Náhlá fobie z lidí

Od: Datum: 21.07.15 11:53 odpovědí: 12 změna: 30.07.15 13:19

Vždy jsem se do školy moc těšil. Ale v 6.třídě se ke mně spolužáci začali chovat ošklivě hlavně jeden. Mlátili mě a ničili mi majetek.Ani apomenu,když jsme při akci v 7.třídě se situace nezlepšila,ale zkoušel jsem to ignorovat. Však na konci roku na což nikdy nezapomenu,když se ve škole konal pohádkový les po mně schválně ten žák házel kameny a kdybych se rychle neskrčil možná by mě neškrtnul,ale silněji udeřil. Naštěstí naši třídu opustil,ale v mém mozku tato chvíle utkvěla a vždy ve mne vnukne tuto vzpomínku spojenou se strachem. věřím,že vlivem této zprávy se vše vyvine správně.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.07.15 11:57
Nocni mura Kopelent?
Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.07.15 12:16

Je to možná negativní vzpomínka, ale překonejte to, nepitvejte se v tom, hoďte to za hlavu..

Zamyslete se, máte se rád?

Vymezte si svůj kruh okolo sebe a pokud ho někdo negativně naruší, ohraďte se. A naučte se říkat ne. Je to v nás, každému přikyvovat a souhlasit, i když se nám něco nelíbí.

Jakmile na Vás bude někdo agresivní, tak se si to nenechte líbit. Vidíte, nebránil jste se a útoky vystupňovaly. Nenechte agresi u útočníka rozvinout. Vymezte jasně a zřetelně, že toto už ne. Ale žádné velké emoce u Vás, buďte u toho klidný.

Zkuste nějaký sport. Než si myslet, že máte fobii a budete hledat berličku u lékaře /případně/, tak si najděte nějaké kursy v okolí a uvidíte, že se Vám to sebevědomí, jistota, společenské kontakty zvýší. I když to bude stát nějakou kačku, lepší, než se plácat ve svých myšlenkách.*pivo*

Ohodnoceno: 2x

Od: ben®
Datum: 21.07.15 12:56

Dobrý den, budu věřit také, že se vlivem této zprávy vše bude vyvíjet správně. Vy, tu zprávu o hození kamenu, tady neuvádíte prvně, že? Tak, budu také věřit, že toto byla zpráva o házení kamenu poslední, vypsal jste se z toho a už bude zase lépe. Už o kamení nepište, jo? Zdravím!

doplněno 21.07.15 13:40:

pohanka - ona to není první otázka na stejné téma. Tazatel má problém, ale vlastně se neumí ani pořádně zeptat. Nebo mu to psaní pomáhá a radu nechce.

doplněno 30.07.15 13:08:

senza - viz odkaz: https://www.poradte.cz/skola/…32-problemy-se-spoluzaky.html

Datum: 21.07.15 13:34

Aha, teď jsem se podívala co to je ,,Kopelent,,. Myslela jsem, že to je nějaký psychiatrický termín.

Díky za upozornění, odcházím něco raději dělat.

Od: senza
Datum: 30.07.15 12:44

ahoj, co to je přesně to kopelent? mě to vyhledalo různá jména a firmy ... *mala*

Datum: 21.07.15 13:51

Toho kluka "zpátky nepřivolávej"!

Nevzpomínej, kdo ti kdy co provedl,

a radši si užívej prázdnin!

_____

Pokud příští školní rok došlo k další šikaně, nesmíš to nechat rozrůst.

Hned se obrať na třídní učitelku a/nebo školního psychologa.

Případně to řekni rodičům a společně s nimi se obrať na vedení školy.

Ohodnoceno: 1x

Od: meja
Datum: 21.07.15 19:58

Bonzovat? Co z neho vyroste?

Za nas jsme nemeli moznost brecet na poradte.cz. Kdyz nastal problem, porvali jsme se, obcas tekla i krev a vse bylo vyreseno. Zadne ucitele ani rodice jsme to svych veci nepletli. Pak prisla vojna a tam se ukazali bonzaci a mamincini mazanci ... Ti zceleni za mladi i vojnu prekonali bez problemu.

Mam za to, ze dnes kazdy jenom breci, schovava se za maminky a bohate tatinky, zneuzivaji se nepruhledne zakony a pak je to tu samy "ufnukanec"

Nezlobte se, ale je to tak

Od: linda*
Datum: 21.07.15 20:24

A to Vám přijde normálnější, že se bude nechat šikanovat nadále a bude mít ještě větší strach, než má? Nic jinýho než rvát se už neumíte? Zamyslete se nad sebou...

Datum: 21.07.15 23:27

Přesně tak! Kluk by si měl užívat prázdnin a ne se trápit tím, co se mu dělo, nebo se bát,

co bude po prázdninách. Šikanu (psychické i fyzické týrání) rvačka nevyřeší.

Problém je potřeba řešit za pomoci dospělých. Dítě ani dospívající to většinou sám nezvládne.

Od: mp
Datum: 21.07.15 21:35

Tak toto je hodně, hodně lidový názor. Skoro jste mě mejo nasral, ty zcelení to byli ti šikanisti? Radši už nepište. Fuck!

Od: senza
Datum: 30.07.15 12:38

no že za vás jste se rvali, je sylné slovo, problém se nemusí řešit jen zboucháním se a hotovo, to se pak nedivím, že se vynalezli kdy zbraně, jestli se takhle chovají i ldi s většími pravomocemi, to se mi vůbec nelíbí ...

kdo používá násilí k tomu, aby vyřešil konflikt, je u mě ubožák, nemohu si pomoct a kdo si začíná je ještě větší

ps: chtělo by napsat, jak došlo k tomu, že ho začali šikanovat, jestli to není třeba i jeho věcí, že třeba rejpal a najednou se to na něj otočilo, netvrdím, že to tak je, ale i taková může být pravda a pak tady "brečet"

Od: strait
Datum: 30.07.15 13:19

Já bych úplně nezahazoval ani toho psychiatra, možná na to má nějaké prášky, a třeba by to pak i méně bolelo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.