Jak s nízkým příjmem z dluhové pasti

Od: Datum: 03.06.12 20:06 odpovědí: 17 změna: 05.08.12 10:40

Dobrý den chtěl bych se na úvod zeptat je zde někdo kdo rozumí právu a financím? Jsem přes 8 let rozvedený žiji sám a bez partnerky v bytě 3 plus jedna kde platím nájem, inkaso a v poslední době mě nehorázně zvýšil soud alimenty na mé 2 dcery a to z 2100Kč na 3300Kč i při mém nízkém příjmu 10200Kč čistého měsíčně! Byl jsem postupně donucen se zadlužovat abych toto všechno utahnul. Nejprve jsem si založil kontokorent ve výši 9000Kč v Komerční bance se splatností do půl roku. To mi časm nestačilo, tak jsem si musel založit u České Spořitelny další 2 chytré karty 5000 a 10000Kč se splatností na 3 roky! časem mi při mé nízké mzdě ani to už nestačilo, tak jsem si musel založit u téže banky další kontokorent na 15000Kč. Při živení a placení a veškerých výdajích už i toto mám téměř vyčerpané! přede nějakým čase jsem se pojistil a můj byt jsem nechal přepsat na mé rodiče a já jsem se vzdal veškerých práv co by člen bytového družstva! tedy jedná se o družstevní byt! jsem nyní veden v tomto bytě jen jako podnájemník i když tam mám své věci elektroniku už z doby manželství! Chtěl bych se zeptat jestli mi v případě finančních nesnází může exekutor navštívit i tento můj byt i když je převeden se všemi právy i povinnostmi na mé rodiče a mám tam jen nějaké své vybavení z doby minulé? Ted budu muset sehnat do 20.6.2012 -9000Kč abych vyrovnal kontokorent u Komerční banky, nevím kde ty peníze vůbec a kde seženu! Můj zaměstnavetel mi už několik let vyplácí mzdu na dva i tři díly a to i s měsíčním spožděním takže se nemám absolutně nyní jak proti tomuto bránit! Nevím co ted mám dělat abych uhradil splátku na chytré karty a dorovnal aspon na 2 dny účet kontokorent! Když požádám o nějakou půjčku, tak zaplatím další 2000Kč navíc jen za poplatky za vyřízení 10000Kč úvěru! mám si tedy zažádat o třetí chytrou kartu s vkladem 10000Kč nebo co mi nyní poradíte? Jak mohu tuto tíživou situaci nyní vyřešit? Bojím se exekutora a nechci přijít i o to málo co nyní mám! Poradte mi prosím co mám udělat na koho se obrátit kdo by mi mohl v této tíživé finanční situaci pomoci? Pomůže mi správce dluhu? Ochrání mne někdo před exekutorem?Lépe placenou práci mám slíbenou ale až s nástupem od 1.7.2012 kdy už v podstatě bych to měl zvládat pokud se tam udržím ale co mám dělat ted v této situaci v které se nyní nacházím? Je možno požádat českou spořitelnu o přerušení splátek třeba na 3 nebo na 4 měsíce i v případě že jsem zaměstnaný,snížila se mi mzda a nemám ze svého příjmu na splátky? Nebo je to možné požádat jen v případě ztráty zaměstnání a dlouhodobé pracovní neschopnosti? Jak to tedy je? jaké možnosti řešení tohoto problému se mi tedy ted a nyní nabízejí? Předem vám děkuji za jakoukoliv vaši radu a doporučení! S pozdravem Dalibor.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.06.12 20:56
avatar

3.300 Kč výživného na dvě dcery není nijak nehorázná částka, naopak, většinu potřeb Vašich dětí hradí jejich matka.

- S věřiteli můžete začít jednat kdykoliv, situace se vždy posuzuje indoviduálně. Neexistuje žádný nárok na odklad či rozložení splátek do delšího období, ale obrátíte-li se na věřitele včas, je podle mne více šancí se s nimi dohodnout.

Můžete se také obrátit na občanskou nebo dluhovou poradnu (poradenství je zdarma). Doporučuji si do poraden předem zavolat a objednat se, aby na Vás měli dost času.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.12 21:04

3300 Kč na dvě děti není nijak nehorázná částka.

Pokud máte v bytě nějaký majetek, tak do něj exekutor samozřejmě může a majetek vám samozřejmě může zabavit.

Jak se zbavit dluhů - nevím. Pokud bych neměla na úhradu běžných výdajů (výživné, nájem, ostatní nutné výdaje), nejspíš bych se zbavila zbytečně velkého bytu a pořídila si maličký. Pokud vyměníte družstevní 3+1 za družstevní 1+1 nebo garsonku, nepochybně vám na účtu zbydou peníze z doplatku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: skye*
Datum: 03.06.12 21:07

Dost dobře tedy nechápu, jak Vám s tak nízkým příjmem mohli dát takové množství karet a kontokorentů. Dnes už to docela hlídají a jen tak někomu půjčky nedají. Exekutor může přijít kamkoli, kde se odůvodněně domnívá, že se zdržujete. Pokud ještě nejste nikde po splatnosti, zkuste se na banky obrátit s žádostí o snížení splátek či odklad, ale nevím. A co se týká těch alimentů - nehorázné zvýšení o 1100 Kč? Víte vůbec, co dnes vše stojí? A to platíte výživné na dvě dcery 3300 měsíčně, což je 1650 Kč na jednu dceru. Domníváte se, že je to spravedlivé? Že celkové náklady na jednu dceu jsou 3300 Kč, které byste měli platit s matkou rovným dílem? Vlastně byste měl platit víc, protože u rodiče, u kterého je dítě v péči, se ještě "zhodnocuje" právě ta péče. Sice chápu, že nemáte, ale kde má na to brát ta matka? Muže jako Vy (resp. lidi jako Vy, samozřejmě jsou takové i matky) opravdu zbožňuji :( Myslet jen na sebe...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 03.06.12 21:17

dalonka606 - výživné je pro vás nehoráznost a sám se roztahovat v bytě 3+1 je v pořádku? Pokud na ten byt máte, tak ano.

Má rada zní - urychleně byt prodat (nebude to jednoduché), pořídit si garsonku a poplatit dluhy. Než prodáte byt, snažit se je alespoň pronajímat. To už jste měl udělat dáno, ale pohodlí by se vám zmenšilo. A hlavně jednat se všemi bankami - už zítra!

Čím jste myslel když jste si bral úvěry? Půjčku si mohu vzít když mám na splátky, což u vás v žádném případě nebylo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zrzka*
Datum: 03.06.12 23:55

Vážený pane Dalibore,

v první řadě už si neberte žádné půjčky. Umořovat dluh dluhem je absolutní nesmysl a nedopadlo by to dobře.
Chytré karty mají možnost splátkových prázdnin na 2 měsíce, takže pokud ještě nejste u banky delikventní, zažádejte si o splátkové prázdniny. Možným řešením by pro vás byla konsolidace - tedy spojení všech závazků do jednoho. Obyvykle to přinese nižší měsíční splátku.

Dále doporučuji zajistit si podnájemníka. Byt máte velký a pokud je ve vašem městě střední nebo vysoká škola, tak Vám po tom studenti půjdou. Ideální by bylo pronajmout celý byt alespoň na rok a odstěhovat se k rodičům. Tím pádem byste si mohl vytvořit určitou finanční rezervu. Nevím, co děláte, ale zkuste si sehnat další zaměstnání na zkrácený úvazek nebo brigádu. Pokud jste manuálně zručný, můžete se inzerovat jako tzv. hodinový manžel - tedy dokážete něco opravit, vymalovat, přenést, vykopat a podobně. Příležitostí je dost, jen se rozhlédněte po svém okolí.

Vaše dluhy ještě nejsou tak vysoké, aby se nedaly poměrně jednoduše vyřešit. Rozhodně se osobně obraťte na obě banky a férově jim řekněte, co se děje. Jsou to velké instituce a obvykle umožní klientovi odklad splátek, pokud vidí zájem klienta řešit situaci. A hlavně nikde nežádejte o půjčky. Hlavně ne u nebankovních institucí. I kdybyste je dostal, způsobíte si ještě větší poblémy. Navíc banky mají možnost si ověřit tendenci klienta k dalšímu zadlužování a vy byste si zavřel další možnosti k řešení. Před exekutorem se můžete zachránit jen a jen sám. Pokud i do budoucna zjistíte, že byt neudržíte, prodejte ho, resp. členská práva. Ale teď není na realitním trhu úplně vhodné období.

Ať se Vám daří. PS: ty alimenty vážně nejsou vysoké.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ladaadal*
Datum: 04.06.12 07:01

Vezmu to po pořadě:

alimenty - na dvě holky 3300? Mám doma dva kluky a tohle by měli při základních potřebách tak na týden, možná ani to ne. Počítám dle hovorů s kamarády, že holky mají vyšší potřeby, zvláště když dospívají.

Žiješ sám ve 3+1? No to si žiješ jako Rodchild. To si dovolují lidi, kteří mají 30t měsíčně a víc, to ses tedy rozšoup.

Pobral sis půjčky se svým platem? To nechápu, ale je to tvoje věc. Co třeba další zaměstnání? Je fůra lidí, kteří, aby měli aspoň něco navíc dělají dvě i tři práce. S manželkou jsme jednu dobu měli oba dva pracovní poměry, abychom si zvýšili rodinný rozpočet a nemuseli dětem pořád vysvětlovat, že na něco nemáme. Notabene, když jsi sám a nestaráš se o děti. To bych se domů došel jen vyspat a jinak makal jak splašenej.

Závěr: v první řadě přehodnotit postoj k životu. Přestat myslet jen na sebe, žít bys měl pro jiné třeba pro vlastní děti.

Jak už tady bylo psáno. Pokusit se dohodnout s bankou - hned, co nejrychleji opustit Rotchildský byt a sehnat malej kumbálek s minimálními náklady, nebo nabídnout dvou, třem lidem podnájem se spolufinancováním, pokusit se sehnat další zaměstnání, brigádu nebo cokoli jiného, z čeho budou další finance. Místo půjčky zkusit rozprodat elektroniku a vše, co nepotřebuješ. Základní životní potřeby opravdu vypadají úplně jinak, než si myslíš a pokud tyto kroky nepodnikneš, opravdu se objeví exekutor, nezajímá ho, jestli je byt tvůj nebo ne. Prostě tam bydlíš a vše, co tam je ti zabere. I kdyby to nebylo tvoje, je s tím pak dost práce něco dostat zpět z důvodu jiného vlastníka. A to pak teprve poznáš, co to znamená, mít opravdu jen na základní potřeby.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jar®
Datum: 04.06.12 10:58

Sice to už napsali druzí, ale přesto - opakování matka moudrosti. Platit na dvě slečny 3.300,- je strašně málo. Měl byste platit alespoň dvojnásobek. A ani to by nepokrylo jejich potřeby tak, aby mohli žít z alimentů. Proč jste si už dávno nenašel ještě nějakou brigádu. Asi ručičky moc pracovat nechtějí co? Půjčovat si je cestou do pekla. Copak neumíte hospodařit?

Na svojí potřebu máte 6900,- a to jen sám pro sebe. Vaše žena musí za poloviční částku živit osoby 2. Není Vám to hloupé? A máte pouze strach, aby Vám exekutoři nevzali majeteček. Prodejte byt, který jste z určitě "správných" důvodů napsal na rodiče, nebo jej z části pronajměte a běžte makat. Práce je dost a i v dnešní době jsou různé brigády, kde chtěji pracovité ruce.

Rada je jednoduchá, dojít do banky a domluvit si odklad splátek, přestat si půjčovat a začít více pracovat. A co víc? Začněte se chovat jako dospělý. Děti jste si udělat, tak jim zajistěte důstojný život. Víte vůbec kolik stojí obědy, či školní výlety?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dalonka606
Datum: 04.06.12 22:22

Vážený pane nebo paní! Moc vám děkuji za vaši odpověd já nevím co si o sobě vůbec myslíte ale já kromě alimentů platím ještě 4000Kč za byt a 850Kč za inkaso! Alimenty 3300Kč vzhledem k mému nízkému příjmu jsou nehorázně vysoké a manželka neměla důvod ode mne odejít a pokud už se tak rozhodla, tak at se stará o děti jak umí! Sama se tak dobrovolně rozhodla! Já makám dvanáctihodinové směny i noční a víte za kolik? Za pouhých 60Kč hrubého na hodinu! Vy by jste za to makal-makala? Já se chovám jako dospělý ale vy mi odpovídáte jako naivní a hloupý člověk který není vůbec v obraze s dnešní dobou a dnešní náročnou situací finanční! Ženská když se rozvede a od chlapa odejde, tak je z obliga! Má spoustu finančních vymožeností a sociálních dávek, kdežto chlap který zůstane sám je v prdeli lidově řečeno a nokoho nezajímá že maká a jaký má vůbec za to plat! Každý jen vidí že bydlí v třípokojovém bytě no a co! Však si to zaslouží! My muži jsme v tomto diskriminováni! Pokud ženská odejde z vlastní vůle a nemá důvod k rozvodu, i ve středověku to tak fungovalo, že se musela sama postarat o děti a neměla žádný nárok na žádné výživné! Bylo to tak spravedlivé! Obědy i výlety jsou drahé i pro mne a nemohu si nic dovolit a jsem taky jen člověk, který chce žít důstojně a zaslouží si za svou práci důstojný život a nemám jej! Své děti mám rád ale nebudu si je kupovat za peníze ale budu jim věnovat svou lásku a cit! Prostě na víc nemám! Mám platit dvojnásobek alimentů? Vy jste snad spadla z višně nebo s Marzu? Kde žijete? Žijete vůbec nohama na zemi? Z čeho to mám platit? Manželka odešla dobrovolně a bezdůvodně tak at se o děti stará jak umí! Je to už 9 let a at mi dá laskavě pokoj! Já už jsem taky v letech a zasloužím si konečně klid né aby mě někdo stále jen kamenoval s alimentama! Podle mého platu podle zákona by jsem jí měl platit tak maximálně 2500Kč měsíčně! V zákoně je stanovený strop ve výši 30% z platu a to ještě platí u lidí s nadprůměrným příjmem! Spousta mužů neplatí na své děti ani Korunu a vůbec se o ně nezajímají po rozvodu a o nic se nestarají! A prostě jim to prochází a nikdo na n ě žádný metr nemá! Tak co! Není takových případů zrovna málo! Děkuji vám za vaši odpověd! S pozdravem Dalibor.

Od: vsimavy
Datum: 04.06.12 23:17

Jak je vidět, tak manželka měla důvodů k odchodu více než dost. Byť jste v letech, nepochopil jste a vůbec nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 05.06.12 07:22

Přesně jak píše Vsimavy. Manželka si s tebou musela zažít pěkný peklo, než se odhodlala utýct i s dětma. Ještě že to udělala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 05.06.12 09:47

Také nechápu, proč sám bydlíte v tak velkém bytě jako je 3+1, když máte příjem opravdu nízký, a jste zadlužený. V první řadě bych prodala byt, přestěhovala se do menšího, případně na čas pronajímala dvě místnosti a žila v té třetí. S tím výživným, na dvě dcery (pravděpodobně dospívající) je to opravdu málo. A jak mluvíte o tom, že žena má různé sociální dávky atd a vlastně jí je závidíte, tak jste si mohl děti vzít k sobě a ty samé dávky dostávat vy. Pak byste teprv pochopil, že z výživného, které poskytujete toho matka moc nekoupí (ani půlku stravy pro děti na měsíc nezaplatí).

Důvod k rozvodu podle vašeho chování asi měla... Jinak souhlasím, že každý člověk má právo k důstojnému životu, ale důstojný život neznamená žít si ve velkém bytě s příjmem 10 000 čistého a mít tisíc půjček, které nejste schopný splácet... Důstojný život se dá žít i v garsonce...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jar®
Datum: 05.06.12 13:50

Vážený pane Dalibore, jsem žena a musím předem říct, že vdaná. Můj manžel se opravdu stará o to, aby se naše rodina měla přijatelně k naším možnostem. Tzn. nejsme žádní boháči a stojíme nohama pevně na zemi. Můj děd býval starý statkář, nebyl bohatý, takže nás nepostihla ani privatizace. Do dnešního dne se však řídím jeho dobrýma radama a věřte, že každý kdo si půjčí plácá minimálně dvojnásob. Tak to bylo a určitě bude. Půjčka, ve vašem případě nesmylná, je cestou do pekla. On je rozdíl vzít si půjčku na bydlení, nebo pro umoření dluhů.

Jak píšete manželka od vás odešla, asi měla důvod. Pokud jí závidíte socíální výhody, jste asi padlej ... Příšete, že jste muž v letech, tak co jste celý život dělal? Pokud si stěžujete, že v místě bydliště není dobře placená práce, proč nedojíždíte za prací, manžel dojíždí každý den 50km a není to pro něj problém. Jenom prostě chce. Vaše manželka by vás nemusela kamenovat alimenty, kdyby jste byl rozumný a alimenty si zvýšil sám. Píšete co dáte za bydlení, co se tak trochu uskromnit? Když na něco nemám, tak na to prostě nemám a budu si žít až na to budu mít. (to je také úsloví dědy). U nás nikdy nikdo nežil na dluh a pokud jsme o něco stály, museli jsme si počkat až na to bude.

Lidé co neplatí vůbec jsou ještě větší ubožáci (na duchu) než vy. Pokud vím, na to aby jste měli děti jste museli být dva, tak proč mají být vaše děti potrestány vaším rozvodem. Chcete, aby se manželka vrátila? Jak tak čtu, doufám, že jí to nikdy nenapadne. Někdy se stává, že lidé najdou k sobě zase cestu, ale cesta s vámi asi nebyla pokrytá růžemi, ale spíše trny.

Možná jste čekal, že vás někdo polituje, ale není proč. Máte zdravé ruce, ale možná nemocné srdce. Nejsem věřící, ale říká se dej a bude ti dáno, přej a bude ti přáno. Kdyby jste měl krásný vztah s dcerami, věděl by jste o čem snějí a co by si přály a snažil se jim plnit jejich přání. Asi nejte táta na kterého by byly pyšné?! život není jenom o penězích, ale bez nich to nejde a "království, kdy by létaly pečení holuby" tady není. Alepoň pro obyčejné lidi. Ty nahoře to mají trochu jinak :(.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dalonka606
Datum: 05.06.12 21:46

Dobrý den vážená paní ve své podstatě máte pravdu ale já nevím podle čeho tak usuzujete,jak píšete o cestě že soužití semnou bylo poseté jen trny! Vůbec mě neznáte! Já jsem jaký jsem, mám své zásady a jen tvrdím to co bylo a je po pravdě! Ano máte pravdu děti si zaslouží více peněz na výživné než jen 3300Kč měsíčně ale já krást nepůjdu a banku neudělám! na to mám ještě sebe a svobodu velice rád i když chudobnou svobodu! Alimenty by se měly zkutečně odvíjet od výše příjmu otce a ne jen aby se nahlíželo slepě jen k potřebám rozvedené matky! I otcové si zaslouží normální a důstojný život a chtějí taky žít a ne jen živořit! Když říkáte co takhle lepší placenou práci si najít? OK ale kde a za kolik? Když půjdu dělat do světa, jo je fakt že tam vydělám ale když odečtu náklady za dopravu, stravu a ubytování, tak to už mě vyjde na stejno jako bych pracoval za 10000Kč čistého tady na moravě! Ano váš manžel nemá problémy dojíždět za prací 50Km? Asi má auto na které si vydělal a není závislý jen na kole tak jako já a to za každého počasí, v zimě v plískanici,v dešti, ve sněhu za prudkého větru denně dojíždět 10Km od domova! Ptáte se co jsem celý život dělal? Pracoval a to až do svých nynějších 42 let! Určitě jsem neležel ale snažil jsem se o rodinu postarat! Bohužel je tady na tomto serveru spoustu lidí kteří i když někoho neznají a neznají vůbec podrobnosti tak prostě zrovna toho člověka odsoudí jako dacana nebo hajzla který si za všechno může sám a díky bohu že od něj žena odešla a že zůstal sám! Takoví sem na tyto stránky chodí lidi! No s tím asi nic nenadělám! Dětem bych klidně dával i 5000Kč i 10000Kč měsíčně kdybych na to měl! Zkuste se třeba zamyslet i trošičku nad mou situací do které jsem se dostal! Netvrdím nejsem stoprocentní ani bez chyby a za rozvod nesu i já svou vinu! Většinou za to mohou oba dva nikdy ne jeden že by se to všechno prostě svalilo na chlapa byl to hajz lump a darebák a zaslouží sito! Zdržte se těchto závěrů prosím!Já nikomu nic nezávidím ani peníze ani sociální dávky! Já pevně věřím taky že se manželka už ke mě nikdy nevrátí protože život s ní v posledních letech bylo spíše už jen formální manželství bez citu a bez lásky! O to já už nestojím!Nemocné srdce jak píšete možná určitě mám ale je to nemocné vlivem negativních životních zkušeností a taky zklamáním! Možná je to tím že negativně myslím a tím to špatné více přitahuji do svého života! Se svými dcerami se stýkám jednou za měsíc a jinak jsem s něma na Skype. Jejich přání bych velice rád plnil do posledního detailo kdybych na to jen měl! Kdybych byl takový sobec necita a darabák jak o mě tu někteří lidé píší, neplatil bych na ně ani korunu a vůbec bych se k nim ani neznal! Bohužel i takových lidí je zde více než dost kteří toto dělají a takto se chovají! Manželství se rozvádějí většinou kvůli neshodám a kvůli tomu že muž chodí do hospody a v pozdních večerních hodinách se teprve vrací v nalitém stavu domů kde udělá vyrvál, probudí děti a zmlátí ženu.Peníze pak propije a nebo prohraje v automatu a nebo se pak zadluží! U mě byl rozvod jen kvůli neshodům v manželství a kvůli tomu, že jsme po 12 letech manželství si přestaly navzájem rozumět a to i po stránce intimní a byly zde i finanční problémy i když děti nikdy netrpěly hladem nebo nedostatkem! Říká se tomu i ponorková nemoc! prostě někteří se mají rádi i po 50 letech společného života a někteří si lezou na nervy už po 12 letech! Tak to pánbůh zařídil! Ještě k těm dluhům bych jen řekl tolik jak jste mi psala že když na něco nemám tak to nemám a pořídím si to až na to budu mít! Když ale nemáte co do huby tak budete čekat až na to budete mít? Jak dlouho by jste to asi vydržela? Pokud se dá vůbec takový život vydržet! Ted žiji přes 8 let sám a nedaří se mi nikoho najít pro vztah! Opravdu si myslíte i po přečtení tohoto mého dopisu že si toto všechno právem zasloužím? Věřte mi že i ten nejhorší člověk si zaslouží dostat druhou šanci! Přeji vám hodně štěstí at se vám daří-Dalibor.Moc děkuji za vaši odpověd i za vaše ohlasy!

 

Od: ruze64*
Datum: 04.06.12 12:16

Kontokorenty,úvěrové karty,půjčky...cesta do pekla.Jen měsíční úroky většinou spolknou vaše pravidelné splátky a nic,moc se vám ,,neumaže,,.Viděla bych to na Osobní bankrot a jít bydlet nejlépe do garsonky a 1+1.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 04.06.12 23:40

Požádat soud o snížení. Najít vedlejší neevidované příjmy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: meiblle
Datum: 05.08.12 10:16

Je šílené jak cizí lidé soudí jiné lidi. Většina z lidí, kteří tady psali jsou dle mého názoru zaujatí. Jsem přesvědčena, že pokud by pan Dalibor peníze měl, alimenty by platil řádně a včas, ale pokud se dostal do dluhové pasti a prozatím není schopen ji jinak řešit, obrátil se tady k diskuzi, protože si bláhově myslel, že dostane radu. Místo toho se na něj vyřítila banda supů, kteří důstojně a velice morálně odsoudili člověka, který se přišel jen PORADIT. Neříkám, že na dvě děti je 3300 Kč při dnešních cenách málo, ale pokud člověk nemá , víc z něj nikdo nedostane. Asi jste zapoměli, že jsme všichni jen lidi, kteří chybují a přijde mi nechutné soudit cizího člověka , jako špatného manžela nebo otce. zhnám jen ve svém okolí lidi, kteří neplatí vůbec nic a jednou za 2 - 3 měsíce pošlou 100 kč , aby žena právně nic s neplatičem alimentů nezmohla. Tady je člověk, který přes všechno platí dál a stejně je špatný. ¨Mám dost z vás chytráků .

Je důležité s bankami jednat dopisy, fyzicky , na splátkovém kalendáři se dohodne každá instituce a ten byt bych raději vyměnila, nebo si našla podnájemníka, třeba jen dočasně, taky bych se poohlédla po jiné práci, pokud to jde, nebo bych zkusila nějakou brigádu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.12 10:40

No, tak já nejsem přesvědčená o tom, že kdyby zakladatel diskuze měl, platil by víc. Jak už bylo psáno, mohl velký byt směnit za menší, zbyla by mu hezká hromádka peněz. Neudělal to, radši byt převedl na rodiče - zřejmě tedy bezúplatně, protože tady nepíše, že by z peněz za převod členského podílu splatil své dluhy. Pokud se velkého bytu zbavit nechtěl, mohl se na družstvu dohodnout na podnájemníkovi, snížily by se mu náklady na provoz bytu. Podle mne je správné, pokud soudy nahlíží nejenom k příjmům, ale též k majetku, který dotyčný má - pokud si udržuje majetek nad své příjmové poměry, je to jen a jen jeho problém a může si to dovolit pouze tehdy, pokud nemá závazky jinde. A co se exekutorů týká, tak jako pro věřitele pro mne bylo příjemným překvapením, že anuloval darování domu dlužníka jinému rodinnému příslušníkovi, poté ho vydražil a peníze rozdělil mezi věřitele.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.