Potřebuji půjčit a jsem nezaměstnaný!

Od: Datum: 29.04.13 18:30 odpovědí: 45 změna: 31.05.13 19:40

Dobrý den. Dostal jsem se do svízelné životní situace! Jsem od 8.12.2012 nezaměstnaný do současnosti a vypršela mi lhůta u Komerční banky pro čerpání peněz u mého kontokorentního účtu-9000Kč v mínusové položce! Musím do pár dnů sehnat nějakého soukromého investora nebo nebankovní půjčku získat prostě někoho kdo by mi půjčil aspon na dobu 48 hodin částku 10000Kč! Nemohu na nikoho seriozního přes internet narazit kdo by půjčil 10000Kč nezaměstnanému na krátkou dobu maximálně 7 dnů! Uhání mne vymáhací kancelář a já nevím jak tuto tíživou situaci ted mám vůbec vyřešit! Práci si zde ustavičně hledám a mám i jiné dluhy které už nezvládám splácet! Bojím se exekuce, že o všechno přijdu práci zde není možné sehnat, mám všechny podklady nachystané na oddlužení! Bohužel do toho nemohu vstoupit a osobní bankrot nemohu spustit pokud nebudu mít řádnou pracovní smlouvu a stabilní práci! Je to bludný začarovaný kruh z kterého nem,ohu vystoupit a nevím kde a na koho se obrátit o pomoc jestli v mém případě nějaká pomoc vůbec existuje! Prosím pomozte mi poradte mi jaká v tomto případě existuje možnost obrany! denně odesílám desítky životopisů na různé firmy a soustavně hledám nebankovní organizace které by mi poskytly rychlou půjčku ale stále narážím na samé podvodníky kteří bud chtějí peníze za půjčku předem a nebo ze mne jen vymámí rodné číslo a podrobné iniciály a nikam se pak dál v tomto nepohnu! Jsem přes 9 let rozvedený, bydlím v třípokojovém bytě o který nemá nikdo zájem a nemohu jej ani prodat a platím nájem, alimenty, inkaso a 2 úvěry a na to už prostě nestačím. Navíc musím ještě sehnat 10000Kč na ten můj kontokorent a já nemám představu o tom, kdo by mi byl ochoten půjčit! Pokud nikoho nenjadu, nezbývá mi, než si pořídit lano a jít se oběsit! Pomozte mi prosím jakou možnost v tomto případě, co se mi nabízí v této tíživé životní situaci? Prosím pomozte! Moc děkuji za jakoukoliv vaši reakci či podnět! Se srdečným pozdravem Dalibor.


avatar
administrátor uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 29.04.13 18:39
 

Skoro před rokem jste se ptal téměř na to samé. Co jste udělal za ten rok? Ani neprodal velký byt, to byste si snížil vaše pohodlí. Myslím, že jste dostal rad mnoho a nevyužil nic.

https://www.poradte.cz/spolec…-prijmem-z-dluhove-pasti.html

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.04.13 19:32
 
avatar

Dobrý den, pane Dalibore, řídil jste se radami z minulého dotazu (většina byla velice rozumných)?

Co se za uplynulých 10 měsíců změnilo? Jak to dopadlo s příslibenou lepší prací?

Sháníte půjčku, která ale ve Vaší situaci není řešením. Protože nebudete mít na splátky, povede zákonitě k exekuci.

 
Od: mike32*
Datum: 29.04.13 20:46
 

Musíte si sehnat práci - jakoukoliv ... a pokusit se o osobní bankrot - oddlužení ...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 29.04.13 22:13
 

Dalobore, zaráží mě jedna věc. Vy jste od prosince na ÚP, takže berete podporu a ještě si vyčerpáte kontokorent, když předem víte, že není jak splatit. Pokud se nemýlím tak jste z Hodonínska, kde máte několik stavebních firem. Jedna dokonce rakouská firma má u vás pobočku a na jaře měla inzerát na pomocníky na stavbě. Proč jste nešel? Vy jste sháněl přivýdělek u PC, ale vám nic nebrání jezdit za prací po celé republice. Není to tak pohodlné jako sedět na zadku u počítače, ale je to východisko. Chlap , který chce pracovat a na jaře si nenajde práci snad neexistuje. Není v tom úmysl?- malý plat či podpora = malé alimenty.

Takže najít si práci + brigádu + podnájemníky do bytu a přestěhovat se na čas k rodičům.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: dalonka606
Datum: 30.04.13 17:58
 

Vážený pane nebo paní a můžete mi konkrétně říct která stavební firma v okrese Hodonín příjmá nové pracovníky? Já hledám práci každý den a každý den objížsím desítky firem a posílám životopisy a pokaždé se jen shledávám s jedním a tím stálým výsledkem! Nebereme a brát ani nebudeme! Můžete mi prosím dát přesný zázev té stavební firmy která příjmá pomocné stavební dělníky to by mne totiž velice zajímalo protože úřad práce ve Veselí nad Moravou žádnou takovou informaci prostě nemá! Ono tápat nesmysly umí každý ale aby někdo zkutečně pomohl někomu v nouzi, to v této z prominutím darebáckém a zkorumpovaném Kapitalistickém světě který stejně dřív nebo později bude směřovat k rozpadu systému a zániku! To je jen otázka času a tento systém Kapitalistický se rozpadne a zanikne! Lidi to přestane bavit a přestanou snášet tuto společenskou nerovnost mezi nejbohatšímy a nejchudšímy! Žádný strom totiž neroste do nebe! Já si nechám rád poradit a pokud taková firma zkutečně existuje která příjme tak já tam s ochotou ihned nastoupím! Moc děkuji za případnou další vaši odpověd. S pozdravem Dalibor.

Datum: 30.04.13 06:38
 
avatar

Uplynul skoro rok a Vy jste ve stejném svrabu. Popisujete to dokonce naprosto stejnými slovy.

Chybí Vám finanční gramotnost - rozhodovat, kolik mohu utratit a za co, co si už dovolit nemohu. Je to těžké, ale nechá se to naučit. Nehnul jste se z místa ani o píď. A tak si myslím, že nemá cenu Vám ani radit. Stejně si uděláte všechno po svém a pak za rok tady zase bude další stejný dotaz. Ptáte se sice na radu, ale k srdci si to neberete. Nemá cenu ani odpovídat. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladaadal*
Datum: 30.04.13 06:52
 

Jooo, holt, komu není rady, tomu není pomoci. Někteří se možná schválně chtějí dostat do svrabu, aby je ostatní litovali nebo aby nemuseli platit na děti.*zed*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dalonka606
Datum: 30.04.13 18:08
 

Děkuji za vaši radu tady na těchto stránkách z těchz odpovědí akorát člověku naroste adrenalin a musel by se akorát pořádně rozčílit! To se vám dobře mluví když máte jistý příjem a stabilní práci ale co my ostatní máme dělat? Co si mám brát k srdci jakou radu? Žádnou jsem zatím neobdržel! Když nemám na jídlo a nemám z čeho žít tak se musím zákonitě co? Zadlužit abych nezdechl hlady jak prašivý pes! Když pak ztratím práci a nemohu si najít novou a nemám na splátky svých úvěrů tak se musím zákonitě co? To už si doplnte podle vašeho soudného rozumu! Neřešte že používám po roku stejné slova a stejný problém! To je jedno jisté je to že jsem se znovu do toho dostal a nemohu najít řešení a jsem na těchto stránkách proto, aby mi občané nebo jiní lidé prostěš pomohly a poradily! Od toho se tento server jmenuje a má název wwwš.Poradte.cz! Ale to je asi někdy ztráta času to pro někoho zde opakovat že? Děkuji za vaši radu na tomto serveru vážená paní! Vezmu si ji určitě k srdci! Děkuji dalibor.

Datum: 30.04.13 08:08
 
avatar

Dobrý den. Ze svízelné situace Vám nepomůže to, že si uděláte další dluh. Z čeho ho chcete splácet? Už takhle nejste schopen splácet to, co máte...A pokud po Vás vymáhá peníze vymáhací kancelář, pak se Vám dlužná častka navýší...Pokud dojde k exekuci, přijdete o střechu nad hlavou...Jediným východiskem je, najít si urychleně zaměstnání. Máte velký byt, najděte si nájemníka...Jenom si nědělejte žádné další dluhy, to je opravdu ve Vaší situaci nerozum!

doplněno 30.04.13 08:22:

PS: Pokud nejste veden na ÚP tak Vám vzniká i dluh na zdravotním pojištění. Pokud jste na ÚP evidován, zajímal jste se, zda nemáte nárok na pomoc v hmotné nouzi? Třeba příspěvek na bydlení, pokud máte v bytě hlášen trvalý pobyt a pod. Nepíšete nic o tom, kde a nač jste se vůbec ptal, co jste podnikl proto, aby se Vaše situace zlepšila...

Info o hmotné nouzi zde:

http://portal.mpsv.cz/soc/hn

doplněno 30.04.13 19:19:

Dalibore, nevím odkud jste, ani čím jste a jakou práci hledáte. Zkuste se podívat zde, jestli Vás něco zaujme a stálo by to za zkoušku...

http://www.careerjet.cz/volna-mista-hodonin-222657.html

http://www.jaberu.cz/inzerat-…re-sadrokartonare-instalatery

Celkově prohlédněte tyto stránky, nabídku práce: http://www.jaberu.cz/ktg-171-nabidka-prace

doplněno 03.05.13 23:53:

Tak ještě jednou Dalibore reaguji na Vaše příspěvky zde. Z toho, co jsem Vám nabídla jako možné řešení ( dovolím si mluvit jen sama za sebe, ostatní rádci též poradili dle svého uvážení dobře) jste nereagoval vůbec na nic. Ať to byla rada ohledně hmotné nouze, nebo přímo tip na práci...Jen si vytrvale ztěžujete na systém v naší zemi...Vybíráte si a reagujete jen na to, co se Vám hodí. K nadávání, ne k činům...Z toho je mi jasné, že o pomoc opravdu nestojíte. Ať se Vám zde dostane jakékoli rady, není pro Vás žádným přínosem. I mne jste přesvědčil ( a to je opradvu co říci, nejsem ve svých soudech unáhlená) tedy o tom, že jste zde hledal spíše sponzora, než pomoc. Neděláte pro sebe vůbec nic a za své dluhy je každý zodpovědný sám. Každý se může dostat do srabu, nejsem soudcem nikoho, ale Vy se nesnažíte dostat se z něho. Vy si chcete jen poztěžovat a najít někoho, kdo Vám půjčí...Jasně, to je bez práce...Neztěžujte si, protože Vy nemáte proč. Podle toho také Váš život vypadá...Ztěžovat si a žít na dluh a doufat, že to tak půjde do nekonečna, je bláhovost. Vám to asi vyhovuje. A teď mne třeba i ukamenujte, můj je to názor, ale Váš je to život...

Ohodnoceno: 4x
 
Od: koukolik
Datum: 30.04.13 08:56
 

Tak jsme mu to nandali, ale on asi opravdu čeká nějakou radu ...

Dalibore, nic není ztraceno, jenom je nutné z toho kruhu vyskočit, šanci vidím. Dobře radí kapka. Já bych jen dodal, že nevěřím, že váš byt nikdo nechce. On ho nikdo nechce za cenu za kterou ho nabízíte. Jestli jste na tom opravdu tak špatně, bude nutné ho prodat i pod cenou a z výtěžku umořit všechny dluhy. A přestěhovat se do podnájmu. Stejně o něj přijdete, když to necháte plavat. Samozřejmě nepolevit v hledání práce, jednou to určitě vyjde. Začíná sezóna, tak alespoň nějaké pomocné práce na stavbách nebo na polích se snad najdou.

Ten kontokorent je mrzutá věc ... nepomohl by někdo z rodiny a přátel na ty dva dny? A zkoušel jste žádat banku o prodloužení termínu vyrovnání?

 
Od: ladaadal*
Datum: 30.04.13 09:21
 

Koukoliku, prostuduj si vlákno z loňska, na které je odkaz hned na začátku a pak popřemýšlej nad svou větou: on asi opravdu čeká nějakou radu...

NE, on žádnou radu nečeká, možná tak někoho, kdo mu půjčí, ale neřídí se zásadně žádnýma radama, které tady dostane. Prostě si jen potřeboval ulevit.

 
Od: koukolik
Datum: 30.04.13 10:07
 

Je známo a dokázáno, že člověk se neustále vyvíjí. Rok je už možná dostatečně dlouhá doba, aby s odstupem dokázal vyhodnotit situaci a zvolit řešení, které se mu dříve zdálo nepřijatelné. Tak možná neškodí všechny rady zopakovat

(Ale možná je to opravdu jen grafoman a provokatér, co my víme ... takových tu je)

 
Od: ladaadal*
Datum: 30.04.13 10:11
 

Myslím, že pro zopakování všech rad posloužil dostatečně odkaz v první odpovědi, nač vše znova opakovat, když je to uloženo.

 
Od: ron*
Datum: 30.04.13 09:28
 

Ano, čekáte radu, ale zázračnou a taková není. Nikdo nedokáže poradit někomu, kdo se sám vůbec nesnaží, opakuje dokola stále ty stejné chyby. Možná Vám pomůže dopad na samotné dno, od kterého se odrazíte a poučíte se do budoucna. *nevi*

 
Datum: 30.04.13 16:27
 
avatar

Já vidím největší problém v tom, že opět a stejně jako mnoho zadlužených lidí bez práce, používáte slovo "sehnat" peníze. Když peníze seženete, zase nejsou vaše. Opět je musíte vrátit. Peníze se nesmějí sehnat, peníze musíte vydělat a pak je vlastnit. Jsou vaše. *hej*To je jediná cesta ven!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dalonka606
Datum: 30.04.13 18:20
 

Jasně to jsem asi věděl žádná novinka ale jak a kde je vydělat když denně objíždím firmy a posílám všude životopise kde se dá a každý říká jen nemáme práci a bohužel nepřibíráme! To už jsem zkoušel i jako přivýdělěk přes internet si vydělat peníze a víte co mi bylo doporučeno? Chodte dům od domu a nabízejte po cizích lidoch naše produkty a výrobky, zvonte po cizích zvoncích jako podomní prodejce a prodávejte! Každý by mne za toto v dnešní době nakopal asi do zadní části a svinským krokem by mne hnal! Jsou to samé podvody typu pyramidy! Ti nahoře vydělávají z takových chudáků kteří na to naletí desetitisíce i statisíce a ten chudák dole musí jen na ně makat a nevydělá vůbec nic! Takto prostě je! To je zavedený podvodný systém a pšenka kvete v tomto oboru podnikání hlavně v české republice protože jinde v západní evropě by za tento podvod šly okamžitě bručet! jsou tam přísnější zákony! tak to je! Tak kde tedy vydělat? Firmy nepříjmají. A chytrý na to abych udělal nějaký úvěrový podvod či nějakou obchodní machinaci s něčím, natolik zas chytrý nejsem! I na tyto věci musí mít člověk talent a iq aby se na něj nepřišlo! A možná jsou to daleko více vydřenější peníze než poctivou prycí! Protože na to musí mít člověk mozek a nadání i na podvod! To každý taky nedokáže něco vymyslet aby na tom nezákonně vydělal. Děkuji za vaši radu!

Od: ronaldo007
Datum: 30.04.13 21:56
 

Důležité je si zdůvodnit, proč nemůžu pracovat. Zaměřte se na tuto oblast a doveďte ji k dokonalosti. Doufám, že tento stát brzo zkrachuje a nikdo vám nedá zadarmo ani haléř a příživa bude znovu trestným čínem. Pak zavládne konečně spravedlnost.

 
Od: dalonka606
Datum: 03.05.13 16:50
 

Pane děkuji vám za odpověd. Já jen doufám že tento stát a ne stát tento zkorumpovaný a prominte mi ten výraz zkurvený kapitalistický režim brzy zkrachuje a bude znovu nezaměstnanost a příživnictví kvalifikováno jako trestný čin! Já nemohu pracovat protože nic nemohu žádnou pracovní příležitost nikde sehnat. Jsem zadlužený, platím byt inkaso 2 úvěry a alimenty na 2 dcery. Už mě uhánějí vymáhací kanceláře abych své nedoplatky uhradil! Řekněte mi z čeho s podpory? Co mi zbývá pořídit si silný špagát a jít se oběsit! tato situace prostě nemá žádné jiné řešení a to díky to muto zkurvenému Kapitalistickému systému který tady byl po roce 1989 nastolen! Kdyby v dnešní době Palach žil, možná by to byla první polistopadová obět! Možná by to byl znovu první člověk který by se musel znovu upálit díky této nespravedlnosti která v tomto nynějším státě vládne! Ted se možná obrací v hrobě ale je to pravda!

Datum: 06.05.13 19:44
 
avatar

Palach by srab, který se upálil jen tak z vlastního přesvědčení. Nic tím nezměnil.

Minulé vlákno jsem nečetla, ale pokud máte velký byt, o kterém tu někdo psal, bylo by jisté řešení jej prodat a na čas vzít nějakou garsonku, než se situace zlepší. A také - pokud posíláte životopisy, necháváte si je kontrolovat? Protože, ruku na srdce, píšete dost těžkých hrubek a pokud takové psaní uvidí potenciální zaměstnavatel, automaticky jste mimo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.04.13 23:46
 
avatar

To je zajímavý, když hledám někoho, kdo by mi na domě udělal nějakou práci, nemůžu nikoho najít. Takže co takhle chodit po domech a nabízet práci. Stačí trochu myslet a makat.

"A chytrý na to abych udělal nějaký úvěrový podvod či nějakou obchodní machinaci s něčím, natolik zas chytrý nejsem!" - zajímavé v kontextu prvního příspěvku o kartách...

 
Od: dalonka606
Datum: 03.05.13 16:42
 

To je zajímavý nápad vážený pane chodit dům od domu a nabízet lidem peáci a jakou práci by jste jim vy osobně nabídl? Je to podobné jako s podomním prodejem prostě vás každý svinským krokem zrovna vyžene! Ono se někdy říká. Dobrá rada nad zlato ale tady je asi dobrá rada na velkou prd! Poradte my jak by jste si představoval že by to mělo asi fungovat? Mě nic totiž rozumného v tomto směru nenapadá. Chodit dům od domu a nabízet cizím lidem tímto způsobem výpomoc a vnucovat se tímto způsobem každému do jeho soukromí! To mi připúadá jako prosté kreténství nic víc! nebyla by jednodušší možnost dát si punčochu přes hlavu koupit si v hračkářství repliku funkčího revolveru a naletět na paní za přepážkou a žádat pod pohrůžkou smrti zrovna finanční hotovost? Tohle mi připadá už logičtější než chodit jako debilek dům od domu a žádat od lidí nabídku pomocí za nějaký peníz! Moc děkuji za další reakci! Dalibor.

Od: radpracant
Datum: 29.05.13 17:09
 

Nikdy jsem na pracáku nevydržel déle jak 2 měsíce. Člověk si musí ujasnit priority a přestat si vybírat. Když byla největší krize, založil jsem si živnost a i když to byl spíš horor než pohodová práce, nespadnul jsem hloubš. Také se mi hnusí chodit od domu k domu nebo práce v callcentru, ale divil bys se, obojí jsem dělal. Jsou to práce vesměs na DPP a musí umět člověk leccos zkousnout a samozřejmě si platit aspoň to zdravotní. Zhubnul jsem 15 kilo a utlumil všechny společenské aktivity.

Ale co je lepší? Na čas se trochu sehnout a pak znova narovnat, nebo viset na podpoře a kňučet se založenýma rukama a nataženou ručičkou? A zrovna teď, když se rozjedou sezonní práce, bude práce dost, jen se člověk musí umět otáčet a najdou ji lidé, kteří mají třeba jen základní vzdělání.

Co mě však šokovalo, jsou poslední 3 věty, žádná zpětná vazba, žádné morální mantinely. Já ti s klidem můžu říct, že mám dost fištrónu na to, abych dokázal někoho ošulit, ale v životě by mě to nenapadlo. V Tvém textu neshledávám ani náznak sebereflexe. Jen přehazuješ své problémy na ostatní a kopeš kolem sebe. Ty nechceš poradit, ty chceš, aby někdo rozhodoval za tebe a řešil tvé problémy. Svoboda asi není pro každého a někdo ji ani nechápe, jak se zdá.

 
Od: neee
Datum: 03.05.13 17:53
 

Komerční banka je opravdu vynikající banka.*smich*Mám také u kontokorentního účtu mínus 20 000Kč ale u GE Money bank.Také jsem neměl po roce na to,abych vrátil stav účtu na nulu,tak mi dali splátky 1900 Kč měsíčně.Je holt vidět,jaký kde v které bance sedí prasata nebo slušnější lidi.

 
Datum: 04.05.13 02:02
 
avatar

Pokud jste z Hodonína, jak bylo někde napsáno, a hledáte jakoukoliv práci, asi nebude takový problém ji sehnat:

http://www.prace.cz/hodonin/

I kdybyste měl jít dělat do obchodu nebo třeba skladníka, prostě nějaká práce vždy sehnat jde. Vždy je lepší nějaká práce než žádná. Vždy je lepší vydělat měsíčně 9000 korun než 0 korun. Půjčovat si peníze, to je cesta do pekel. Za každou půjčenou korunu zaplatíte nakonec koruny dvě. Než si začnete půjčovat, musíte prvně maximálně snížit výdaje. Bydlíte ve vlastním 3 pokojovém bytě sám? Já sice pracuji, ale něco takového bych těžko sám utáhnul. Buď byt začněte okamžitě pronajímat, nebo ho prodejte. Byt jde prodat vždy a ne že ne. Pokud byt neprodáte sám, prodá ho exekutor za třetinu až polovinu komerční ceny. Takže nebudete mít byt ani peníze. Prostě musíte za každou cenu snížit svoje fixní měsíční náklady a zároveň vydělat třeba 9 tisíc měsíčně. Jak snížit výdaje? Předpokládám, že platíte měsíčně třeba 700 za internet. Je to nutné? K tomu alespoň 4000 za provoz velkého bytu. Na co je Vám tak velký byt, když tam bydlíte sám? Okamžitě sehnat nájemníky nebo prodat. Jakmile najdete práci, okamžitě si zkonsolidujte všechny svoje dluhy a poctivě je splácejte. Když to neuděláte a budete pouze pokračovat v nikam nevedoucím nadávání a zvyšovat svoje zadlužení, odhadem do roka budete na ulici.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: natyd
Datum: 04.05.13 07:45
 

Ale víte jak to přece je...ten zatracenej systém...*smich* On za to přece chuděra nemůže... Manželka ho opustila, on za to nemůže...Z práce ho vyhodili, on za to nemůže... Stát dává malé dávky, on za to nemůže... Byl nucenej si pujčit, za to taky nemohl... Není práce, chudák hoch taky za to nemůže... Byt nemůže prodat, taky za to nemůže... Bydlí v ČR, taky za to nemůže...

Víte pane...řekněte jeden jedinej důvod proč by to mělo jít a ne hledat dalších sto proč omlouvat svoji lenost a pohodlnost...

Jsou na tom lidi mnohem hůř než Vy, a flintu do žita neháží, snaží se, bojují... Vy se máte ještě dobře, u Vás těch možností je spousta jak se dostat ven... Jenže čekáte na spasitele...Blbost, vyčůranost... Zkuste o sobě nechat natočit srdce rvoucí reportáž do televizních novin a třeba bude na Vás jakožto děsného chudáka vyhlášená sbírka*smich*. POslední dobou to dost frčí..

Mám pro Vás cennou radu...

Vyučil se? Poraď si!

 
Od: janzrokycan
Datum: 24.05.13 19:27
 

Vážení, čirou náhodou jdem narazil na tuto rubriku a tuto diskuzi. Já osobnjě jsem se dostal do podobné situace jako autor, 3 roky jsem byl nezaměstnaný. Jsem na malém městě a v místě bydliště bez známých a protekce se práce nesežene.Se životopisem v ruce jsem obešel celé město několikrát, ale bohužel práci jsem nedostal. Nevím jestli důvodem byl můj věk - 54 let a nebo titul - Ing. Ani k popelářům jsem se nedostal. Pracoval jsem jako kopáč - brigádník 8-10 hodin za 8000 hrubého ( 6000 ) čistého. Byl jsem nucen zrušit životní pojistku, nadělat nějaké dluhy v rodině a uskromnit se. Životopis jsem el.cestou posílal po celém okrese, do Prahy a do míst, kde by mi nevadilo posléze i bydlet. Ale nic. Taky jsem zapíral titul, abych někoho neděsil, že Ing. chce pracovat rukama. Naštěstí v současné době práci mám - skladník v železářství. Ale taky jsem propadal panice, ÚP je úplně k ničemu, jenom na zlost. Takže se tomu pánovi vůbec nedivím, že propadá panice. Možná jedna rada, okamžitě prodat byt a pryč z místa bydliště do vetšího města. Jinak držím palce. Honza

 
Od: dalonka606
Datum: 26.05.13 19:02
 

Děkuji za vaši upřimnou odpověd! Vy jste prvním člověkem co mi poslal konečně rozumnou odpověd na mou otázku! Je to opravdu dneska šílené s tou prací! Pokud už člověk něco najde tak za pár šupů a když se ti nelíbí tak běž, já mám za branou dalších 20 zájemců o málo placenou práci! je to katastrofa a zvrhlost dnešních podnikatelů a kapitalistických zbohatlíků takto zneužívat dnešní situaci nezaměstnaných a dnešní kapitalistický systém jen k vlastnímu obohacování! Nejsem zastáncem Komunistů ale to co se děje dnes, nemá ve světě obdoby krom České republiky! Tehdy měl dělník aspon nějaká práva dnes nemá právo na nic dokonce se ani odvolat proti své nízké mzdě a proti vykořistování! Ve škole nás učily pravdu, že Kapitalismus, je vykořistování člověka člověkem! Je to svatá pravda co mne a mé vrstevníky vštěpovaly na základní škole do hlavy! Děkuji vám za vaši podporu! Mějte se hezky zdraví vás Dalibor.

Datum: 27.05.13 12:32
 

Dalibore, Vy jste ukazkova sebelitujici se a system obvinujici plačka zamrzla v socialismu, sorry.

Kdyz nemam praci a penize, neberu si prece uvery a pujcky, ale radeji zeru tvrdy suchy chleba a piju studenou slanou vodu a snazim se ASAP nejakou = jakoukoliv praci najit, kdekoliv v CR: hrobnik, omyvac mrtvol, kanalizacni delnik, pomocny helfer na stavbach,lesni delnik sazejici stromky, ridic tramvaje v Praze, ktery vydelava 25.000 brutto a staci mu zakladni vzdelani.

Nebo seberte svych par svestek a jdete do SRN delat praci posledniho gastarbeitera a nejakych 1200E mesicne nasetrite pri maximalni skromnosti.

Kdo chce, hleda zpusoby, kde nechce, hleda duvody. Litovat Vas nikdo nebude, to necekejte.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dalonka606
Datum: 29.05.13 16:14
 

Ahoj tak sorry když jsem socialistická plačka tak ti položím jednu otázku! Co by jsi dělal kdyby jsi byl leta letoucí na nízké mzdě, kterou by jsi dostával na 3 díly s měsíčním spožděním, a to ve výši jen 10000Kč čistého měsíčně a potom jsi si našel novou práci kde by ti slibovaly 13000Kč měsíčně čistého a to dvanáctého na ruku, smlouvu na dobu neurčitou a pak po měsíci tě ten jednatel té firmy propustil ve zkušební době s tím, že končí svou působnost ve firmě a firma se ruší a dal ti místo slíbených 13000Kč čistého pouhých 9500Kč čistého. Ty jsi byl pak na Uřadě práce a posílal jsi denně spousty životopisů a bylo to všechno na nic a tam ti šlo penále na dluhu, tam ti šlo penále na dalším dluhu, ty jsi si nemohl najít ani toho omývače mrtvol, zajímalo jak by si ty neboštíky umýval a jak by jsi to psychycky vydržel dělat tuto práci ale o to ted nejde! Ty by jsi ze sebe vydal maximum aby jsi našel tu práci po které toužíš nebo cokoliv jiného a jaký by byl finální výsledek? ten že by tě každý zaměstnavatel odmítnul s tím že nemá zakázky a má plný stav! Ty by jsi neměl na jídlo a na základní potřeby tak by tě to nutilo žít prostě na dluh a zadlužit se znovu a jedním dluhem vytloukat dluh jiný taková je realita dnešního s prominutím Kapitalistického systému! Nemáš peníze a příjem? My ti pomůžeme vem si od nás výhodnou půjčku a to do té doby než tě to nepotopí na uplné dno a nestane se z tebe bezdomovec! tak to dnes funguje ty chytrolíne! Žiješ v uplně jiném světě, odstěhuj se do Ameriky když tak propaguješ tento skurvený Kapitalistický systém který stejně jednou padne a bude nastolen Socialistický systém! Toto vyhovuje jedině podvodníkům, bílím koním, mafiánským bosům a jejim volavkám! Svoboda názoru a slova je uplně na hovno a nikdo po tom už netouží! Taková je realita.

Datum: 29.05.13 16:45
 

Mily Dalibre, placete dobre ale na blbem hrobe, dejte energii misto stkani zde radeji do najiti si prace.

Rekvalifikace, plati UP:

http://www.msmt.cz/vzdelavani/rekvalifikacni-programy

http://portal.mpsv.cz/upcr/kp…mace_z_useku_up/rekvalifikace

konkretni osnovy a ziskani dovednosti jsou zde

http://www.narodni-kvalifikac…ceVeSkupineVzdelani.aspx?s=19

treba co musi umet například tesar

http://www.narodni-kvalifikac…ihoStandardu.aspx?s=19&id=199

Konkretni nabidka 46 mist uklizecu v Praze, zadejte klicove slovo UKLIZEC, kam muzete okamzite nastoupit, mileradi Vas vsude vemou, od zitra

http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/vmjedno/

Toz tak, good luck!

PS: znova opakuji kdyz ziju z ruky do huby, prece si neberu pujcky, delam si zelezne financni reservy, zeru suchy tvrdy cheba, piju teplou slanou vodu, omezim nakupy na minimum a spoustu veci ziskavam zadarmo, treba jeste funkcnich ze sbernych dvoru, ci darovanim, a varim si ridkou turinovou polivku, jen v nedeli si do ni dam trosku masla!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.05.13 16:47
 
avatar

Dalibore, zdravím.

"Vy jste prvním člověkem co mi poslal konečně rozumnou odpověd na mou otázku" jakou odpověď Vám dal pan janzrokycan?

Děkuji

 
Od: koukolik
Datum: 30.05.13 10:36
 

Poradil mu prodat byt, přestěhovat se a práci hledat vytrvale dál ... čili to, co mu v tomto i minulém vlákně radilo už X lidí *smich*

 
Datum: 30.05.13 13:28
 
avatar

koukoliv, ano správně, ale to mu opravdu radilo mnoho lidí. Jim nepoděkoval, jen některým, vynadal...

Každý jsme nějaký...

 
Od: uska®
Datum: 27.05.13 13:55
 

Nic vám nebrání dělat podnikate, dle vás vykořisťovatele. Všichni jsme měli stejnou šanci, což za socialismu nebylo. Jenže dnes průměrný podnikatel nefňuká, nelituje se, neobviňuje z neúspěchu celý svět jako vy, ale maká. Tak šup pro živňosťák a do toho. Vy nejste schopen zvednout zadek ze svého 3 pokojového bytu a hledat zaměstnání o kus dál. Jelikož jste se rozvedl před 9ti lety, dnes jste měl být dávno za vodou, doma vás nic nedrží, jen a jen vaše pohodlíčko. Buďte moc rád za takový systém na který nadáváte, takovým lidem jako vy bych nedala ani kačku z nynějšího systému. Máš ruky, hlavu, tak makej. Nechtěla jsem vás urazit, ale donutit k přemýšlení, ale je to asi zbytečné. Litovat vás nehodlám.

doplněno 29.05.13 16:50:

Tak jste si ulevil? V odkaze ze 4.5.2013 je nabídka práce u vás , jen na první straně jsem našla - prodavač, podkladní, skladník, svářeč, elektrikář, montážní dělník, řidič zem. strojů, řidič nákladních vozů, zedník, údržbář, záměčník ... + dalších 6 stran . Takže kdo chce pracovat i ve vašem regionu - práci má.

Nechápu, že se držíte doma jak hov.o košile. Práce v Praze je dostatek. Vlastně vás chápu.

Vy nechcete peníze vydělávat, vy jen peníze sháníte.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: dalonka606
Datum: 29.05.13 16:35
 

Ano myslíte si že je to tak! Tak ty přisluhovači tohoto zrůdného Kapitalistického systému zvedni svůj zadek a zkus si práci najít v tomto regionu z kterého pocházím já a to je okres Uh. Hradiště a okres Hodonín! Jakou stejnou šanci jsme kdy měly obyčejný dělník nikdy žádnou neměl! takové blbé názory jaké máte vy mě akorát vyvádějí z míry! Za Socialismu který tak dneska každý odsuzuje, byla zákonem stanovené právo na práci, právo na bezplatné zdravotní ošetření a právo na bezplatné vzdělání což v dnešním tomto z prominutím zkurveném Kapitalismu není! Navíc jsou tu bezdomovci a lidi kteří přišly i ne vlastní vinou o všechen svůj majetek a ocitly se na okraji společnosti bez partnerky, rodiny a lidí kteří by jim pomohly se dostat z této situace ven! Ty Kapitalisme! Spoustu lidí by ten Socialismus v dnešní době uvítalo i dokonce v Americe je spoustu antikapitalistů, v Anglii též, jenom my v české republice jsme národ tupých oveček kteří si všechno do nekonečna nechají líbit budou jen po hospodách nadávat ale nikdo do ulic znovu už nevyjde! Tak jak to bylo po čtyřicetileté období totality kdy se lidé jen bály, podobně je tomu i dneska! Za Komunistů měly obyčejní lidé-dělníci aspon nějaká práva a nemusely se bát propuštění ze zaměstnání, hladovění, bezdomovectví nebo těchto zrůdných exekucí které se dneska dějí! Dříve se exekuce na majetek za Socialismu neděly! Nebyly ani Uřady práce a ani žádné podpory protože nezaměstnanost byl trestným činem příživnictví a toto já podporuji to bylo dobré za minulého režimu! Já věřím že dřív nebo později dojde k převratu a většina lidí na světě si uvědomí jaký je vlastně Kapitalismus a jaké bolesti přináší obyčejným lidem a většina národa zvolí dřív nebo později spravedlivý Socialismus S Marxisticko Leninským podtextem! Nebude to dlouho trvat a většina lidí si to uvědomí k čemu vlastně byla tak zvaná sametová revoluce! Věřím této idei že k tomu co nejdříve dojde k této obrodě!

Datum: 29.05.13 17:06
 

Dalibore, tak jste si ulevil, zavzpominal nostalgicky na eru komunismu, ok, obcas clovek ma tenzi a chce se vypovidat, to je normalni.

Zitra rano ale vemte telefon a zavolejte na tech 46 mist uklizecu v Praze, nejlevnejsi ubytovna v praze je cca 80-100 Kc Kc na noc, prachy na bus do matky Prahy snad mate. Pak nam nahlaste jak jste dopad, kdy nastupujete a jak se Vam v praci libi.Napriklad na Smichaci v Praze porad hledaji uklizece vagonu

Konkretni nabidka 46 mist uklizecu v Praze, zadejte klicove slovo UKLIZEC, kam muzete okamzite nastoupit, mileradi Vas vsude vemou, od zitra

http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/vmjedno/

samozrejme muzete delat cokoliv jineho nez uklizec, na tom jsem to demonstroval.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: radpracant
Datum: 29.05.13 17:16
 

Nejsi zastáncem Komunistů, ale mluvíš přesně jako oni. Kde je vůle, je i cesta, ale tady žádná vůle není...

 
Od: ruze®
Datum: 04.05.13 08:14
 
avatar

Pokuď nemáte už ani na jídlo,je to zlé,tak by jste měl asi začít prodávat cenné věci,pokuď nějaké máte.Máte byt? Auto?Chatu?Garáž?Televizi?Kolo?Kdybych neměla na jídlo,určitě bych to prodala.a v jídle se pořádně uskrovnila. Když není práce ve vašem okolí,hold se musíte přemístit jinde,kde práce je.V Praze je jí dost.Syn tam pracuje už několik let,je sice už asi ve třetí práci, ale nikdy nebyl bez práce víc jak týden,protože dávno pochopil,,,že bez práce nejsou koláče,,a že ho v jeho 28 letech už nikdo živit nebude!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 04.05.13 12:53
 
avatar

"dalibor", nemáte příbuzné, rodiče, sourozence, přátele? Já spíš vidím problém v tom, že lidé dnes žijí izolovaně, nebaví se mezi sebou, no, možná někteří ano, jen ti se stejným smýšlením, či zaměřením. Chybí, že sousedi neposedí spolu na lavičce, že se každý zamkne doma a nekomunikuje. Je mezi lidma zvláštní nedůvěra a zloba a závist. Možná dnešní mladí budou už jiní. - pt

 
Od: jodo*
Datum: 26.05.13 22:29
 

Sytý prostě hladovému neuvěří. Ten kdo má práci a slušný život, jednoduše nechápe. Neví, jaké to je být nezaměstnaný. Takoví mají fůry "chytrých" keců, jenomže ono se k tomuto tématu ani poradit nic nedá. Můj kamarád, velice zručný, kvalifikovaný mechanik, který umí naprosto všechno, i vodu, elektro, plyn, atd shání takhle práci už druhým rokem. Sehnal zatím jen krátkodobou brigádu a to ještě díky známosti, kdy se za něj přimluvil kamarád, takže z hromady životopisů, vybrali právě jeho (a museli v tom stohu dlouho hledat). Na konkurzy kam chodil, většinou přišlo 50-300 lidí, psali prý testy jako ve škole, party kádrováků si je podávali jako kopací míče a běda, jestli se někdo zeptal na plat (samozřejmě 7900kč mínus doprava). Zážitků na knihu, bohužel by byla dost depresívní.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tyran
Datum: 26.05.13 22:37
 

Pokud jste rozvedený a bydlíte v regionu kde nezavadíte o práci,odstěhujte se za prací VY.

 

 

Od: tyran
Datum: 26.05.13 22:44
 

Neví tady někdo kolik je p.Daliborovi let?

 
Datum: 29.05.13 23:02
 

Daliborovi je letos cca 43 let, zdroj: jeho rok stare vlakno, kde sdelil, ze mu je 42 let. No uvidime, co zejtra vytelefonuje a kam nastoupi, co zas na nas vytahne za argumenty :) Na vozejku ani ZTP neni, alespon to nezminoval...

 
Od: radpracant
Datum: 29.05.13 20:04
 

Myslím, že je to chyba nás všech a sice, že si neumíme přečíst titulek. Autor příspěvku nehledá práci, ale potřebuje půjčit.

 
Od: dalonka606
Datum: 31.05.13 19:40
 

Díky za strašně chytrou odpověd! Tak mě ty chytrý nebo chytrá tu práci najdi! Když člověk nemá finanční prostředky a nemůže sehnat nikde práci, tak to napadne i vola, že sáhne v největší nouzi po půjčce protože ze vzduchu nežijí ani ptáci ani ryby, ani jiní savci ani brouci a dokonce ani mikroorganismy by jen ze vzduchu bez potravy dlouho nepřežily! Ty chytrolíne tak to v přírodě prostě tak funguje s tím rozdílem, že příroda si nevymyslela takovou absurditu jakou jsou peníze ale nechává vše na lovu zvířat a na rostlinách jak jsou schopné příjmat živiny ze země,vodu a fotosyntézu ze slunce. Zvíře žije z toho co si uloví a většinou u zvířat nikdo nikdy neslyšel o tom, že by medvěd Jelen nebo Orel byly bezdomovci a nebo zdechly hlady! U lidí se toto děje velmi často i přesto že jsme součástí přírodního celku! Jsme zase jen živočichové nic víc ale člověk se od tohoto ideově hodně vzdaluje a přichází na to že to tak je až v době kdy vážně onemocní v důsledku stresů z této doby a ví že se jeho čas na této zemi výrazně krátí! Pak to uzná že je i on živočich a ne jen počítačový stroj který může jen mít neomezenou moc a pálit za sebou mosty a likvidovat jiné lidi! Chápeš tuto teorii? Máš na to vůbec toto pochopit když tak vehementně radíš najdi si práci místo půjčky? děkuji za případnou odpověd. Dalibor.

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.