Zákon (právo) - dovolená

Od: Datum: 29.05.12 12:00 odpovědí: 6 změna: 29.05.12 12:42

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, zda-li mi zaměstnavatel může zrušit dovolenou, kterou nastupuji příští týden, tj. 4.6.2012. Hledal jsem i na internetu, ale přesné znění, kdy zaměstnavatel může nejpozději zakročit se lišilo.

Děkuji za odpovědi

PS: snad je to ve správné rubrice


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paaja*
Datum: 29.05.12 12:06
 

může. Jestli jste ji měl řádně nahlášenou a schválenou, můžete po zaměstnavateli požadovat náhradu nákladů, které vám jeho nařízením vznikly - třeba zaplatit propadlý zájezd

 
Od: dek
Datum: 29.05.12 12:10
 

Ano, dovolená je řádně nahlášená i schválená. Pojištění u CK máme (kdybychom nemohli letět).

Jak by to bylo u partnerky, která letí se mnou a voucher od CK je na nás oba?

Od: poiu®
Datum: 29.05.12 12:35
 
avatar

§ 217 odst. 3:

Zaměstnavatel je povinen nahradit zaměstnanci náklady, které mu bez jeho zavinění vznikly proto, že zaměstnavatel změnil jemu určenou dobu čerpání dovolené nebo že ho odvolal z dovolené.

doplněno 29.05.12 12:38:

Ačkoliv to není přímo zákon dané, mělo by se jednat o vážné důvody.

 
Od: dek
Datum: 29.05.12 12:40
 

Děkuji.

Tudíž můj zaměstnavatel by to musel uhradit mně, a přítelkyni by to šlo z pojistky? Možná jsem jen trubec, neboť jste již monžá odpověděl..

Od: dek
Datum: 29.05.12 12:41
 

Ačkoliv zrovna u sebe nemám smlouvu, tak je myslím psána celá na mne.. Tudíž by to bylo jinak :)

Od: poiu®
Datum: 29.05.12 12:42
 
avatar

Vám určitě, přítelkyni pravděpodobně ne.

Hlavně si zajistěte, aby zrušení dovolené Vám dal zaměstnavatel písemně!

doplněno 29.05.12 12:49:

Jestliže je cestovní smlouva psána přímo na Vás, tak by Vám zaměstnavatel asi měl proplatit celou výši + případné storno poplatky.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.