Kotel, koncentrace kysliku ve spalinach

Od: Datum: 25.04.13 17:29 odpovědí: 9 změna: 25.05.13 18:14

Dobrý den, mám za úkol analyzovat koncentraci kyslíku ve spalinách vznikajících v kotli při spalování biomasy v závislosti na výstupní teplotě vody z kotle. Vyjela jsem si graf, který naznačuje, že čím větší teplota výstupní vody, tím více se snižuje koncentrace kyslíku ve spalinách, bohužel však nevím, jak tento jev zdůvodnit, prosím poraďte, Děkuji, Markéta


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.04.13 17:41
avatar

Asi došlo k nedorozumění.Pokud je kotel správně seřízený,kyslík ve spalinách nebude.Nemyslíš snad oxid uhličitý?

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Od: marketmarket*
Datum: 25.04.13 18:52

Moc Vám děkuji za odpoved, už prave jen to me zmatlo, ne ma to byt opravdu kyslik, vychazim z predpokladu, ze kyslik je zde od toho, aby reagoval se zemnim plynem a aby dochazelo k horeni, pri kterem se teplota predava mediu-vodě, pokud je nejaky kyslik ve spalinach, pak si myslim, ze spalovani nebylo dokonale a kyslik nezreagoval se vsemi prvky, ze je to jev nezadouci. I pres to, kdyz jsme pokus s kotlem delali, bylo ve spalinách cca 15% O2, s roustoucí teplotou pak klesal na 14%, i tak mi nejde do hlavy, co tam dělá :) Myslíte si totéž co já? Pokud je tedy kyslík ve spalinách, je kotel špatně seřízený a probíhá nedokonalá reakce?

Datum: 25.04.13 20:48
avatar

U kotle na biomasu jde zřejmě o zplynování biomasy a vznikající metan se v kotli spaluje.Regulace probíhá přídavkem vzduchu do spalovacího hořáku.Pokud je vzduchu - kyslíku - mnoho,je i účinnost kotle menší.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marketmarket*
Datum: 25.04.13 23:35

Děkuji za odpověď :)

Od: asd*
Datum: 26.04.13 00:11

To bude spíš, že s vyšší teplotou výstupní vody (= výměníku) stoupá účinnost spalování a víc kyslíku se spotřebuje na spalování = ve spalinách je ho míň. Je u toho ale spousta proměnných vlivů - spalovací prostor musí být součástí výměníku a musí být stejné podmínky a jiná jen teplota vody = teplota povrchu spalovací komory. (pokud by byl výměník až za spalovací komorou, tak by teplota vody vliv neměla)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marketmarket*
Datum: 26.04.13 09:30

Děkuji za odpověď, no, ve schématu, který nam ucitel k dispozici se nachází topeniště pod výměníkem, řekla bych ale, že výstupní teplota vliv mít bude, jinak by nemělo cenu zkoumat vztah mezi těmito dvěma veličinami.

Od: asd*
Datum: 26.04.13 10:02

Záleží na zadání co tam máte za údaje... Vliv má hlavně poměr paliva a spalovacího vzduchu, pak teplota spalování - z toho vyplývá složení spalin (CO, CO2) a jedna z položek je obsah nespáleného kyslíku ve spalinách.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kenny11
Datum: 25.05.13 18:13

Mohl byste mi poradit s mým příspěvkem? Děkuji

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.