Přestup nebo opakovat 1.roč?

Od: Datum: 04.02.14 15:33 odpovědí: 5 změna: 05.02.14 07:10

Ahoj lidi, mám takový problém jsem v 1. ročníku na škole která mě vůbec nejde a ještě máme mistra blbce. Přestupovat na jinou školu teď už je asi blbost. Ale chtěl bych jít na jinou školu od září a nevím jak mám postupovat. Kde vzít formuláře,kde a jak. Nebo to je stejný jako na základce? Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 04.02.14 16:16

Možná by bylo vhodné alespoň dokončit tento ročník, aby jsi měl uzavřené vysvědčení za první ročník a pak by bylo možné zkusit požádat vedení jiné školy o uznání ročníku, aby jsi neztratil rok života. Pokud máš nějaké problémy s mistrem, je to asi tím, že vás učiliště připravuje na skutečný život v praxi, kde se s lidmi také nemazlí, je vyžadovaná přesná docházka a plnění pracovních úkolů a bez diskuzí. Všude narazíš na vedoucí, kteří vyžadují od zaměstnanců stoprocentní výkon, jinak by je nezaměstnali a neplatili.

Pokud chceš přestoupit na jiný obor, bylo by dobré se už teď seznámit se školou, oborem a předem se předběžně domluvit na případném postupu a jak by to bylo s přijímacím řízením. Nebo pokud by byl možný přestup už v tomto pololetí, neztratil bys rok. A rok života je hodně.

A zpětně, možná že obor, který se učíš teď vypadá ze začátku těžký, ale to je prvák. Zkus se poradit s někým s učitelů, kterému důvěřuješ, jak je obor těžký, jaké jsou překážky a jaké výhody a možné budoucí uplatnění. Jsi ve vývoji, možná se překonáš, přeřadíš na vyšší rychlost a nakonec ti to půjde. Nepodceňuj se, zeptej se sám sebe, jestli se necháš porazit, nebo jestli se z toho vyškrábeš a budeš úspěšný. A také se poraď s rodiči.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.14 16:20
avatar

Škola vám nejde to je podstatné, to, že máte mistra blbce je jen názor někoho kdo nejspíš nemá na této škole-oboru co dělat. Nikam nepřestoupíte ale máte možnost, podat si přihlášku na jinou školu, jiný obor, udělat zkoušku a pak hurá do prvního ročníku. Co studujete a co studovat chcete?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.14 16:20

obdobný dotaz https://www.poradte.cz/volna-…diskuze/8248-zmena-skoly.html V podstatě tam máte již zodpovězeno.

Je víc možností, o všem rozhoduje vedení školy. Na poslední chvíli, byste mohl přestoupit urychleně do 2.pol. na jinou školu. 2.pol. běží asi týden, pokud by se vám podařilo najít školu, kde mají volno (někdo jim odpadnul, nedostatek studentů, nenaplněná třída) mohli by vás vzít ještě teď. Další varianta je, že po vykonání rozdílových zkoušek by vás mohli v září vzít na jiný obor do 2.roč. Připadá mi trochu zbytečné opakovat 1.ročník.

Pokud půjdete do 1.ročníku, musíte si podat přihlášku (stejnou jako z 9.třídy ZŠ) a složit přijímací zkoušky. Přihlášky mívají na webu přímo SŠ.

doplněno 04.02.14 16:25:

Měl byste možnost přestoupit na jiný obor v rámci školy na které teď jste? Na některých oborech je málo studentů a nechtějí nikoho ztratit, zkuste promyslet. Žádost o přestup v rámci školy schvaluje též ředitel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.14 18:20
avatar

Chlapče, ber to jako průpravu pro život. Protože musíš počítat s tím, že budeš dělat práci, která se ti nelíbí a tví nadřízení budou ještě horší, než tvůj současný mistr. Opravdu, dobrý nápad, jít se poradit s kýmkoli na škole a najít řešení.

A až si budeš hledat práci, bude jisté, že se tam začnou zajímat, proč jsi skončil školu po prvním ročníku a bude to tvoje mínus. Rozmysli si všechno dobře.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 05.02.14 07:10
avatar

Možná Ti nesedl ten přechod z devítky. tam jsi všechny znal, učitele i spolužáky, věděl jsi, jak to tam chodí. A najednou velká změna. Jiný kolektiv, noví vyučující, vyžadující třeba to, co po vás na základce učiotelé nechtěli.

Většinou po přechodu ze základky se v 1. ročníku prospěch zhorší, ovšem až se žák se školou sžije, zase to vytáhne nahoru.

Jinak, jak psal rádce přede mnou. Je to příprava na život. Ten mistr asi takový "blbec" nebude, když vychovává generace dalších učňů. Nejsi spíš ten "blbec" Ty? Škola tě nebaví, nejde Ti, a lepší, než si sypat popel na hlavu je obvinit toho "blbce" mistra.

A kde máš záruku, že když školu vyměníš za jinou, že se v té nové nebude žádný "blbec" mistr vyskytovat? Třeba Ti tam zase nesedne někdo jiný, za rok pošlapeš do další školy a za čas, až Tvoji původní spolužáci už budou mít školu hotovou, Ty se budeš pořád šmrdolit někde v prváku a nic Ti nebude dobré.

Uvědom si, že až nastoupíš do práce, nebudeš mít kolem sebe jen ty, co Ti budou klepat na rameno. Budou i tací, kteří od Tebe budou chtít nějaké výsledky, nějakou práci. Stejně, jako nyní mistr. A budou proto "blbí" a půjdeš hledat práci jinam? V dnešní době asi těžko, člověk musí mnohé překousnout.

Být tebou, obula bych se ve 2. pololetí do učení. Uvidíš, že brzy přestaneš být "blbý" Ty i ten váš mistr. A nakonec tě to možná začne i bavit. Dodělej si 1. ročník, snaž se co nejlíp a uvidíš. Když se budeš snažit, jistě Tě ten moistr vezme na milost. A půjde to. *placni* Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.