Moje hodnoty - úvaha

Od: Datum: 24.01.15 11:10 odpovědí: 4 změna: 24.01.15 11:46

Příjemné sobotní dopoledne, obracím se na vás s prosbou. Ve škole jsem dostala za úkol sepsat úvahu na téma "Moje hodnoty" , trošku nechápu , o čem bych měla psát. Chápu to dobře, že moje hodnoty=moje priority, tj. například zdraví, rodina, kariéra atp.?

Dále mám sepsat úvahu na téma hodnot na 2x A5 , opět nechápu , o čem bych měla psát. Prosím o radu a překlad pro "blbé" , co si mám pod tímto tématem představit. Dále mám k úvaze sepsat osnovu, opět nevím, jak osnovu postavit. ( Mám malého syna a školu dodělávám individuálně a ze zdravotních důvodů tam nemohu být tak, jak bych sama chtěla, potřebovala, proto prosím o radu) , předem díky za každou odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 24.01.15 11:18
avatar

Dobrý den, myslím, že pokud jde o tu první úvahu, tak jste to pochopila správně.

Tedy, úvaha z Vašeho pohledu a důležitosti. Ta druhá úvaha bude asi obecná o hodnotách tak, jak je vnímají jiní lidé a společnost. Zdravím!

doplněno 24.01.15 11:25:

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C3%9Avaha

doplněno 24.01.15 11:33:

Možná si pročtěte i tuto diskuzi (něco by se dalo jistě použít): https://www.poradte.cz/volna-…podle-vas-smyslem-zivota.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.15 11:20
avatar

Dobrý den, tohle je vždy dobré si upřesnit s kantorkou, aby vám bylo jasné, co přesně chce slyšet a číst. Já bych si s tím poradila tak, že bych si ty hodnoty vypsala a sesmolila napřed osnovu, něco jako:

úvod

1. zdraví

2. štěstí

3. zaměstnání

4. vzdělání

5. smysluplné trávení volného času

6. zdravé životní prostředí

7. dobré mezlidské vztahy

závěr

Úvod - něco jako že každý má jiné priority v životě a ty se mohou vlivem životních zkušeností měnit, že jinak se na to dívá dítě, jiné hodnoty má člověk v pubertě, jiné člověk středního věku atd. A že hodnotami může citelně zamíchat nemoc, kdy přestane být najednou důležíté, že jsme někde měli být a něco zařídit a důležité jen jen přežít, bolest a posléze třeba i to, kdo leží na vedlejší posteli a co budeme mít k jídlu. A vy že to máte v současné době nějak takhle:

No a k jednotlivým bodům psát už konkrétně, proč je to pro vás důležité, že zdraví je to nejpřednější, proto děláte to a to a to, abyste si ho uchovala a že ještě důležitější než vaše zdraví je pro vás zdraví vašeho dítěte atd. blebleble, to už dáte jistě dohromady. :)

V závěru nějaké shrnutí, že jedna hodnota souvisí se druhou, jak se prolínají.

doplněno 24.01.15 11:28:

Pokud byste to pak potřebovala zkontrolovat, není problém to sem vložít, rádi zkontrolujeme. Držím palce, aby se povedlo. Je to docela zajímavé téma, nebojte se toho.

doplněno 24.01.15 11:29:

Pokud to nechcete psát veřejně, můžete se zaregistrovat a poslat mi to ke kontrole do vnitřní pošty.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pt®
Datum: 24.01.15 11:46
avatar

Příběh: "7 divů světa"

Vidět, Slyšet, Hýbat se, Hmatat, Cítit, Smát se, Milovat ♥

http://www.pronaladu.cz/sedm-…vu-sveta-jake-si-vyberete-vy/

Ohodnoceno: 1x
 
Od: temovika*
Datum: 24.01.15 11:46

Moc děkuji, dnes odpoledne se dotoho pustím a nejpozději zítra se na Vás obrátím, děkuji za pomoc a za fajn rady

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.