Bez OP 4 mesice - pokuta?

Od: Datum: 25.06.13 11:27 odpovědí: 1 změna: 25.06.13 12:04

Zdravím!

V březnu mi prošel občanský průkaz. V tu dobu jsem ale byla v zahraničí a potřebovala jen cestovní pas. Oficiálně jsem se do ČR vrátila 31. května. Teď mám konečně čas si zajít na úřad a udělal si nový OP, ale říkám si, jestli mě nepostihne nějaká pokuta, že jsem ho dluhou dobu neměla? :)

Díky!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.06.13 12:04
avatar

Dobrý den. Nedavno se toto zde řešilo ve vlákně:

https://www.poradte.cz/spolec…y-obcansky-prukaz-sankce.html

Viz. moje odpověď:

http://www.uplnezneni.cz/zako…99-sb-o-obcanskych-prukazech/

(§ 14 odst. 1 písm. d)

Dle § 16 a) a c) lze uložit pokutu do 15. 000,- Kč.

Hodně záleží na tom, na koho na úřadě narazíte. A na Vašem chování a přístupu. Tudíž uznat chybu, projevit lítost, posypat si hlavu popelem a modlit se, aby úředník měl dostatek pochopení pro zapomnětlivce. Myslím, že se setkávají i s horšími případy...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.