Jak se zbavit rzi jehličnanů

Od: Datum: 06.10.15 14:42 odpovědí: 9 změna: 11.10.15 22:20
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.15 14:47

přidat jim hořkou sůl

Ohodnoceno: 1x

Od: wamp®
Datum: 06.10.15 16:11

Tady najdete skvělé rady.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.10.15 20:49

Dobrý večer, už jsem na Poraďte o tom párkrát psala.Proto jenom opakuji. Túje trpí nedostatkem hořčíku. Kupte hořkou sůl běžně k dostání v marketech odd.zahrady. Okolo kmenu posypejte a zalejte. Pokud to jde,rezavé větvičky otrhejte.Určitě se vzpamatuje.Mluvím z vlastní zkušenosti tak ať se daří.*slunce*

Ohodnoceno: 2x

Od: alena350
Datum: 11.10.15 20:41
Pomuze to i u javoru?
Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.10.15 22:20

Hořká sůl je hořečnaté hnojivo určené pro rostliny s vyšším nárokem na hořčík. Hořčík je důležitý prvek výživy, ovlivňující příjem a využití půdní zásoby fosforu, ovlivňuje vybarvení a vzhled okrasných jehličnanů a konifer.Javoru to zřejmě nepomůže.Ten by se měl přihnojovat hnojivem s vyšším obsahem železa.Javory prospívají v mírně kyselé půdě.

Od: ria®
Datum: 06.10.15 20:53

Tak to i já děkuji, všude, na všech jehličňanech to je - jedle, modříny, borovice... měla jsem za to, že je to zase nějaká breberka, jako kdysi u kaštanů..

Datum: 06.10.15 21:16

Jestli chcete rychlý účinek, udělejte postřik 2% roztokem hořké soli. Rostlině dodáte hořčík daleko rychleji než přes kořeny.

Datum: 06.10.15 22:05

Ria, u ostatních vzrostlých jehličnanů to breberky nejsou;),ale příčinou bude letošní abnormální sucho v létě, které trvá prakticky do teď. Bohužel to mnoho stromů odnese.

Datum: 11.10.15 20:43

Jsem přesvědčen, že to stromy neodnesou - necháme se překvapit na jaře.., pak uvidíme.. Ani bych to neprotrhával !

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.