Nevím jak spočítat DÚ z matematiky

Od: Datum: 21.03.13 21:40 odpovědí: 12 změna: 22.03.13 17:49

Dostala jsem domácí úkol z matematiky. Ve škole jsem nebyla 2 měsíce, protože jsem byla v nemocnici a učitelka mi řekla, že jestli ho nepřinesu vypočítaný do zítra, tak mám za 5.. Prosím pomozte mi s tím, protože vůbec nevím, co s tím mám dělat..:(
(u+4) na druhou =
(u-4) na druhou =
(-u-4) na druhou =
Moc vás prosím..
Kdyžtak Vám moc děkuju předem za pomoc:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.03.13 21:46

Na to jsou vzorce (druhá mocnina dvojčlenuú které snadno najdetye. Pokud si na ně nevzpomenete, tak si uvědomte, že , například,

(u+4) na druhou = (u+4)*(u+4)a prostě to roznásobte,(každý člen první závorky s každým členem druhé)

Ohodnoceno: 2x

Od: haliliova
Datum: 21.03.13 22:02

Ale já vůbec nevím, co s tím mám ale dělat.. Já jsem chyběla a vůbec netuším.. Mezitím jsme stihli probrat 2 látky a v pondělí jsem přišla a měla jsem pocit, že jsem se ocitla ve Španělské vesnici..

Od: bt
Datum: 21.03.13 22:06
Například zde je to vysvětleno: http://www.realisticky.cz/hodina.php?id=440
Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.03.13 22:07

(a+b)^2=(a+b)(a+b)=a^2+2ab+b^2
(a-b)^2=(a+b)(a-b)=a^2-2ab+b^2
(-a-b)^2=(a+b)^2...

doplněno 22.03.13 07:55: A jo, pardon... :-/
Ohodnoceno: 2x

Od: haliliova
Datum: 21.03.13 22:11

Děkuju Vám, strašně moc:';) Jste moc hodní lidi,)

Od: luke237
Datum: 21.03.13 22:51
Praivo, nemas ten vzorec nejak blbe *smich*
(a-b)^2=(a-b)(a-b)=a^2-ab-ab+b^2=s^2-2ab+b^2

Datum: 21.03.13 22:51
Ne s^2, ale a^2 *zed*

Od: jirbar*
Datum: 21.03.13 22:53

Odpoví mi někdo co je správně

a/ To Pánbůh vysypal plný kbelík "kreténů"

b/ Někdo to zkouší zda se jiný chytne a uspokojí svoje ego, že on to zvládne

c/ To jsou ti tazatelé tak líní, že se ani náznakem nepokusí nějak problém vyřešit vlastními silami.

No a pokud pisatelku nezvládne tak primitivní příklad tak se asi zítra bude ptát kolik je 1 + 1. Spíš si myslím, že si z nás dělá blázna.

A závěrem. Jakákoliv rada a výpočet v tomto případě není nic jiného než Medvědí služba. No a škodit by se snad nemělo.

Datum: 21.03.13 23:23
Normalne bych takovemu tazateli doporucil precist si jeho/jeji ucebnici matematiky, kterou dostali ve skole, ale v jedne ze sousednich otazek nekdo pise, ze zadne ucebnice nedostali *sok* *ee*

Datum: 21.03.13 23:29

jirbab *palec*. A vždycky se někdo "chytrý" najde, kdo přinese výsledek na stříbrném podnose :D.

A ještě k tazateli: Chybět dva měsíce ve škole, tak se kouknu aspoň na základy toho, co se v matice probíralo. A k těm základům tyto vzorečky rozhodně patří. To když nezvládneš, tak to je jako když se nenaučíš malou násobilku. A vzhledem k tomu, že víš, že zítra z toho budeš zkoušený a jdeš se na to "mrknout" v deset večer, tak potěš koště. To Ti je škola pěkně šumafuk*zed*

Od: jirbar*
Datum: 22.03.13 17:49

Vždyť přece žádný vzoreček není potřeba. Ten vzoreček u mocniny dvojčlenu je jen a jen ulehčení. Pořád to je jenom násobení mnohočlenu. V tomto případě dvojčlenu dvojčlenem. A když probírali násobení mnohočlenů tak jistě ve škole nechyběla.

Takže za to nemůže dvouměsíční absence, ale může za to absolutně dutá hlava, ale víc sázím na pohodlnost a absolutní lenost se aspoň trochu zamyslet a snažit se vlastními silami.

Datum: 22.03.13 14:36
Nesnáším výmluvy typu "Chyběla jsem ve škole" nebo "nemáme žádné učebnice" ... Co jsi k doplnění učiva zatím stihla udsělat? Už sis domluvila konzultace s vyučujícími (máš na ně nárok - samozřejmě za předpokladu, že o ně slušně požádáš, a že se přizpůsobíš časovým možnostem vyučujících)?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.