Nedokončena 9

Od: Datum: 10.01.14 14:58 odpovědí: 18 změna: 10.01.14 20:20

Dobrý den je mi 16 ted jsem v 8 třídě mam možnost vycházet z 8 třidy chci se zeptat jestly mužu na střední jestly mě normálně vezmou bez 9 třídy nebo jestly je to podmínka pruměr mám dobrý...dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.01.14 15:02
avatar

Promiň, nemám ve zvyku tady napadat za češtinu, ale pokud píšeš JESTLY, tak na střední snad ani nechoď.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wamp®
Datum: 10.01.14 15:20
avatar

Ringo:souhlas*palec*Promiň chlapče,pokud máš dobrý průměr,tak by nás zajímalo,co máš z Českého jazyka *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dako®
Datum: 10.01.14 15:22
avatar

Průměr máš " dobrý " to znamená 3? Teď vážně. Na střední školu s maturitou Tě vezmou, pokud uděláš příjmačky a taky na kolik bodů je uděláš. Jestli budou mít hodně uchazečů o studium, tak si vybírají ty nejlepší. Můžeš taky zkusit střední odbornou školu bez maturity . Podle toho co by Tě bavilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 10.01.14 15:24

Jak to, ze muzes vyjit ze skoly uz v 8.tride? Pro to, abys mohl jit na stredni, bys musel zustat jeste rok ve skole (do konce skolniho roku, ve kterem ti bude 17).

Skolsky zakon:

  • §59, odst.1: "Ke vzdělávání ve střední škole lze přijmout uchazeče, kteří splnili povinnou školní docházku nebo úspěšně ukončili základní vzdělávání před splněním povinné školní docházky
  • §36, odst.1 :"Školní docházka je povinná po dobu devíti školních roků, nejvýše však do konce školního roku, v němž žák dosáhne sedmnáctého roku věku (dále jen "povinná školní docházka")"
  • §54, odst.1: "Dokladem o dosažení základního vzdělání je vysvědčení o úspěšném ukončení devátého, popřípadě desátého ročníku základního vzdělávání"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 10.01.14 15:27
Omlouvam se. Ctu po sobe tu svoji odpoved a zjistuji, ze jsem nenapsal to nejdulezitejsi. Jestli jsi chodil na zakladku uz 9 let, tak muzes vyjit ze skoly uz v 8.tride a muzes se hlasit na stredni skolu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.14 15:43
avatar

Takže i žák 4 třídy s věkem 16-17let může nastoupit na SŠ?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.14 15:48
avatar

No samozřejmě že může, kdyby ho nechtěli vzít, tak je to přece ,, dyskrymynace, néé, móre´´ *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 10.01.14 15:50
Podle zakona to tak vypada. Bud mit ukoncenou zakladku nebo odchozenych 9 let nebo vek pres 17 let (§43: "Žák splní povinnou školní docházku uplynutím období školního vyučování ve školním roce, v němž dokončí poslední rok povinné školní docházky.")
Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 10.01.14 15:58



Jinak také - oč později dítě nastoupí do 1.tř., o to dřív má ukončenou ZŚ.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 10.01.14 16:09
Nechapu *ee*
Ohodnoceno: 0x
 
Od:
Datum: 10.01.14 16:40

Žák může opakovat pouze jednou na prvním stupni a jednou na druhém stupni. I když opět neprospívá, postupuje do vyššího ročníku. Takže žák, který každoročně neprospívá, vychází po devíti letech ze sedmé třídy. Není tudíž možné, aby žák vyšel z nižší třídy, natož ze 4.

Na střední školu může být takový žák přijat. Nemusí se zrovna jednat o studijní obor s maturitou. I dvouletý učební obor je zařazen do středního vzdělávání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 10.01.14 18:22
Koukal jsem na ten seznam oboru a je tam i jeden s nazvem "Praktická škola jednoletá". Poskytuje stredni vzdelani a z nazvu bych chapal, ze trva jeden rok.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.14 15:45
avatar

Hlásit na střední školu se sice můžeš, ale škola tě přijme v případě, že nebude mít dost uchazečů s ukončenou 9. třídou. Podle mne by bylo lepší buď dokončit devítku nebo jít na učební obor.

doplněno 10.01.14 19:46:

Zákon nerozlišuje, ale o přijetí rozhodují ředitelé škol. Žák s ukončenou 9. třídou má více vědomostí, což v očích ředitele může znamenat lepší předpoklady ke studiu. Např. na naší škole se nedělaly přijímačky, ale žáky z 8. tříd škola nepřijímala (a to šlo o školu soukromou).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 10.01.14 15:53
nebude mít dost uchazečů s ukončenou 9. třídou.
Zdroj? Zakon nerozlisuje zadatale s ukoncenym a neukoncenym zakladnim vzdelanim.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: luke237
Datum: 10.01.14 20:20
Ja to myslel spise z toho pohledu, ze udelaji prijimaci zkousky, umisti se nekde uprostred pole a reditel by je mel preskocit a misto nich nabrat ty, kteri se umistili za nimi, ale maji vsech 9.trid. Tak to prece nemuze fungovat.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.14 16:16
avatar

Nechci být jedovatá, ale proč jste nedokončil 9.třídu? Myslíte si, že střední škola bude snadnější, než základní škola? Že ji uděláte, když jste nedochodil devítku? ;) Jestly máte šikovné ruce, poohlédněte se po řemesle. Po dobrém řemeslníkovi bude poptávka stále.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: luke237
Datum: 10.01.14 16:21
Jestli jeho cilem je stredni skola (at uz ucebni obor nebo neco jineho) a muze se na ni hlasit stejne tak ted jako za rok, tak ho chapu, proc nechce travit dalsi rok na ZS, ktery mu v jeho situace stejne nijak nepomuze.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 10.01.14 18:23



Tazatel sice píše, že mu je 16, ale jesli ho do 31.8. čekají 17.narozeniny, tak už nemůže pokračovat v docházce do ZŚ. Tak to je asi ten důvod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.