešill :)


Ohodnoceno: 1x
 
Od: thomas07*
Datum: 10.07.13 20:39

Tak tohle je super. Bylo ukázáno myšlení studentek. Můžu potvrdit, že takhle myslí i ženy nad 40 let. Řekl bych, pro pány ztráta času.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaachorra*
Datum: 10.07.13 18:28

Ahoooj... já si myslím, že jde o to, jak dlouho toho "kamaráda" znáš.. Já mám třeba nej kámoše, s kterým jsem bydlela 18 let v paneláku, od 3 let se známe, takže jsme opravdu dobří kamarádi, já k němu nikdy nic necítila a naznák toho, že on by ke mě něco cítil jsem nezaregistrovala. Nicméně, kluky s kterými jsem se poznala v dospělosti, teď v 28 letech, tak u mě tohle neklape... Já hcci být kamarádka, ale prostě oni jen kamarádi ne... Třeba jeden příklad... kámoš se semnou bavil, občas napsal sms, občas písnul na fb..a jak zjistil, že jsem zadaná, hned veškěrý kontakt omezil a jako bysme se nikdy neznali.. taky mě to docela mrzí, ale nic s tím neudělám, jejich volba... Takže odpověd, zda existuje přátelství mezi mužem a ženou, JAK KDY a JAK KOMU *srdce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.13 20:04
avatar

A není to třeba proto, že se bojí žárlivosti ze strany partnera? Už jsem se s takovým postojem setkala.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.07.13 20:03
avatar

Mám několik kamarádů ještě ze střední školy - a opravdu to jsou jen kamarádi.Podmínka určitě je, aby se ti dva nijak nepřitahovali

Ohodnoceno: 0x
 
Od: grumpy*
Datum: 12.07.13 10:47
Mezi heterosexuální ženou a heterosexuálním mužem žádné čisté přátelství neexistuje. Důležité je slovo "čisté". Jestli nevěříte, projděte tady na poradte.cz sekci "Společnost/láska a sex", hledejte slova kamarád, kamarádka a bude vám to jasné.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: winner820614
Datum: 01.03.16 22:32
Skutecne pratelstvi mezi muzem a zenou zcela jiste existuje . Mam to stesti a mam za pritele jednu uzasnou osobu , ktera mi je cca 20 let oporou a ja naopak ji.
Nejsem gay , ona zcela jiste neni lesba . Mam svou partnerku ,ona ma sveho partnera (ma partnerka se s ni velmi dobre skamaradila ) a deti k tomu. Jsme si velice blizci a ja vim , ze se na ni mohu kdykoliv spolehnout a ona na mne.
O zadny telesny vztah s ni nestojim , i kdyz je velmi pohledna , v tomto pripade by se mi jakykoliv telesny kontakt s erotickym podtextem hnusil (je to stejne jako s clenem rodiny) . Jsem si jist , ze to vnima stejne .
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.03.16 00:29
avatar

Já jsem přesvědčena, že neexistuje. Nelze ale zaměňovat dobrého známého s kamarádem. Něčím se ti kamarádi přitahují, kluci kluky klučičími zájmy, holky jiné holky holčičími zájmy, někdy obdivem k vlastnostem, které nemáme, ale u opačného pohlaví jsem přesvědčena, že funguje sexualita, i když často skrytá, že o ní ani dotyčný někdy nepřemýšlí, proč ho vlastně přitahuje. I sexuologové tvrdí v podstatě totéž.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.16 01:10
avatar

netvrďte, že neexistuje - i bílé vrány jsou (albíni :) ). Před 15 lety jsem dostal novou kolegyni, drobnější, pohledná, milá, ale nic mě na ní nepřitahovalo – nějak jsem se vůči ní cítil asexuálně. Kvůli ní jsem přestal ostatní kolegyně popleskávat po pozadí a ji vynechávat. Stali se z nás parťáci s absolutní důvěrou.

Výjimka potvrzuje pravidlo, že heterák přátelství k dámě cítí nějak přes trenýr...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.16 06:35

V přírodě se vyskytuje spousta defektů a stejně tak se může vyskytnout i přátelství mezi mužem a ženou. Jak už tady ale zaznělo, hledal bych tyhle defekty spíše ve vyšším věku, kde už ta sexualita není tak silná.

Pro chlapa v produktivním věku je žena především objektem sexuálního zájmu, takže pokud je mezi dvěma odlišnýma pohlavíma něco jako přátelství, tak je to většinou jen ústupek jednoho z nich, protože ve skutečnosti ten jeden chce víc.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.