Mám říct příteli, že je pro mě kamarád?

Od: Datum: 12.03.13 19:36 odpovědí: 23 změna: 13.03.13 17:07

"jen" kamarád?

Ahoj, trochu se vám tu svěřím a budu ráda, když mi poradíte. S přítelem jsme se seznámili před 6 lety. Mně je 28, jemu 36 let a bydlíme od sebe 90 km. Nikdy mě nepřitahoval, nelíbil se mi jako chlap, takže jsme spolu nikdy neměli sex. Sice zpočátku - první rok nějaké intimnosti mezi námi byly, ale pak jsem přišla na jeden jeho zlozvyk, kterým se mi zprotivil úplně a přestaly i ty intinmosti, které mezi námi do té doby byly. A celých 6 let jsme spolu bez sexu. Na povrch vypadáme jako běžný pár, jen my dva víme jak to mezi námi je. A přítel mě celých 6 let jako partnerku bere, jen já jeho ne a a ni jsem mu to nedokázala nikdy říct - zatím. Já jemu nic neřekla a dál si hledala někoho jiného - což také vůči němu nebylo fér. A přítel na mě nikdy nenaléhal, že by chtěl sex - na tolik mě má rád. Sice si duševně rozumíme, ale jinak jsme si za těch 6 let prožili také pravé peklo ohledně hádek. Neskutečně jsme se vždy hádali, nejhorší to bylo mezi námi, když jsem u něj ze začátku vztahu 1 rok bydlela. To jsme se vždy hádali kvůli každé prkotině a hádka nám vydržela několik hodin a tak se to opakovalao docela často. Většinou jsme se hádali, že mi na něm stále něco vadilo. V tu dobu, jak jsem u přítele bydlela, mě živil, já byla bez práce. Teď už práci mám a každý bydlíme zase zvlášť a celkově už se tolik nehádáme a docela spolu vycházíme, ale stále ho bohužel celkově nemusím. Nějak jeho přítomnost nevyžaduju. Jinak je přítel až moc hodný, slušný, hlavně na začátku vztahu pro mě udělal co mi na očích viděl, vše mi koupil, kupoval mi dárky, bral na výlety, dovolené, zkrátka vše, co jsem si přálaa, mi splnil. Moc si mě hýčkal a rozmazloval, udělal pro mě i mnoho jiného, platil mi různé moje záliby, když jsme spolu někam šli, platil vždy on a já to brala jako samozřejmost, protože jsem na to od něj byla zvyklá už od začátku. A toto vše mi poskytoval skoro až doteď. V tomto vztahu já brala, on dával. Až teď si to vše uvědomuji, že to tak samozřejmé není. Zvlášť, když já jeho nemusela, neměl se mnou sex, věčně jsme se hádali apod. Já jsem mu za vše, co mi kdy dal a co pro mě udělal, vděčná, proto si říkám, že by bylo fér si s ním o našem vztahu promluvit - že ho považuji jen za kamaráda a jestli tedy můžeme dál být jen přátelé? Vlastně jako doteď, jen s tím rozdílem, že si vše povíme na rovinu. On si totiž přeje celou dobu rodinu a původně si jí přál se mnou - vím to, i když jsme o tom spoulu nikdy nemluvili. My se vůbec spolu málo bavili o tom, jak si to představujeme do budoucna apod. Vím, že jsem mu o tom, že ho beru jak jako kamaráda, měla říct už dávno, ale nějak jsem to doteď nedokázala. Možná z důvodu, že bych nerada přišla o to vše, co mi doteď poskytoval? Ale teď si o tom všem s ním chci co nejdříve promluvit - zaslouží si to. Jak to vše vidíte prosím vy? Moc děkuji


avatar
kapkanadeje uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.03.13 19:40
 
avatar

Když pominu to, že je vcelku nereálné, aby byl zdravý šestatřicetiletý muž 6 let bez sexu, takže mi to přijde spíše, jako hezká slohovka, a když pominu i to, že se ti nikdy nelíbil, takže vlastně nechápu, proč takový vztah existuje... a že dítě by asi vzniklo božím zásahem...

Řekni mu to. Nezaslouží si, abys ho využívala jen proto, že jsou ti milé jeho prachy a pozornosti.

doplněno 12.03.13 19:54:

Já bych pochopila, že je manželství bez sexu - třeba po nějaké době. Svoje udělají dlouhodobé rozpory, stereotyp, anebo se prostě partneři dohodnou, že si každý bude "odskakovat vedle", ale manželství zůstane zachováno. I ve Vašem článku se opírají o to, že nějaký sex byl a pak se vytratil z mnoha příčin.

Ale vztah i bez sexu na začátku?*zed*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sexless
Datum: 12.03.13 19:50
 
Opravdu existuji tzv. "manzelstvi bez sexu", kde manzele z nejakeho duvodu nemaji VUBEC sex. Jsou to normalne zdravi lide, ale z nejakeho duvodu jeden (nebo i oba) z manzelu nemaji potrebu sexu a ten druhy nechce "podvadet", tak nema sex taky.
Podivej se na Google - sexless marriage
Od: ertl
Datum: 12.03.13 19:40
 

to je vůůůůůůůůůůůůůl :D

 
Od: nazor
Datum: 12.03.13 19:47
 
Myslim, ze po 6 letech mu je jasne, ze asi nic vice nez pratele nejste a nebudete. Nemyslim si, ze ho to prekvapi, kdyz to reknes nahlas.
 
Datum: 12.03.13 19:54
 
avatar

Šest let v něm živíte naději...a přitom víte celou dobu, že Vám vyhovuje jen jako "sponzor"...Zaslouží si určitě ženskou, která ho ocení se vším všudy a v každém směru. Řeknete pravdu, že hledáte jiného chlapa, protože s ním být nechcete. Máte k tomu jistě svůj důvod, city se nedají vynutit, jen nechápu, proč jste se ho držela tolik let a pěstovala vztah, když jste věděla vždy, že o něho nestojíte a jednou to stejně ukončíte...On je asi pěkný trouba, který si neváží sám sebe...To je můj názor, tak to vidím já.

doplněno 13.03.13 09:11:

No, ono to bude asi všechno trošku jinak, že? Nemluvíte pravdu.Myslím, že za Vás neplatí již vůbec nic, zase takový "trouba" to není. Řešíme zde něco, co je již zřejmě dávno z jeho strany vyřešeno...Nestojí o Vás. Usuzuji tak z Vámi založených předešlých vláken. Viz.:

https://www.poradte.cz/spolec…avit-zavislosti-na-byv.html#1

https://www.poradte.cz/spolec…l-jsme-rok-po-rozchodu.html#1

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kulik*
Datum: 12.03.13 21:09
 

Já to chápu,proč se ho držela,kde by takovýho jinýho sehnala :-D :-D *zed*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.03.13 19:55
 

To je něco...

nepřitahuje Vás, je Vám odporný svými zlozvyky, nikdy jste spolu nespali, nedokážete spolu bydlet, aniž by jste se den co den nehádali...

pokud jste oba svéprávní, musí vám být jasné, že tohle nikdy vztah nebyl a nikdy nebude.

Podle mě si s ním ani tak nerozumíte, jak píšete. Jen jste na něj zvyklá nebo má jeden z vás problém.

Klidně mu to řekněte, tohle nemůže nikoho překvapit.

A omlouvám se za upřímnost, ale toto se často nevídá.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: axlik*
Datum: 12.03.13 20:01
 

Opravdu jsem se pobavil :) "přítel" je buď gay a nebo vůl, protože tohle jinak nejde vysvětlit :D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.03.13 20:07
 
avatar

Já si myslím, že tahle situace není až tak zvláštní - taky jsm měla přítele, se kterým jsme se zpočátku "oťukávali", jestli by z toho mohl být vztah, ale taky mě nepřitahoval, ze vztahu nic nebylo a jen jsme spolu "kamarádili" - nic jsme spolu neměli, ale protože jsme ani jeden neměl partnera, jezdili jsme spolu na dovolené, na výlety, okolí nás bralo jako pár, ale my věděli, že to tak není. Proti vám jsme se ale nehádali, vycházeli jsme spolu dobře, i když jsme spolu byli vždycky jen chvíli, bydlet spolu rok ve společné domácnosti, určitě bysme se taky hádali... no a tak jsme spolu kamarádili několik let, a i když mezi námi bylo jasno, že "z toho nic nebude", on zřejmě doufal, že třeba jo a že si počká... až jsem mu jednou řekla, že jsem v jiném stavu a budu se vdávat - to ho asi "nakoplo",našel si přítelkyni a během roku se oženil i on...

doplněno 12.03.13 20:09:

nicméně, chci dodat, že my jsme si oba něco dávali i brali... u vás mi to opravdu přijde jako vypočítavost...sorry

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.03.13 20:14
 

Vaše slova: "A toto vše mi poskytoval skoro až doteď."

Mě docela zaráží, že chcete být k němu upřímná až teď, kdy ukončil placení koníčků a pod.

 
Datum: 12.03.13 21:33
 
avatar

Také mne napadlo, že by toto mohl být pravý důvod...

 
Od: esperanza
Datum: 12.03.13 21:53
 

Já to napsala nepřesně - různé věci mi platí i nadále, ale já už po něm tolik nechci a taky je to od něj v mnohem menší míře, ale s tím, že mu to chci povědět až teď, to vůbec nesouvisí - bude těžké mu to říct, ale chci co nejdříve.

Od: hana*
Datum: 13.03.13 00:11
 

neměla jste ho využívat. Nic moc hezkého si o Vás teda nemyslím. Chudák chlap, to si nezasloužil, ikdyž to určitě dělal rááád a nevadilo mu to. Až si najdete chlapa, který Vás bude přitahovat, budete mít asi menší šok, protože takhle rozmazlovat Vás už nikdo nebude, s tím počítejte!

 
Datum: 13.03.13 07:20
 
avatar

Nezlobte se,všechno už tady bylo napsáno, ale ani jeden z vás není normální.

Vy jste spíš vyčůraná, pán Vás nepřitahuje, nevzrušuje, brala jste ho jen jako svou pokladničku. A berete dodnes. To není vztah, ale FUJ. Je to tím horší, že to děláte vědomě, víte, že Vám finančně pomáhá, hodí se Vám to, tak ho snesete, i když je Vám protivný.

On je hlupák. Kdybych byla mužem, měla za nějakou nanynku neustále platit, ale neposkytla by mi nic víc, náš vztah se nerozvíjel, vzala bych zpátečku. Je to vůbec chlap?*ee*

Řekněte mu to konečně na rovinu. Po těch letech si to zaslouží. Vy už práci a výdělek máte, nemusí Vás tedy sponzorovat. Už ho vlastně nepotřebujete.

Víte, čeho je mi nejvíc líto? Těch promarněných 6 let u vás obou. Byly úplně k ničemu a přesto, kdyby se byli setkali ti správní lidé, mohly z toho být 2 šťastné rodiny. Život je holt někdy prevít, když dá dohromady nesprávný pár. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: carlosc
Datum: 13.03.13 11:51
 

*smich* A to vám dávaj vycházky v obou ústavech ve stejný den?*zed*

 
Datum: 13.03.13 12:30
 
avatar

To píšete nějakou diplomovou práci na téma vztah versus nevztah, či co? Však podobné dotazy, byť pod jiným nickem, tady už proběhly minimálně 3x? Pořád se vám nelíbí odpovědi, co tady dostáváte? Nebo se snad nudíte? Nebo jak to je?

 
Datum: 13.03.13 12:58
 
avatar

chacha. "jen" kamarád. *haha*

A taky docela dobrý sponzor, ne? Hádáte se s ním často i několik hodin a jako samozřejmost berete, že za vás platil o co jste si řekla? Není náhodou ta vaše esej námětem na nějakou dvacetidílnou telenovelu?

Jestli to není námět na dvacetidílnou telenovelu o slepici a volovi, pak vám radím vracet a vracet a vracet.

 
Datum: 13.03.13 13:54
 

Z vašeho článku je mi ouzko... a toho chlapa je mi upříjmě líto, on je do Vás evidentně zamilovaný a prostě si na danou situaci "zvykl" a nevnímá ji jako něco zvláštního... Vy ale celou dobu víte, že to vztah není a jen ho využíváte ze zištných důvodů... Je to nepěkná vypočítavost... Něco podobného mi jedna "kamarádka" také udělala s tím rozdílem, že byla navíc zadaná... Ale co, chlap mě nepřitahuje, nechci s ním být ani spát, ale to že mi zaplatí večeři, pití, dárky, dovolenou... je príma ne?:-/ ježiš marja... Nemám pro Vás ani jedinou polehčující okolonost a omlouvám se Vám za to, ale pohrdám Vámi. Snad v sobě najdete alepsoň trochu lidskosti a řeknete mu to a on si život ješte "zachrání"...

 
Od: kolo*
Datum: 13.03.13 15:33
 

Některý ženský jsou holt potvory.Přeji Vám,aby jste se do někoho taky zamilovala a také mu 6 let dělala sponzora a on Vám pak po 6 letech řekl,že jste ho nikdy nepřitahovala a že to ukončí

 

 

Od: oprat
Datum: 13.03.13 16:42
 

Takové věci se nepřejí ať je slečna jakákoliv. Aby se to pak neotočilo proti Tobě. Tento příspěvek nepovažuji za rozumný, slečně nijak nepomůže. I když je chyba, že slečna tak dlouho otálelela, než příteli řekla pravdu, teď to chce udělat a s námi se tady o tomto kroku radí, tak už to je pozitivní. Nehledejme u ní jen to negativní, odsuzovat umí každý, ale kdo je bez viny? Jistě i Ty ses ne vždy zachoval dobře a dělalo by Ti dobře, když by Ti někdo přál to samé? Ne, tedy přejme všem jen to pěkné!

Datum: 13.03.13 16:44
 
avatar

Milá oprat i esperanzo, bylo by fajn, kdyby s z lidí nedělala blbce a sama sebe se nezastávala pod falešnými nicky.

A nediv se, že tě někdo odsuzuje, když ses zachovala jako klasická vypočítavá mrcha;)

doplněno 13.03.13 17:06:

Samozřejmě. Jsme všichni úplně blbí*smich*

Měj příště odvahu napsat to sama za sebe.

 
Od: oprat
Datum: 13.03.13 17:04
 

Proč si myslíš, že jsem esperanza? Že jsem se jí tu zastala? - protože znám jednu holčinu, která svému příteli vyváděla podobné věci, ale v jádru ta holka není špatná, tak jsem tento příběh viděla z více úhlů pohledu a možná z většího nadhledu než někteří tady. Více Tě přesvědčovat nebudu a slečně přeju hodně štěstí;)

Datum: 13.03.13 17:07
 
avatar

Haha, neboj, tady poradte.cz je vymakané a vidíme, když někdo píše na stejném PC (nebo jste spolubydlící a máte jednu IP). Každopádně je to tragédie. Jen jesli on si nemyslí, že jsi jen jeho kámoška a vůbec to nebere jako nějaký vztah.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.