Může se bezdomovec vrátit do života? Díl 2

Od: Datum: 09.01.13 19:35 odpovědí: 8 změna: 10.01.13 17:52

Dobrý den. Všechny Vás srdečně zdravím. Možná si mě pamatujete. Jsem váš vděčný bezdomovec. Díky vám jsem získal svůj Občanský průkaz. Na pokraji uplného zoufalství před 4 roky jsem se na Vás obrátil. Chci Vás ubezpečit,že neuplyne den,kdy bych si na vás nevzpoměl.

Jsem tu opět s prosbou o radu.

Bohužel jsem se dozvěděl,že na adrese,kde bydlí moje maminka zatukal exekutor. Udajně dlužím i s uroky jednomu operátoru 23 500kč. Nejsem si vědom,že bych vůbec někdy nějaký paušál u mobilní sitě měl. Taktéž to ale nemohu vyloučit.

Nechci si tady hrát na ublíženého chudáčka. Pokud někde něco dlužím,chci to samozřejmě uhradit alespon formou splátek. Problém je v tom,že vykonavatel exekuce se mnou nekomunikuje jako člověk. Je arogantní a dnes mě dokonce položil telefon se slovy,že posílá výjezd a nic jiného ho nezajímá. Nevyznám se v právu a proto žádám o radu,jak postupovat? Musím konat rychle,jelikož svoji maminku miluji nade vše a pokud by jí měli cokoli odnést z bytu,ihned bych se asi upálil před nejbližším soudem. Nechápu,jak jsem kdy a za jakých podmínek mohl podepsat paušál u mob. operátora,když jsem přes 10 let neměl platný občanský průkaz? A pokud to bylo před 10 lety,není tato věc již promlčená? Opravdu uvítám sebemenší radu. Děkuji Vám a přeji vše krásné v novém roce.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.13 20:15
avatar
Jestli jste občanku ztratil před 10 lety a někdo si na ni zařídil paušál tak můžete být v podstatě rád že to nebyl nějaký ukrajinec a nevolala z toho na ukrajinu celá ubytovna. Těžko budete prokazovat že jste v době kdy se tarif zakládal už dávno neměl občanku ani mobil. Dávat k soudu námitku proti exekuci tím pádem nebude možné a požádat o nějaké pozastaveni formou předběžného rozhodnutí ve chvíli kdy už má exekutor vše na stole, tak na to už je así pozdě. Žádné pozitivní řešení nevidím. Chtělo to prostě včas nahlásit ztrátu občanky.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 09.01.13 21:42
avatar

Nepíšete, z jakého důvodu jste neměl OP, jestli Vám propadl anebo jestli jste ho ztratil nebo jestli jste byl okraden, a případně jestli tato ztráta ((krádež) byla nahlášena.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.01.13 22:01

Dobrý den,

pokud jste měl ztrátu OP hlášenu, pak utíkejte na příslušný magistrát, kde Vám vydají opis potvrzení o ztrátě/krádeži, potom máte čím argumentovat a exekuci soud na Váš písemný návrh může zastavit. Pokud potvrzení neexistuje, těžko to budete dokazovat. Tedy ověřte si OP, pak na soud zjistit číslo jednací a pak za právníkem/ do bezplatné právní poradny. (důvodů k zastavení je několik, například nemajetnost, námitka promlčení atd. jde o to, co zjistíte ze spisu, kam máte právo nahlédnout a pořídit si kopie - pozor, za kopie se samozřejmě platí).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 09.01.13 22:22
avatar

Dobrý večer pane Pavel = "bupo", tady je Váš příběh, 4 roky starý, to pro ty, kdo si to chce přečíst:

https://www.poradte.cz/spolec…domovec-vratit-do-zivota.html

Ve Vašem příběhu Vám hodně pomohla zdejší rádce, paní "Lidka", která psala až na Ministerstvo, aby Vám pomohla.

Nerozumím právním věcem, ale rádce "kapkanadeje", by Vám mohla poradit, až se tady objeví.

Snad vše dobře dopadne. - pt

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.01.13 08:15
avatar

Dobrý den. Doporučuji Vám zajít si na příslušný soud pro místo svého trvalého pobytu. Tam byste měl získat informaci, zda na Vás byl podaný exekuční návrh a vyžádat si jeho kopii. Teprve poté, až budete mít podklady v ruce, se dá poradit více. Bez podkladů to nelze řešit. Maminka není dlužník a pokud u ní nebydlíte, ať nepouští nikoho do bytu a zavolá si policii. U Vaší maminky zatím jen hledali info o Vás, o dlužníkovi. Ale Vy si musíte zjistit, zda je toto proti Vám oprávněné, či ne. Musíte mít nejdříve jasno v tom, na základě čeho je exekuce vedena, co jí předcházelo, kdo je věřitel atd. (pohledávku mohl původní věřitel třeba prodat atd.) A který exekutorský úřad se tím zabývá. Bez těchto informací se nepohneme dál.

doplněno 10.01.13 08:41:

Přidávám odkaz na informace, které se Vám ve Vaší situaci mohou hodit:

http://dluhy.obcanskeporadny.cz/

Odkaz na bezplatné občanské poradny (najděte si tu, která je v místě Vašeho bydliště). Písemné podklady vezměte s sebou:

http://www.obcanskeporadny.cz/index.php?Itemid=8

Anebo mi vnitřní poštou pošlete na sebe kontakt (mail, tlf.-pokud máte důvěru) a pořešíme osobně. Třeba bydlíte poblíž a byla by možná i osobní konzultace ( pro Vás zdarma). Podklady jsou však potřebné. Víc v tuto chvíli nabídnout, ani udělat nemohu. Zvažte všechny možnosti.

doplněno 10.01.13 19:43:

Pavle, poslala jsem Vám e-mail, abychom navázali spojení mimo poradnu. Zatím se držte...

Ohodnoceno: 4x
 
Od: bupo
Datum: 10.01.13 17:52

Děkuji všem. :( Zdravím lidku i všechny ostatní. Vůbec jsem se nevyspal. Ten stres je něco otřesného. můj e-mail. Bud.buB@seznam.cz

Tel. 728 912 512

Děkuji.

Jedná se o exekutorský uřad Praha-východ

Soudní exekutor Judr. Marcel Smékal

Vykonavatel- IVO Mazal

Od: lidka*
Datum: 10.01.13 14:25

Ahoj Pavle! Přesvědčil jste se v minulosti, že se dá všechno nebo skoro všechno vyřešit. Takže ani v tomto případě neházejte flintu do žita - jak se říká, ale konejte. Zakazuji přísně takové pohřební řeči! *stop* Udělal jste to nejlepší, co už máte ověřené a obrátil jste se na partu ochotných lidiček. A to je moc dobře. Mohlo to být ale ještě dřív, kdy jste se o problému dozvěděl. Ani si nepamatuji, že byste kdy psal o mamince. Takže je dobře, že komunikujete s někým blízkým a určitě i tento problém půjde nějakým způsobem vyřešit. Velmi dobré rady vám napsala kolegyně kapka - která by se měla jmenovat spíš kupanaděje, *tuc* protože už pomohla mnoha lidem v nouzi. Využijte její rady a pokud se s ní nechcete spojit a zůstat v anonymitě, určitě se obraťte i na nejbližší občanskou poradnu. A průběžně i pište nám, jaké kroky se povedly a případně napište, s čím ještě potřebujete poradit. Držím palce a věřím tomu, že i s tímto problémem si poradíte. *placni* Lidka

doplněno 10.01.13 14:32:

Ještě musím doplnit, že i další výše napsané rady jsou pro vás přínosné a pomohou problém s exekucí řešit. :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.01.13 14:35
avatar

Vás tři děvčata patří pozlatit. Věřím, že s vaší pomocí to Pavel vše zdárně vyřeší.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.