Západní vs Východní Evropa - Dovolená

Od: Datum: 24.01.13 13:36 odpovědí: 14 změna: 18.02.13 17:58

Zdravím, můžete mi někdo vysvětlit tu nepochopitelnou touhu trávit dovolený na západě?
Každej koho znám, tak se pořád sere na výlety na západ, k moři Italie/Španělsko, do vnitrozemí Německo, Francie, Velká Británie a v neposlední řadě USA.
To jsou proboha lidi tak zabedněný a nechápou, že i na východě něco je?
Já jezdim k moři do Rumunska, Bulharska, Ukrajiny a vnitrozemí Lotyšsko, Litva, Bělorusko, Makedonie, Maďarsko a v neposlední řadě Rusko.
Co je na tom všem nejvíc komický, že ti lidi si tu dovolenou ani neužijou. Protože jak je všeobecně známo na západě je vše (a hlavně služby - velice výrazně) dražší.
Takže to dopadá tak, že jedou za 10 000 kč s konzervama do Italie do kempu a veškerej zážitek je možná tak zmrzlina za 2€.
Kdežto já s těma samejma 10 000 kč vyrazim na Ukrajinu a jsem taky u moře (o který mě osobně ale zas tak moc nejde) a žiju si jako pán, protože je tam oproti západním zemím mnohem levněji.
No tak proč do prdele jezdit na západ a bejt za povl, když si můžu užívat na východě?
A prosím pro rejpaly, neopravujte mě že Italie je jižní evropa a Litva severní.
Beru to prostě bohatý státy - západ, chudá postsovětská evropa - východ.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: claire*
Datum: 24.01.13 13:45

Tak buďte rád, že si užíváte ve východní Evropě a necuchejte si nervy. Vás láká Rumunsko, jinému se líbí v jižní Francii, další má rád USA a jinej zase Maroko nebo Indii nebo Finsko a nebo si koupí cestu transsibiřskou magistrálou - a vo co de? Každému se líbí něco jiného.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vychodoevropan
Datum: 24.01.13 13:51

Musel jsem si holt nějak ulevit. Už mě fakt nebaví jak na mě každej kouká jako na magora když jedu na východ.

Nechápu kde se vzala ta nesmyslná představa, že je třeba na východě nebezpečno. Ano bylo - tim největším nebezpečím ale byl zasranej bolševik. Kterej naštěstí (kromě Běloruska) už padnul, takže se neni čeho bát.

Od: axus®
Datum: 24.01.13 13:52
avatar

De gustibus non est disputandum.

doplněno 24.01.13 13:56:

ps. Budte rad, ze tam nikdo nejezdi. Az totiz zacnou, pak uz tam tak levno nebude a taky vam zbyde akorat tak na tu zmrzlinu.

pps. Nejvice Cechu stejne jezdi do Chorvatska a to, pokud si z dejepisu pamatuji, byla Evropa vychodni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vychodoevropan
Datum: 24.01.13 14:01

Máte pravdu, asi bych východ pro vlastní dobro propagovat neměl.

Co se týče Chorvatska, pamatujete se dobře i když tedy v té době to byla Jugoslavie. Bohužel Chorvatsko dokáže během sezony ceny vyhnat na úroveň západu, takže tam si člověk moc nepomůže (ale určitě lepší, než Italie).

Od: pt®
Datum: 24.01.13 14:23
avatar

Pokud někdo chce cestovat a poznávat nové věci, je dobré vidět a poznat oboje, východ, západ, ale klidně i k protinožcům a za oceán. Dcera byla v 16 zemích evropy, nejvíce se jí líbilo ve Švýcarsku, byla v Africe, v orientu, ale i v Rusku a má z Ruska hodně zážitků, viděla spoustu památek a líbilo se jí tam. Takže, ať si jede každý kam mu libo a pak ať se vrací tam, kde se cítí nejlépe. - pt

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.01.13 14:26
avatar

Taky jezdím na dovolenou na východ - v poslední době Řecko a Turecko.

Přes Rumunsko a Ukrajinu jsem před pár lety projížděl, byl to taky zážitek, ale z trochu jiného soudku. Možná se od té doby něco změnilo, nicméně na dovolenou si jezdím užívat, odpočívat a ne provozovat adrenalínové sporty.

doplněno 24.01.13 14:31:

btw když jsem se nad tím zamyslel, tak z evropských zemí jsem snad nebyl v Portugalsku, Finsku, Albánii, Irsku a bývalém sovětském pobaltí (trpaslíky jako Andorra atd. nepočítám). Možná jsem na něco zapomněl. Tím se nechci chlubit, jenom chci naznačit, že mám s čím srovnávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.13 14:59
avatar
Člověk nemá srovnání. Lidi mají přestavu že takový hotel na Ukrajině nebo v Rumonsku nenabídne stejnou úroveň služeb jako ve Španělsku a tomu bych věřil i já. Když mi ale cestovka bude nabízet Itálii s poznámkou že se jedná o ubytování pro nepříliš náročné rekreanty tak to už bych rači vzal to Rumunsko Škoda že Bulharsko je už tolik z ruky, že to co člověk ušetří oproti "západu "na stravě a službách , utratí za letenky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.13 15:09
avatar

Ja nejezdim na zahranicni dovolenou poslednich par let vubec, ale nevim co by me melo na ukrajine lakat. Cestovky to snad ani nenabizeji, tak mozna proto tam moc lidi nejezdi. Rusko me laka ale daleko vice nez zapad.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: askmenow*
Datum: 24.01.13 16:21

Mě by zase zajímalo, jestli mi vy můžete vysvětlit vaši nepochopitelnou potřebu psát sem sprostě.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.01.13 17:21
avatar
Ty se cítíš na Západě jako póvl? A to jako proč? Nebude to u tebe spíš takové to typicky české sraní si na vlastní hlavu? Podle tvého nicku asi ano, co?
Taky by mne zajímalo, co bych dělal na Ukrajině nebo v Rusku, když můžu jet do Itálie, Řecka nebo Francie, kde mám příbuzný. A jezdit do Chorvatska? Proč? Tolik čechů potkám i na Lipně...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: vychodoevropan
Datum: 24.01.13 18:26

Cítim se jako póvl, protože můj příjem je na úrovni českého průměrného platu.

Nelze se tedy necítit jako póvl v zemi, kde by práce za můj plat byla nelegální = pro otroky (vzhledem k tomu, že v západních zemích jsou minimální mzdy vyšší, než česká průměrná).

česká průměrná - 25 000 kč (minimální 8 000 kč)

Velká Británie - průměr 65 000 kč (minimální 32 000 kč)

Francie - průměr 65 800 kč (minimální 36 500 kč)

Co z toho plyne? Že na západě budu za nejchudšího člověka ze všech místních, kromě bezdomovců (i u těch ten rozdíl asi nebude tak velký, myslím, že životní minimum třeba ve Francii nebude tak daleko od mého průměrného platu).

Datum: 24.01.13 19:51
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 24.01.13 19:56

Já osobně tedy na zahraniční dovolené nejsem (vlastně na žádné dovolené), ale když už, tak ani moc nepřemýšlím nad tím kam jedu, ale nad tím, jaké to tam je a za jakým účelem. Taky na vzdálenosti od domova. Beztak nemám proježděno ještě ani půl naší republiky, tak proč se harcovat ještě dál. A jedu tam, až když našetřím tolik, abych si to užil a nemusel počítat každou korunu. Jako póvl se teda nikdy necítím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gagra
Datum: 18.02.13 17:58

Promiňte, ale v těch zemích jak píšete Velká Británie a Francie - ano sumičky jsou to velké co berou jako plat a co je minimum.

Ale mají k tomu i úměrné ceny, takže to také žádná výhra taky není, co si tam za to koupí. Příbuzná byla myslím v té Francii, a obyčejné mýdlo co tady stojí 10 - 15 korun, tam stojí 4 eura, tak raději zvažujte čím je to asi dáno.

A užívejte toho, že na tom východě je to zatím tak finančně výhodné, krásné a nepoškozené masovou turistikou ze západu jak tu už bylo zmíněno, protože až se na to přijde a cestovky zjistí že se jim to vyplatí a začnou to nabízet tak FINITO.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.