Kotel, koncentrace kyslíku ve spalinach

Od: Datum: 23.05.13 16:47 odpovědí: 2 změna: 26.05.13 11:02

Dobrý den,

mám za úkol analyzovat koncentraci kyslíku ve spalinách vznikajících v kotli při spalování biomasy v závislosti na

teplotě spalin v komíně (měřena analyzátorem). Podle grafu to vypadá, že je zde nepřímá úměra - čím vyšší teplota spalin v komíně, tím nižší koncentrace kyslíku ve spalinách. Má to tak být? A proč? Díky moc

Podobná otázka už tady byla, ale ta mi není moc platná: https://www.poradte.cz/skola/…e-kysliku-ve-spalinach.html#2

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.05.13 23:17

Neznám smysl tohoto úkolu.Je to úkol praktického pokusnictví?Nějaký kotel,spalující zplodiny z biomasy,nebo přímé spalování,?

Myslím,že v samé podstatě musí být nastaveno každé spalování tak,aby obsah vzduchu(kyslíku) ve zplodinách hoření byl co nejnižší.Je také logický závěr,že čím vyšší teplota spalin,tak je obsah kyslíku(vzduchu) nejnižší.Znamená to totiž i vyšší teplotu v topeništi,a efektivnější hoření.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Od: kenny11
Datum: 26.05.13 11:02

Jedná se o přímé spalování biomasy v kotle Cat Fire 25. Vaše odpověď mi v pohodě stačí, děkuji

K.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.