Jak dál pokračovat

Od: Datum: 09.04.13 08:10 odpovědí: 5 změna: 10.04.13 10:44

kounčí mi podpora práci nemohu sehnat ale nájem musím platit co dál kam jít a hlavně co dělat už jsem z toho na prášky důchod ještě nemám je mi 61.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.04.13 08:18
avatar

Na sociálku. Když můžou přispívat hnědočechům, proč né nám? Nebo do předčasného důchodu vám to ještě nevychází?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 09.04.13 08:34
Zkuste si sehnat kolegu ve stejné situaci a bydlete spolu, ušetříte na nájmu a můžete se vzájemně podpořit.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.04.13 08:44
avatar

Nejsem zastáncem odchodu do předčasného důchodu, protože člověk tím doživotně přichází o určitou částku. Ale ve Vašem případě nic jiného zřejmě nezbývá. Myslím si, že v 61 letech nárok na předčasný důchod už jistě máte.

Nenašlo by se vůbec nic? Třeba vrátný, hlídač apod? U nás shánějí lidi do zahradnictví. Vím, že bolí záda, když má člověk věk a je denně shrbený nad záhony, ale když by nebylo nic jiného, aspoň bych se o to pokusila. Něco podobného u Vás nenabízejí?

Nebo drobné práce */úpravy/ v obci? Posekat trávu, shrabat seno, ostříhat okrasné keře...Jeden synovec to dělá, nic jiného nesehnal a má za to 10 tisíc hrubého měsíčně. Vím, není to žádná sranda, ale lepší, než nic. Chlapi si udělají své a navíc se přitom nijak nenadřou. Mají traktůrek, mechanizaci...Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.13 08:52
avatar

Zeptejte se dávky pomoci v hmotné nouzi na příslušné pobočce Úřadu práce. Pokud máte trvalý pobyt tam, kde bydlíte, mohl/a byste mít nárok na příspěvek na bydlení např...A hledat dál zaměstnání, třeba i dočasné.

Více o dávkách hmotné nouze zde: http://www.mpsv.cz/cs/5

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.13 10:44
avatar

Ten, kdo má důchodový věk 63 let nebo více, může za předpokladu, že má odpracován potřebný počet let, požádat od svých 60 let o předčasný důchod.

V případě, že je důchodový věk nižší než 63 let, je možné o předčasný důchod požádat až 3 roky před dovršením důchodového věku.

Předčasný důchod je sice trvale krácen, ale přesto by mohlo jít o lepší řešení situace než státní sociální pomoc nebo pomoc v hmotné nouzi.

Pokud by se poživateli předčasného důchodu podaří následně najít práci, můžete přestat pobírat důchod a po odpracování potřebné doby požádat o starobní důchod.

V takovém případě se důchod přepočte. Žadatel pak buď "dosáhne" na řádný starobní důchod, nebo se alespoň zkrátí doba, o niž se předčasný důchod krátil (počítá se každých 90 kalendářních dnů).

___ V tomto dotazu najdete odkazy na informace k předčasnému důchodu, na věkovou kalkulačku, i na potřebný počet odpracovaných let.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.