Mohu zažádat o přeřazení dítěte do jiné třídy

Od: Datum: 24.05.13 12:33 odpovědí: 8 změna: 24.05.13 17:06

Dobrý den, moje dcera půjde od září do 1. třídy.už víme do jaké a jakou bude mít paní učitelku. A to je můj problém.Tuhle paní učitelku znám ještě z dob kdy jsem byla sama dítě. Pamatuji se, jak na nás křičela, tahala nás za vlasy, uši...nemám k ní důvěru. Chci se zeptat, jestli mám právo, zažádat o to, aby dceru dali do jiné třídy ještě před začátkem šk. roku? Asi mi poradíte, abych se zkusila domluvit s vedením školy. to samozřejmě udělám, ale po zkušenostech tomu nedávám moc velkou naději. Mohu tedy žádat o přeřazení?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.05.13 12:59
avatar

Dobrý den. Učitelka mohla za ta léta svůj přístup změnit. V dnešní době si nedovedu představit, že by tahala děti za vlasy a uši a procházelo jí to atd. A pokud je na škole tolik let, pak s ní zřejmě nejsou žádné závažné problémy... Já bych nechala dítě do třídy nastoupit a teprve po negativních zkušenostech bych to řešila. Je docela možné, že Vaše dítě nebude mít s danou učitelkou vůbec žádný problém. Ale záleží jen na Vás, jaký přístup zvolíte. Je třeba to řešit písemnou žádostí k rukám ředitele školy a je na něm, zda žádosti vyhoví, či ne a zda shledá, že máte opravdu pádný důvod. Udělat to můžete, proč by ne? Vyhovět Vám ovšem nemusí...Ale opravdu si to zvažte, aby to třeba nemělo na škole na Vaše dítě negativní dopad hned od začátku. Prosím, berte to jen jako můj názor a pohled na věc. Rozhodnout se musíte sama...Jinak mrkněte i do diskuze, která zde na toto téma již byla:

https://www.poradte.cz/skola/…patna-ucitelka-v-1-tride.html

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.05.13 13:16

Připojuji se k předchozímu názoru.

Pokud začnete jednat ještě před "nástupem", pouze na sebe upozorníte a potenciálně si vyžádáte nežádoucí zájem, který může být důvodem vyučující přistupovat k vašemu dítěti jinak, než k ostatním.

Ponechal bych to plynout přirozeně, a v případě potíží zasáhl. Předpokládám, že vaše obava je s největší pravděpodobnosti zbytečná.

Sám jsem byl na škole pohlavkován, dostával facky, že jsem lítal ze strany na stranu, a neměnil bych. Bylo to oprávněné (chodil jsem se dívat na půdu na pokuřujícího ředitele, což bylo zakázané), alespoň jsem získal respekt k vyučujícímu, ke kterému jsem měl vřelý vztah. A to je jen 10 let zpět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kpetra
Datum: 24.05.13 13:54

Děkuji za názor. Můj syn, který na tuto školu také chodí, jí měl jednou na suplování. Chodí do 2. třídy. Říkal, že paní učitelka je zlá. Víte, nebojím se toho, že by tam někdo dceři vyloženě ubližoval, jen si myslím, že to, jak se dítě ve škole cítí, má vliv na jeho vztah k učení.

Od: bina
Datum: 24.05.13 15:03

Ne

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 24.05.13 15:06

Právo na to máte , jen mě překvapuje že dáte své dítě do školy ke které nemáte důvěru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hata
Datum: 24.05.13 15:54

Ono těžko to někdy řešit jinak. S dítětem jsem sama a skutečně nemohu vozit dcerku denně do města. Když mám ranní vodí ji prarodiče kteří jsou bez auta, takže u nás by to jinak řešit nešlo. Ne každý má v dosahu 3 základky, ze kterých si může vybrat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.13 16:49

úplně v pohodě požádejte, aby dceru přeřadili. Vnučka když šla do první třídy, tak také měly učitelku, která neměla nejlepší pověst. My jsme to nijak neřešili, ale vím o pěti dětech, které kvůli ní přestoupily do jiné třídy. Vnučka si s paní učitelkou "sedla" a první třídu absolvovala úspěšně*smich* .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.13 17:06
avatar

Já, mít tuhle zkušenost, bych o přeřazení požádla, mezi čtyřma očima, ředitele. Ikdyž dítě nebude mít s učitelkou žádný konflikt, vy nebudete nikdy v pohodě a nikdy se nebudete o ní vyjadřovat s úctou. Nikdy jí nebudete věřit. A to je potřeba. *hej*Jestli se opravdu za ředitelem vydáte, nebuďte příliš konkrétní a nezacházejte do podrobností. Řekněte pouze to nejnutnější. Jinak pro vás i pro dítě, které z vás bude cítit, že není všechno vpořádku, bude rok napětí. Zbytečně!*hej*Hezkou školu pro dítě i vás ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.