Zaměstnavatel mně chce fotit

Od: Datum: 15.01.13 21:40 odpovědí: 13 změna: 16.01.13 14:27

Může mne nadřízený nutit nechat se od něj vyfotit a po té mou fotku nechá vyvěsit na pracovišti s mým jménem a jmény tří klientů o které pečuji? Pracuji jako ošetřovatel seniorů.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: xart*
Datum: 15.01.13 21:52

Podle mě pouze se souhlasem. Vztahuje se na to Občanský zákoník č. 40/1946 zejména §12 a §13.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.13 22:19

Doba je zlá a jestli tu práci skutečně potřebujete,pak se obávám,že vám nic jiného nezbývá,i kdyby to zákoník práce neumožňoval,bohužel

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.01.13 22:21
avatar

Doba je zla, protoze lidi si nechavaji vsechno libit. A tak se snima pak zachazi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 16.01.13 08:00
avatar

Přesně tak, SOUHLAS! Na našem pracovišti nás kontroluje náš vedoucí OŘJ MVDr.pan XY a fotí si nás mobilem, protože nám uděluje pokuty za porušení toho, že nemáme čepici naraženou až po prdel - pracujeme v potravinářství.Tak jsem nahlas řekla před naší mistrovou , že jestli mě vyfotí a dá pokuru, tak udělá cirkus, který firma ještě nezažila.Od té doby se mě pan doktor vyhýbá a dává si bacha on na mě, ne já na něho.On chodí do provozu jako čuně, je tlustý a nemeje se a nás buzeruje...Problém je v bojácnosti lidí, vesměs jsou lidi kolem mě jen se zákl. vzděláním, někdy ani to ne a když se jich zeptám, proč se nebrání, jen koukaj jak ospalý ovce...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.13 23:14
avatar

Zaměstnavatel Vás nesmí fotografovat ani Vaši fotografii vystavit bez Vašeho souhlasu.

Nesouhlasíte-li s návrhem zaměstnavatele, odvolejte se na zákon o ocharně osobních údajů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.13 06:58
avatar
A čekejte výpověď pro porušení pracovní kázně . . .
Ohodnoceno: 0x
 
Od: xart*
Datum: 16.01.13 08:46

Jen poopravím ... určitě se souhlasem, ale nikoliv podle zákona o ochraně osobních údajů, ten se vztahuje na trochu jiné případy ;) ... toto se řeší podle Občanského zákoníku 40/1964 v části týkající se "Ochrany osobnosti" tj. §11 až §16 ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.13 08:26
avatar

Pravdu mají rádci nade mnou - bez vašeho souhlasu nelze. Ale máte nějaký závažný důvod k nevydání souhlasu? Cítíte se tím nějak ohrožen? Minulý týden jsem byl v nemocnici a na oddělení visely fotografie všech zaměstnanců - od primáře až po sanitářky s uvedením jména a funkce. V domovech pro seniory je to rovněž běžná záležitost. Jaký rozdíl je v tom, když se někdo na vás podívá in natura a na jmenovce, kterou jistě nosíte, zjistí vaše jméno a tím, když se na vás podívá na nástěnce?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.01.13 11:37
avatar
Když se člověk nemusí stydět za svoji práci protože ji dělá poctivě tak přeci není důvod se bát že bude na nástěnce jasně uvedené o koho se stará. Samozřejmě že slušný zaměstnavatel se ho před vyvěšenim musí zeptat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 16.01.13 10:51

Toto se tady řešilo 7.1.2013. Přikládám odkaz. https://www.poradte.cz/spolec…okoliv-kdo-neni-opravnen.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 16.01.13 11:34

Napřed je třeba si uvědomit, že zaměstnavatel si vás kupuje (v rámci zákona). Nemusí se vám to líbit, ale jste na něm závislí. Zde je třeba pročíst si ZP jako spec norma. OZ je podpůrný. Co říkáte kamerám na pracovišti (UOOU), ptal se? Má interní směrnici, informoval? Proč by nemohl třeba dokumentovat špatný postup a použít jako důkaz? Není toto jistá forma odměny? Za komuny si toho vážili, když byli na cedulích. Nechcete, odmítněte.
Venku o kamerách které nás snímají ani nevíme. A co fotopasti?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.13 11:40
avatar
Dneska stačí hodit jméno do google a člověk čumí co o něm vyleze. Fotka na nástěnce je proti tomu prkotina.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirkav*
Datum: 16.01.13 14:27

jasne aspon vas duchodci poznaji a vi ze jste skutecne ta osoba ktera jste a ne podvodnik :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.