Mám na to právo o proplacení?

Od: Datum: 04.06.12 06:53 odpovědí: 7 změna: 04.06.12 09:56
Dobrý den.Nedávno jsem tady psala o neschvalene dovolené.Nakonec mi vedení dovolenou v termínu schválilo.Já si našla pobyt na chatě termín volný, složila rezervační zálohu(samozřejmě nevratnou).A dnes telefonát od vedoucí,která si snad vycucala z prstu že mi dovolenou neschvaluje,že nemá zástup.Já ten zástup mám.připadá mi to snad už jako šikanování.Praskla jsem ji s telefonem.Nemám náladu řešit věci v 6h ráno.Prosím nevíte někdo jak dál postupovat?O zálohu přijdu a dovolenou taky jestli se nevzpamatuje...Díky.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paaja*
Datum: 04.06.12 06:56

Nedávno jsme tu řešili něco podobného https://www.poradte.cz/spolec…019-zakon-pravo-dovolena.html

Obecně: pokud máte dovolenou prokazatelně schválenou a vedoucí vám ji nakonec nepovolí máte nárok minimálně na proplacení nákladů, které vám v souvislosti s tím vznikly.

doplněno 04.06.12 06:57:

Dovolenou bohužel určuje a schvaluje zaměstnavatel, s tím asi nic nenaděláte. Maximálně by se mohli leknout proplacení té zálohy a možná se nějaký zástup nakonec najde

Ohodnoceno: 3x
 
Od: krkovicka*
Datum: 04.06.12 07:11
Schválenou ji mám jak v provozní knize,v sms od oné vedoucí a ještě telefonátem od sekretariátu ředitelky.Stačí to?Vše šlo v průběhu jednoho tydne.
Od: paaja*
Datum: 04.06.12 07:24

telefon a sms se prokazují těžko ale ten zápis s podpisem vedoucí by měl stačit. Chtějte ještě písemně, že vám dovolenou ruší a zrovna jí řekněte částku, kterou budete nárokovat. Možná nakonec přece jen pojedete *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 04.06.12 07:29
Ano v provozní knize je napsáne -dovolenou schvaluji a podpis.V sms mi to taky odsouhlasila.Sekretariát telefonem taky.písemně dobrá,budu chtít.Je to hrozný.Zástup mám,který mi taky schválila.Nechápu její jednání.
Datum: 04.06.12 07:46
avatar

Dobrý den. Krkovičko, toto je vyloženě schválnost. Pokud zaměstnavatel něco takového udělá a bude na tom trvat, pak s tím neuděláte asi nic. Ale na úhradu Vámi vynaložených nákladů na dovolenou, jak říká Paaja, máte právo. Takže oznamte, že tedy berete na vědomí, ale dle zákoníku práce, budete žádat finanční úhradu dovolené. Nedovedu si představit, že pokud to opravdu není nutné, tak některý zaměstnavatel raději proplatí zaplacenou dovolenou, než aby umožnil zaměstnanci si jí řádně vybrat. Holt Vám znepříjemňují práci, jak mohou. A to není dobré. Teď to bude asi ještě horší, vydržet tam, pokud Vám budou nuceni dovolenou proplatit. Ale nedejte se!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: krkovicka*
Datum: 04.06.12 07:55
Já tu práci mám ráda.Finančně je dobře ohodnocena.Problém semnou není.Nemarodim nic.Sedrit z člověka kůži.Opravdu...Děkuji.
doplněno 04.06.12 08:03: Asi jsem hold moc aktivní,dobrá,že nechce mě pustit;)
Od: jar®
Datum: 04.06.12 09:56

Chtějte zrušení dovolené písemně a současně upozorněte na vzniklé náklady. Pokud bude vedoucí na zrušení dovolené trvat, nezbývá než se podřídit. Všechny prokazatelné náklady spojené se zajištěním dovolené a se stornováním dovolené je povinnen zaměstanavatel uhradit. Nejedná se jen o zaplacenou zálohu, ale i o náklady na cestu atd.

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.