Úkol z fyziky

Od: Datum: 16.01.16 22:40 odpovědí: 2 změna: 19.01.16 17:13
Pořídil jsem si pro svůj bicykl špičkové, ale ukrutně drahé pláště zn. Schwalbe Marathon Plus. Zastavil jsem se u pumpy, abych je dohustil, ale na manometru jsem našel údaje jen v jednotkách [psi]. Nafoukal jsem je tedy na p1=78,8 [psi], ale všimnul jsem si, že maximum uvedené na pneumatikách je p2=92,6 [psi]. Protože jsem je hustil za velké zimy -3,2 (t1 [°C]), nerad bych o pláště přišel tím, že prasknou působením vysoké teploty, např. když kolo nechám stát na slunci. a) Jaké teploty se mám vyvarovat? b) A co to je za divné psi? Zanedbejte změnu objemu pneumatik, teplotu uveďte ve [°C] i v [K] s přesností na 1 d.m.Prosím kdyby mi s tím někdo pomohl je to poslední úkol v pololetí takže musí být správně.Děkuju.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 19.01.16 14:37

Tak začni, napiš, co se ti k správnému výsledku honí hlavou. Určitě ti chybný postup či výsledek bude opraven a nebo ti chytří rádci formou rady dopomohou k správému výsledku. Je to tvůj úkol, ne náš. Tak se snaž.

Ohodnoceno: 0x
 
Od:
Datum: 19.01.16 17:13
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.