Přestup

Od: Datum: 12.02.14 17:14 odpovědí: 4 změna: 12.02.14 17:47

Ahoj, já jsem v 1. ročníku na oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika. Škola a ani ten obor mi nevyhovuje, takže bych ráda přestoupila, ale nevím jak to chodí. Chci dochodit těch 5 měsiců a přestoupit znova do 1. ročníku na novou školu.Nevím,ale jestli budu dělat přijímačky nebo tak?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: xixi*
Datum: 12.02.14 17:17

Pokud máte vybranou novou školu, zavolejte/napište email a budete to vědět. Podle mě ano, budete dělat přijímačky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cuca®
Datum: 12.02.14 17:31
avatar

Prijimacky nejspis delat budete, a pokud chcete prestoupit v nasledujicim sk.roce pozor,prihlasky se myslim zasilaji do konce letosniho unora.prihlasku .takže rychle premyslet, vyhlednout skolu, vyptat se co pozaduji, jak vyplnit prihlasku, seznamte je a asi i vasi skolu, oni poradi jak na to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.02.14 17:45

Vizte školský zákon - Průběh středního vzdělávání, tam se to řešíí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.14 17:47

Ahoj, máš víc možností. Můžeš přestoupit hned a udělat rozdílové zkoušky za 1.pol (odborné předměty, které jsi neměla). 2.pol. běží jen krátce, pokud mají někde volno a chybí studenti do plného počtu, vezmou tě. Druhá možnost je dokončit 1. ročník a přestoupit do 2. ročníku na jiný obor/školu. Přestup v rámci oboru na škole kde jsi teď bývá nejsnažší. Nebo na jinou školu, opět lze jen pokud budou brát studenty do 2.ročníku a pak rozdílové zkoušky. O přijetí na jiný obor/školu rozhoduje ředitel.

Do 1. ročníku se můžeš přihlásit, pak si podej přihlášku na SŠ (stejnou jako ze ZŠ) do půlky března. Přijímací zkoušky dle požadavků konkrétní školy. Většinou se stane, že během prváku několik studentů odpadne/změní obor. Zjisti si přímo na konkrétní škole, zda mají volno a vzali by tě. Zavolej nebo pošli e-mail, dají ti vědět.

doplněno 12.02.14 17:54:

mrkni na odpovědi, stejný dotaz již zodpovězen: https://www.poradte.cz/volna-…diskuze/8248-zmena-skoly.html

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.