Špatný lékař - kde před ním varovat?

Od: Datum: 26.06.13 15:34 odpovědí: 8 změna: 26.06.13 17:29

Dobrý den,
popisoval jsem svou zkušenost, kdy nám Mudr.Petr Klečka z ORL Frýdecké nemocnice nevyšetřil dceru a píchl ji bubínek, i když měla již rozjetou angínu. Pozval nás na kontrolu bez jakékoliv medikace za další tři dny s uchem, takže kdybychom prozíravě nešli k jinému ORL, který nasadil antibiotika a při zhoršení doporučil hospitalizaci, mohl svým "nevyšetřením" způsobit vážné zdravotní komplikace dvouletému dítěti.
https://www.poradte.cz/spolec…ni-pece-nemocnice-frydek.html
Rád bych na tuto skutečnost poukázal jeho nadřízeným a upozornil veřejnost na celkově velmi špatný stav Frýdecké nemocnice, protože otřesných zážitků mám spousty, ale toto byla poslední kapka.
Nemám zájem nikoho pomlouvat, nebo šířit bludy, chci pouze popsat reálnou situaci a zkušenost, aby se další zájemci o ošetření na tomto pracovišti mohli rozhodnout, zda si raději nevyberou lepšího lékaře, případně si dají pozor, jak je Petr Klečka léčí a zda je vlastně vůbec léčí.
Poradíte, kam se obrátit?
Petr

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 26.06.13 15:40

Obrať se na vedení dané nemocnice, na Lékařskou komoru a na zřizovatele nemocnice (pokud je státní, pak na ministerstvo) - písemně a v dopisu/stížnosti chtěj písemné vyjádření adresáta k danému případu.

A pozor na takovéto příspěvky na netu - za jistých okolností by sis je mohl ´odskákat´...

doplněno 26.06.13 15:56:

Smutnyrodic: Já tvé rozhořčení nekritizuju ani tvůj názor nezpochybňuju - jen tě upozorňuju, že takové příspěvky v diskusích se mohou za určitých okolností obrátit proti jejich autoru. ;)

A - koneckonců - pokud v případném ´sporu´ svůj názor obhájíš domůžeš se nějaké nabídky ´kompenzace´, můžeš jako její součást chtít - např., umístění písemné omluvy vedení nemocnice a daného lékaře na vývěsku u vchodu na místní ORL... *smich*

Ohodnoceno: 0x

Od: smutnyrodic
Datum: 26.06.13 15:49

Díky za tip. Odskákat bych si je mohl za předpokladu, kdy bych tvrdil něco, co není pravda. Vzhledem k tomu, že mám v rukou zprávy od lékaře Klečky a také zprávu od jiného ORL, mohu v případě nějakého sporu prokázat, že Mudr Klečka se dceři do krku ani nepodíval. Mám také zprávu z první návštěvy, kdy sloužil jiný lékař , který ve zprávě popisuje výsledek kontroly krku, nosu a obou uší. Klečka popisuje jenom kontrolu ucha, protože do krku se prostě nepodíval. Vzhledem k tomu, že za cca 30h už u jiného lékaře měla dcera docela slušné horečky a rozjetou angínu, bylo by těžké zpochybnit, že na to Klečka nemohl přijít.

A protože neprovedl vyšetření, které stojí 10 sekund času a špachtli za dvě koruny, choval se arogantně, nekomunikoval a nedoporučil ani kontrolu u dětské, i když dcera měla horečky, tak je to pro mne ŠPATNÝ DOKTOR a chci na svou zkušenost upozornit další rodiče.

Od: buss®
Datum: 26.06.13 15:46

Jestli se pan. K. tohoto tady domákne...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.06.13 15:52

To,jaký názor na pana K chovám, mám v úmyslu mu zajít říci osobně, čili se toho vůbec domakávat nemusí, naopak mu zřejmě i předám odkaz, ať se může také vyjádřit ke svým postupům a zdůvodnit, co ho k nim vede...

Datum: 26.06.13 16:08

Nebudu opakovat, kam se máte obrátit, nicméně vám fandím, protože s podobným diletanstvím se zprostředkovaně setkávám často, bohužel dotčené osoby nemají dost odvahy s tím něco dělat, protože je to prostě Pan doktor. A já to za ně nemohu řešit, když nemám nic v ruce. Bohužel si takto neuvědomují, že tímto se felčarů nezbavíme.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.06.13 16:23

Diky za podporu. Jsem docela udiven, kolik lidi se postavilo na stranu "pana primare" s tim, ze takhle je to prece normalni a at nejsem citlivka... V detstvi jsem chodil k zubarce, ktera kdyz trhala zub, bylo to slyset siroko daleko. Byla vyhlasena, jako nejvetsi sadista v sirokem okoli. Kazdy na ni nadaval, plomby padaly ze zubu do pul roku, presto k ni chodili vsichni z celeho okresu.

Kdyz jsem zmenil zubare, pripadal jsem si, jako v pohadce. Kdyz jsem od nej poprve odchazel, bylo mi do breku. Ne z toho, ze by mne bolela cela huba, ale z toho, ze kdyz se chce, tak to jde. Umrtvil, pockal az zacne pusobit, komunikoval. I kdyz jsem byl vzdycky zdrav, nasel nekolik vaznych kazu. Navrhl zpusob lecby, ptal se mne. Pred tim, nez mi neco dal do pusy, rekl, co to je a co bude delat. Nemusel jsem byt zapreny nohama o kreslo a cekat, co prijde. Bylo mu jasne, ze clovek ,ktery ma plnou pusu pripravku a prstu, se ho nezepta, ze mu neodpovi. Byl a JE to PAN DOKTOR. Diky tomu se vypracoval a je dnes nejdrazsi ve meste, ale stale ma plnou ordinaci.

Ja jsem zvykly svou praci delat poradne. Mi zakaznici jsou narocni a ja se jim nedivim. Plati za kvalitu, proto ji chteji. Kdyz neco pokazim, MUSIM to opravit a vyresit. Musim celit nastvanemu zakaznikovi a nest naklady.

Nerozumim proto lidem, kteri plati za smejd a nechteji si zjednat napravu. Stejne tak nerozumim lidem, kteri si pochvaluji, ze s nimi doktor probere pocasi, ale nevyleci je. Mozna ziju ve spatne zemi, ale nechci si pripadat jako jeden Z NICH. Z tech, co nechaji trapit sve dite nejakym prasetem, ktere dostalo titul. Nakonec, v tehle zemi uz ma titul kazda katolicka buzna, neni to tak?

Takze ja se odmitam ridit tim, kdo ma jaky titul, zajima mne vysledek jeho prace. A ten je bohuzel u primare Klecky v pripade nasi dcery dost tristni.

Datum: 26.06.13 16:56

Dobrý den. Pokud jste přesvědčen o tom, že lékař pochybil, pak doporučuji podat stížnost. Možností je několik. viz:

Stížnost na zanedbání péče můžete podat:

A) České lékařské komoře, která podle zákona řeší stížnosti na výkon povolání svých členů (každý lékař v ČR musí být členem České lékařské komory).

B) Řediteli zdravotnického zařízení, ve kterém lékař působí, a také zřizovateli - Ministerstvu zdravotnictví nebo krajskému úřadu.

C) Můžete také podat podnět Veřejnému ochránci práv, který může provést šetření a na základě provedeného šetření navrhnout opatření k nápravě, včetně zahájení stíhání pro trestný čin nebo přestupek nebo poskytnutí náhrady škody nebo uplatnění nároku na náhradu škody.

Více na:http://www.ordinace.cz/clanek…zovat-na-doktora-kvuli-lecbe/

Dokud nebude Vaše stížnost prošetřena a nebude k ní vydáno jakékoli stanovisko, nešířila bych toto zatím moc veřejně. Mohlo by se Vám stát, že pokud bude prokázáno, že lékař postupoval správně a nepochybil, budete mít na krku žalobu pro pomluvu, křivé obvinění a poškození jména dotyčného lékaře. Nechci Vás rozhodně nijak zastrašovat, jen byste si na toto měl dát opravdu pozor, aby Vám to neuškodilo ve výsledku a to je opravdu dobře míněná rada. Toto jsou hodně ošemetné záležitosti. Chtělo by to zjistit, zda s tímto doktorem má více lidí špatnou zkušenost. Pokud by to byla stížnost hromadná a poškozených více, měl byste asi větší šanci, že se s tím bude něco dělat, než jako jednotlivec. Pokud by Vaše stížnost byla uznána jako oprávněná, pak se dá využít různých sdělovacích prostředků k varování druhých (např. i tisk, Tv..)..Ale dokud to není nikým prošetřeno, veřejně bych ničí jméno nevláčela..Je to jen můj názor, záleží na Vašem rozhodnutí však..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.06.13 17:29

http://www.znamylekar.cz/ *hej*Podívejte se, jestli lékař, se kterým máte špatné zkušenosti, už má nějaká hodnocení

doplněno 26.06.13 17:31:

http://www.ferovanemocnice.cz/

Ohodnoceno: 5x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.