Krvácení z nosu, muž 19 let

Od: Datum: 07.06.12 22:44 odpovědí: 14 změna: 09.06.12 21:18
avatar

Ahoj, dneska jsem dělal na stavbě a dvakrát mi samovolně začala téct krev z nosu. Dlouho mi samovolně netekla, ale asi před rokem na jaře (duben-květen) mi taky asi dva dny tekla každou chvíli.

Je pravda že jsem dělal s vápenným hydrátem (těžko říct jestli to s tím může mít něco společného), ale jinak nic, práce na fasádě ve stoje nebo v kleče.

Bylo mi doporučeno, ať si zajdu do lékárny pro železo, že to může být z jeho nedostatku. Je to možné? A pokud by to tím nebylo, je třeba se něčeho obávat, nebo je to naprosto normální (i několikrát za den)?

Někde jsem slyšel, že u chlapců to může značit nějakou nemoc, ale nikde se mi nic takového nepodařilo najít.

Díky předem za Vaše rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.06.12 22:58
avatar

Může to být jenom podrážděná sliznice, stává se i při rýmě nebo reakce na léky obsahující salicyláty, které ředí krev.. Většinou je to poškozená sliznice, žilky se dostanou na povrch a praskají. Dojdi si na nosní, ušní, krční (ORL), aby ti to poleptali a tím uzavřeli. Nic to není, jenom to trochu lechtá. A stojí to za to, protože když ti pak praskne větší žilka vzadu v nose, tak se to nedá zastavit a skončíš s fáčem nacpaným v nose na pár dní a to fakt nikomu nepřeju.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: meruzalka111
Datum: 07.06.12 22:59

Pokud Vám začala téct krev jen dnes kdy jste dělal na stavbě,může to být opravdu způsobeno vápenným hydrátem,možná máte na něco alergii,jarní alergie na pyl,prach apod. se také projevuje víceméně krvácením z nosu. Pokud alergií netrpíte, může Vám chybět opravdu železo, nebo mnohdy bohužel chybí často i Vitamín C. Zkuste třeba v lékárně kromě železa koupit Ascorutin C, jsou to vitamíny,které krvácení z nosu zastaví Pokud Vám tekla z nosu krev i dříve a často (cca počítá se i několikrát za den), je vhodné navštívit lékaře. Ale já bych se spíš přiláněla jak vy sám píšete,na to vdechnutí tovo vápenného monohydrátu,protože takový sajrajt opravdu dokážet někdy i dost podrážnit sliznici nosu a horních dýchacích cest a vyvolat někdy i dost velké nepříjemnosti (na každém obalu,nebo pytli bývá´napsáno "DRÁŽDIVÝ"). (pokud by se Vám to při stavbě vracelo,není na škodu si vzít roušku.

Můj tchán - jednou mu začalo zničeho nic krácet z nosu,ale nedokázal to zastavit ani přes celou noc.Tak musel honem do nemocnice a pak se ukázalo,že to měl od něčeho jiného. Tím Vás samozřejmě nechci nijak strašit (Je mu 65 let a je po 4 infarktech,takže u něj není čemu se divit), ale vy jste ještě mladík a máte celý krásný život před sebou.

Jenom tím chci říct,pokud by se to opakovalo několikrát za den a často,raději navštivte lékaře. Ale mohu Vás ujistit v jedné věci. krvácení z nosu naštěstí nebývá ničím závažným,ani velkým a pro mladé lidi už vůbec ne.takže se nemusíte ničeho obávat. A zkuste co nejřív nasadit nějaké to Céčko + želízko. Hodně štěstí a zdaru přeji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alisi
Datum: 07.06.12 23:00

Ahoj Miki, můžu tykat? Ani se nedivím, že se ti spustila krev. Já taky dělám občas v agresivním, nebo nezdravém obvzduší a ne že by mi tekla, ale trochu krve vysmrkám, nosní sliznice je tenká a citlivá a čemu ji vystavujeme, se neprojeví hned. Další věc je práce na slunci a v neposlední řadě to může být tlak, který vyletí nahoru a spuštění krve z nosu funguje jako ventil a upozornění. To vím přímo od lékaře z ORL, ikdyž se nejednalo o mě. A co na to? Jako první pomoc hlavu DOLŮ, NIKDY ZAKLONIT DOZADU jak se říkává, krev stejně poteče, ale do krku a může se udělat nevolno. A CHLADIT, ČELO A ZA KRKEM. A super je ASCORUTIN, ten je přímo na tento problém, akutně 2-3. Je volně v lékárně, za pár kaček. Tak snad ti to k něčemu je, měj se :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.12 23:14
avatar

Díky za odpovědi, tykat samozřejmě můžeš :) v tomto prostředí dělám už 14 dní, je pravda že dneska bylo extrémní horko a celý odpoledne jsem byl na sluníčku, navíc poslední dobou si při práci dávám tak 4 kafe denně, takže by to mohl být částečně i ten vyšší tlak. Jen mi bylo divné že až dnes a to hned dvakrát. Pokud se to nebude opakovat, asi to nebudu řešit, navíc se to vždy asi do dvou minut zastavilo, takže nic velkého. Jen mě zajímalo, proč to tak je :)

Datum: 07.06.12 23:17
avatar

Díky všem za odpovědi ;)

Od: alisi
Datum: 07.06.12 23:20

No to je smůla, teď máš zase pro změnu tik :D Dobrou noc

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 07.06.12 23:18

Ahoj Miki. Samozřejmě, že to není dobře, ale řekl bych, že je to normální. Dělal jsi v nepříznivém prostředí a hlavně jsi pracoval, tudíž Ti stoupal nepravidelně tlak do hlavy (jak jsi třeba vstával a stoupal si) a tudíž i do nosu. A jestli máš třeba ještě rýmu a smrkáš, tak máš podrážděnou sliznici a máš jí citlivou a tak Ti tam praskla cévka tím tlakem a je to na světě. Nic to není, ale není to dobře. Takže se snaš dýchat přes nějakou látku, třeba přes šátek, pokus budeš muset být ještě v prašném prostředí a nezvedej se rychle, ale hezky pomalinku, aby se Ti tlak pomalu vyrovnával. Ale neboj, nic život ohrožující to není ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: askmenow*
Datum: 07.06.12 23:42

Krvácení z nosu může, ale nemusí být příznakem nemoci. Nejsem žádná odbornice na složení stavebních látek, ale pokud vápenný hydrát vysušuje, tak jak očekávám, a mohl jste ho vedchnout, může to být tím.

Nemáte náhodou rýmu nebo alergii?

Jáz nosu krvácím nepravidelně, někdy 5x denně třeba týden, pak třeba dva měsíce ne. Od dětsví. Asi to taky nic neznamená.

V LÉKÁRNĚ SI MŮŽETE KOUPIT ASCOCORUTIN (NAPŘ.: http://www.manitera.cz/komple…&utm_medium=CPC&utm_campaign= ) - MĚ HO DOPORUČUJÍ LÉKAŘI.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.06.12 23:46
avatar

Díky, vápenný hydrát vysušuje a dráždí, při michání v kalfasu se i docela prášilo takže něco málo jsem určitě vdechl. Předpokládám že dneska to bylo tím, spolu s vyšší námahou a vysokou venkovní teplotou :) pokud by se to opakovalo, zajdu si pro něco do lékárny.

Od: alisi
Datum: 07.06.12 23:50

A nezapomínej na pitný režim a to i po práci, to radí 6 z 5-ti lékařů. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: magd
Datum: 09.06.12 13:27

v lékárnách se dají koupit tamponky do nosu ,pod názvem Gelaspon ,nebo jsou i pod jiným názvem,přípravky s obsahem železa jsou pouze jako doplněk/něco jako vitamíny/,lépe je zajít si na ORL/ /to je oddělení nosní,krční ,oční/ a poradit se co s tím, jsou různé techniky ,někdy to stačí jen poleptat ,jindy se cévičky v nose vypalují,to se vše domluvíte,každý to má jinak a potřebuje jiný typ ošetření.Když krvácení z nosu je dost časté určitě to není dobré,trpí tím jak chlapci tak dívky,mám 18 dceru která si tím také prošla,po pár ošetření/ ne zrovna příjemných/ s tím má pokoj,studuje sřední školu a kolikrát musela při hodině odějít ,nebo se to přihodilo v autobuse,hodně v noci.

Syn to měl to samé,též pracuje ve stavebnictví ,po vypalování /asi 3-4 návštěvy na nosním,a nyní má klid /.

Když se to neřeší člověk může být chudokrevný.Pracuji ve zdravotnictví ale nikdy jsem neslyšela že to může značit nějakou nemoc.Já co by dítě to měla také. TAKŽE SE NIČEHO NEBOJTE A ZAJDĚTE SI NA NOSNÍ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.12 13:29

Zajdete radeji k lekari a nechte si udelat zakladni rozbor krve.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.12 21:15

Dobrý den, předpokládám, že jste se v práci nedloubal v nose:) . Pokud Vám krev neteče každý den a hodně, neřešila bych to, může jít opravdu jen o podráždění, nebo prasklou cévku. Hemofilik také nebudete:). Kupte si ascorutin, jak už výše někdo radil, stojí pár korun a nic tím nemůžete zkazit i když ho semtam vezmete preventivně. Pokud by šlo o časté a velké krvácení, šla bych k lékaři. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.12 21:18
avatar

Né v nose jsem se nedrápal :D asi rok se mi to nestalo, ale překvapilo mě že najednou samovolně 2x za jeden den, asi po třech hodinách. Zatím to neřeším, pokud by se to opakovalo, zajdu si k doktorovi pro radu :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.