Preinstalace NTB

Od: Datum: 05.09.16 10:55 odpovědí: 10 změna: 06.09.16 13:19

Zdravím, měl bych takový dotaz. Koupil jsem před 3 lety NTB s win.7. Žádné CD s win k tomu nebylo, na disku je pry nejaky oddíl, ze kterého by to šlo přeinstalovat říkal prodavač... No čas plynul a před pul rokem jse přešel na win 10. Ted bych ale chtel PC preinstalovat nebot po 3 letech je "zapraskane". Jaký tam bude systém je mi jedno. Nemám ale žádné CD s winem a obnovení továrního nastavení není prý možné (že to bude vyhazovat chybu, protože z 7na 10 se neco zmenilo bla bla bla ).. Mohu se prosím tedy zeptat, jak postupovat? Díky za odpoved či tip :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.09.16 12:23

A jak zmizel ten původní, instalační sektor z disku? Pokud jste jen formátoval HDD před instalací W10 a nespojoval partišny, musí tam být. V opačném případě sehnat instalačku (aktivaci mátre na nálepce vespod) nebo zdarma Linux distribuci.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.09.16 13:24

Pokud máte legální win, tak si stáhněte instalační data přímo ze stránek Microsoftu, vytvořte si instalační médium a NTB si reinstalujte. V čem je problém?

http://support.microsoft.com/…ows-create-installation-media

Datum: 05.09.16 14:26

Problém je v tom, že distribuce bude svázaná s hardwarem. To znamená, že key code nebude sedět na kdejakou mrkvosoftí instalačku, je potřeba sehnat instalaci pro konkrétní typ notebooku.

Datum: 05.09.16 19:55

Nesmysl. Pokud na tom ntb byl např. Win 7 64 bitů, tak stačí stáhnout příslušnou instalačku a bude to fungovat. Uživatel píše, že tam měl Win10, tzn, že je musel mít zaregistrované a byl zaregistrovaný tento HW, který tam má (nepíše o tom, že něco měnil), takžde když si stáhne instalačku Win10 v příslušné edici, tak ho v pohodě nainstaluje.

Ten bloatware, který tam cpou výrobci tam k ničemu nepotřebuje.

Datum: 05.09.16 23:12

No, když to říkáte nesmysl, asi to máte vyzkoušené a vaše rada pomůže... já to u Lenova řešil při přechodu na SSD a product key nefungoval, přitom jsem udělal bitovou kopii disku! Nepomohla ani aktivace přes hotline Microsoftu. Distribuce s hardware - šlus, vyfackovali mě. A že tam měl W10? Co s tím má společného? Pokud byly ty sedmy řádně aktivované, tak si tam logicky udělal upgrade.

Od: holo
Datum: 06.09.16 00:14

ano, je to vyzkoušené, instalačky windowsů jsou zaměnitelné,stačí stáhnout tu oficiální volně dostupnou, pak přes prográmek provést aktivaci (slmgr s nějakými argumenty, asi /ipk [kod/cestak xrm-ms souboru], dokonce i takhle to dělají instalátory na dellu z dvd nebo recovery partition, že po instalci spustí bat s tímto skriptem co spustím slmgr)

Datum: 06.09.16 07:32

Ano, mám to vyzkoušené, reinstaloval jsem takhle různé PC i NTB několikrát a nikdy nebyl problém.

Ten problém s SSD bych viděl na to, že jste měl OEM licenci, která je na určitý HW a výměna HDD za SSD je příliš velký rozdíl na to aby to licence OEM zkousla. Tazatel o žádné výměně HW nepíše, takže by neměl být problém.

Co se týká toho Win10... jde o to, že má již zaregistrovaný win10, takže je nesmysl aby používal případnou recovery partition, na které bude mít win7. Lepší je stáhnout rovnou příslušnou verzi win10 a nainstalovat. Navíc by to po něm nemělo při instalaci ani chtít produktový klíč, protože na serverech Microsoftu je systém již zaregistrován a zalicencován s tím konkrétním HW, který má na NTB.

Datum: 05.09.16 18:53
Do recovery partition se leze u kazdeho NTB jinak(mackat u startu ntb). DELL, HP, Lenovo, Acer klavesou F11, Toshiba klavesou 0, Asus F9, Fujitsu Alt+F10 atd.
Vice zde: https://www.poradte.cz/pocita…vi/39379-obnova-ve-w10.html#3
Ohodnoceno: 1x

Od: ook
Datum: 06.09.16 00:10

je potřeba si vytáhnout z aktuální instalace "data o aktivaci" například programem Advaced Tokens Manager a poté je použít.

Mimojiné také co je to za notebook/výrobce? Je možné, že k němu bude fungovat obyčejné token pro daného výrobce (například dell), ty jsou volně veřejné na netu (tuším že se to dělá příkazem slmgr /ipk)

ale nevím, jestli už není pozdě po přeinstalaci na windows 10.

a instalačku windows 7 také volně stáhneš

Od: krtek
Datum: 06.09.16 13:19

obnovavací partition funguje pouze s tím co bylo s ntb dodáno...v případě, že dojde ke změně (např. přechod z WIN 7 na 10) je nutný čistý instal..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.