1x

Problém s externím diskem na USB, formát

Od: Datum: 09.12.12 16:43 odpovědí: 8 změna: 09.12.12 20:56

Zdravim, včera si kopiruju na disk cca 500 gb kde to probehlo uspesne. Odpojim disk vecer, jdu spat. Rano zapnu ntb jdu pripojit externi disk od WD. A najednou win 7 mi to nenajde, dale na jinem win8 tez ne a na xp taky ne. Disk jakoze najde ale nedostanu se do nej hodi mi to hlasku o formatu. Viz toto. Tak jako kde je chyba by me zajimalo, v cem je co spatne? Prece nemuzu moje jediny data co mam o ne prijit takhle a jeste si je sam formatovat :D

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.12.12 16:50

Tohle se mi stalo taky jednou u externího disku, potom co jsem disk "bezpečně neodebral" ikdyž už viditelně nic nedělal... Nestane se to pokaždé, šance že se to stane jsou malé, ale stává se to.

Buď se můžeš s daty rozloučit (pokud nejde o nic důležitého a máš je třeba i jinde)

Nebo můžeš zkusit programy na obnovu dat, nebo celého diskového oddílu.

Viz moje otázka, měl jsem po stejném problému a ani po "obnovení" jsem data už nikdy neviděl

https://www.poradte.cz/pocita…a-z-disku-jsou-necitelna.html

Ohodnoceno: 0x

Od: sazinek*
Datum: 09.12.12 16:59

Tak to ne, na disku jsou data ktery jsou moje celej život 12 let života takže to fakt ne to klidne i zaplatim lidem aby to vše vytahnul někdo z disku. To mi problem nedělá. Jen to chci mit už bezpečně někde v klidu a ne se furt o data bat. Bože muj :( To jsou problemy

Datum: 09.12.12 17:04

Zkus TestDisk.

doplněno 09.12.12 17:10:

Jen pokud nepůjde TD, zkusil bych nějakou firmu, ale ne DataRecovery, ale třeba DataHelp

Datum: 09.12.12 17:05

Jestli jde opravdu o velmi důležitá data, která mají cenu, svěřil bych disk specializované firmě na záchranu dat. U mě šlo převážně o filmy a pár věcí do školy, které jsem oželel, takže jsem to neřešil.

http://www.zachrana-dat.cz/cz…ana-dat-orientacni-cenik.html

tyto firmy nejprve zjistí, jak na tom data jsou (ZDARMA) a potom vám sdělí cenu, za kterou by ti data obnovili (ale většinou jde o tisíce). Proto mám teď radši disk navíc, který připojím do počítače jednou za měsíc, zálohuju na něj důležitá data, zase odpojím a uložím na bezpečné místo. Je to levnější a spolehlivější, než se potom strachovat, jestli vůbec něco obnovit půjde ;) ale dokud člověk nezažije, tak to bohužel často nepochopí a říká si, že mu se to stát nemůže.

doplněno 09.12.12 17:12:

to byl jen příklad firmy kterou mi našel google, s těmito firmami žádné osobní zkušenosti nemám ;)

Datum: 09.12.12 17:07

K DR nééééééé! https://www.poradte.cz/pocita…-hdd-je-to-jeste-mozne.html#9

doplněno 09.12.12 17:08:

Chtěli 8.000 Kč a nakonec mi stačila chvíli u TestDisku...!

Od: mowla*
Datum: 09.12.12 17:39

To nejsou, Bože, problémy - to jsou důsledky nezálohování dat...

*bzum**smich*

Od: juldab*
Datum: 09.12.12 20:22

Ted to zrovna dělám na jednom disku taky 500 G a řeknu ti pěknej vopruz. Musíš k tomu mít druhe disk o minimálně dvojnásobný kapacitě. Potom udělat bitovou kopii vlastního disku potom si už můžeš pohrát s MBR, MFT tabulkou atd. Vše ale doporučuji dělat pouze na tom obrazu jinak jistě přijdeš o část dat.

doplněno 09.12.12 22:25:

to praivo to se povist může ale taky nemusí a pak zničiš data ( nebo lépe zhoršíš jejich přistupnost a to nemluvím o tom když se objeví křížovej odkaz) a tak je nejlepší předem udělat bitovou zálohu a pracovat s ní. Jinak zjistíš že ufotky máš pouze část a další část je z jiný fotky

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.12.12 20:56

Mně stačilo spustit TestDisk, nechat vyhledat oddíly a zapsat je, nic víc...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.