Občasné krvácení z nosu

Od: Datum: 16.01.13 21:28 odpovědí: 10 změna: 17.01.13 13:53

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na následující. Občas mi začne z ničeho nic (bez vnějšího podnětu) téct z nosu krev. Párkrát jí utřu do kapesníku, vysmrkám se a přestane to. Otázka maximálně 3 minut. Ale chtěl bych vědět, zda to nemůže bejt ukazatel na nějakou nemoc či nedostatek nějaké látky/vitamínu. Naposled se mi to stalo dnes a předtím poslední středu před Vánocemi.

Děkuji za případní odpovědi! :)


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.01.13 21:42
 
avatar

Já to dřív jako malá taky mívala...myslim, že jsem občas kvůli tomu brala vitamín C. Nevim jestli by to mohlo být i něco vážnějšího, ale spíš asi ne.

 
Od: askmenow*
Datum: 16.01.13 22:03
 

Dobře je to popsané třeba tady, příčin může být spousta:

http://www.stefajir.cz/?q=krvaceni-z-nosu

Mě se to stává celý život. Čím to je u mě nevím.

 
Od: tomasgulas
Datum: 16.01.13 23:11
 

Mně se to kdysi stávalo v zimě, pouze jednu sezónu. Doktor mi řekl, že je porušená žilka v nose a je potřeba ji zacelit kyselinou nebo čím. Že to je nebolestivý úkon, kdy mi pouze doktor strčí do nosu malý štěteček, tam to bude nanesené a zacelí mi to. Jenže to samo přestalo, tak jsem tam už nešel.

 
Datum: 16.01.13 23:20
 

Nechte si napsat ascorutin a uvidite,jestli to prestane.Pak jedine resit prez lekare,hledat duvod.

 
Datum: 17.01.13 07:53
 
avatar

Ascorutin je volně prodejný lék,nemusí se nechat napsat a mohl by Vám pomoci.

 
Od: ladaadal*
Datum: 17.01.13 07:13
 

Já to míval v pubertě a syn to má taky. Přešlo to samo, doktor měl podezření na zvýšený krevní tlak, ale ten mám zvýšený od 12ti pořád stejně a nemění se, takže těžko říct. Ale je fakt, že ségře se to dělo taky a museli jí to něčím pálit - možná tou kyselinou,ale to nevím.

 
Od: drejdl*
Datum: 17.01.13 08:05
 

Příčinou bývají nejčastěji rozšířené cévky na přední části nosní přepážky. Stačí třeba lehké zakolísání tlaku krevního, chvilkově snížená srážlivost krevní např,. při menses, někdy úplně bez zjevné příčiny a je to.

Zbavit se toho lze šetrnou koagulací těchto cévek - provádí to ORL specialista a je to zákrok na pár vteřin. Jinak pořád brát Ascorutin je zbytečné, spíše doporučuji občas sníst pár kousků bílé hmoty z pomerančové kůry - prostě se z toho oloupe ta vnější oranžová vrstva, může se to i usušit. Je v tom spousta přírodního rutinu, který zlepšuje pružnost cév.

 
Od: zabu
Datum: 17.01.13 10:38
 

Přesně jako Klera. Taky jsem to zamlada míval, a odstranil jsem to, "koňskýma" dávkama vitamínu C. Jeden šumivej 1000mg denně. Pokud máte normální váhu a nejste jako já prostorově výrazný, možná by Vám stačila 500mg denně. Zkuste to, asi týden až 10 dnů a uvidíte. Jakmile to přejde, tak denně 100-200mg.

 
Od: bilytygr*
Datum: 17.01.13 13:53
 

Radila bych ti,abys zašla k lékaři.Nikdy člověk neví,co to může být*tuc*

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.