Přijetí na střední školu vs propadnutí

Od: Datum: 14.01.14 16:14 odpovědí: 7 změna: 15.01.14 16:14

Zdravím.

Jsem v 9. třídě a vyprdl jsem se na učení,takže budu mít dvě pětky na 1. pololetí.

Chci se zeptat,jestli by mě vzali na nějakou střední školu,kdybych v druhém pololetí měl trojky,nebo druhé pololetí je nezajímá?

Pokud je druhé pololetí nezajímá,mám šanci se na nějakou školu dostat?

Pětku mám z dějepisu,fyziky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.01.14 16:37
avatar

Syn šel na střední před pěti lety. Tehdy musel doložit 3 poslední vysvědčení, tedy od konce osmé třídy. Nevím jak je to teď. Ale nejjednodušší budeš mít podívat se na webové stránky různých škol, které by pro tebe připadaly v úvahu a tam bývají uvedeny podmínky k přijetí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jay*
Datum: 14.01.14 16:47

Ano, je to tak. Střední školy (gymnázia atd.) zajímá 8. třída a 1. pololetí z 9. třídy. Druhé pololetí je třeba jen jako osvědčení, že jste školu dokončil. Pokud máš 2x za 5, tak budeš mít asi těžký se někam dostat. Ale když jsi se na to vykašlal, tak co bys chtěl.. Šanci máš podle mě na kuchaře (číšník, cukrář, pekař atd.) nebo kadeřník apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.14 17:02
avatar

U nás to bylo tak, že se braly obě vysvědčení z osmičky a v pololetí devítky a za jedničky a dvojky byly body do přijímacího řízení, které se pak přičetly k bodům za přjímačky. A kdo neměl víc než určitý počet bodu, toho nevzali, ale byli to pouze dva lidé, kterí se nedostavili na přijímačky. Takže já bych z toho zas takové bobky neměl, pokud se povedou přijímačky. A na konci 9. třídy chtěli ještě vysvědčení jako potvrzení o úspěšném dokončení studia ZŠ.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 14.01.14 17:08
To vysvedceni z druheho pololeti 9.tridy chteji proto, ze podle zakona nemuze jit na stredni skolunikdo, kdo nema dokoncenou zakladni skolu (resp. povinnou skolni dochazku - podrobneji se to rozebiralo v jine otazce).
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rradd
Datum: 14.01.14 20:14

A to mě vemou na kuchaře s dvěma pětkama?

Když budu mít na 2. pololetí samé 3,tak mi to již nijak na lepší školu nepomůže,pokud to dobře chápu,že?

Datum: 15.01.14 07:48
avatar

Důležité pro přijetí je vysvědčení z 1. pololetí. To, že se budeš učit a na konci roku budeš mít z pětek trojky, je chvályhodné rozhodnutí, bohužel, přišlo pozdě. Proč ses raději neučil teď na 1. pololetí? To by bylo podstatné. Teď už Ti nepomůže, když si to na konci roku opravíš. Přesto to oprav a nenech to být, už kvůli sobě, kvůli tomu pocitu když něco slíbíš, že to fakt potom dokážeš.

Budeš mít značně zúžený výběr, to je jasné. Ale může se stát, že některé učňáky budou potřebovat naplnit třídu a budeš mít třeba štěstí. To nikdo nedokáže dopředu říct.

Kuchař ke své práci nepotřebuje dějepis a snad ani fyziku /hrnec na nakloněné rovině *smich*/ a tak si myslím, že kuchař by Ti třeba vyšel. A pokud budeš pak machr ve vaření, přijdu k Tobě na oběd a ty Tvé pětky mi vůbec nebudou vadit. Jen když uděláš prima veliký steak. *palec* Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: laik
Datum: 15.01.14 16:14
Lepsi znamky na konci 9.tridy ti nijak nepomohou, protoze stredni skoly uzaviraji prijimaci rizeni pred koncem skolniho roku. V te dobe uz vi, koho prijmou a koho ne. Teprve o nekoik tydnu pozdeji zacnou zakladni skoly uzavirat znamky za druhe poleleti.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.