Obnova ve W10

Od: Datum: 23.08.16 16:25 odpovědí: 12 změna: 26.08.16 12:51

Koupil jsem NB s W8 (později 8.1) a asi před 3 měsíci upg. na W10. Jestliže teď využiji na NB nabízenou možnost Obnova do továrního nastavení, proběhne obnova do původních W8 (8.1) nebo tam budu mít obnovené W10?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.08.16 16:46

Obnova vždy proběhne na nainstalovaný OS,v Tvém případě na W 10.

Pouze v případě opravy v servisním středisku tam nainstalují OS podle čísla základní desky,pokud bys chtěl povýšení na novější,musíš připlatit.

;) Návrat do W 8 je možný jen 1.měsíc po povýšení.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.08.16 21:52
Dobry vecer. "Obnova systemu" ze systemu se obnovi do posledniho nainstalovaneho OS. Ale kdyz pouzije obnovu pomoci recovery partition, verim tomu, ze to bude do OS, ktery je v nem ulozeny. Nemyslite?
Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.08.16 09:38

Já si nemyslím nic ,mě vrátili notebook v servisu z W 7 ,s tím že tak byl vyroben a měnili HDD.Tak kde by vzali oddíl recovery partition?Asi odjinud nebo od Pána boha.*palec*

Klidně by mi tam instalovali W 8.1,co jsem měl ale za peníze.Doufám,že už je to k pochopení.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.08.16 22:31

No kde se vzali recovery asi není u servisu problém ne? Je problém mít například image?

Je to jak píše Yakub.

Nicméně k otázce, není obnova jako obnova, proto to Yakub takhle napsal.

Datum: 25.08.16 07:03
Tady někdo nesleduje televizi.Technik připojí HDD na Microsoft žádá číslo desky nahraje co mu pošlou a jde na další.Mazlení si nech na doma.Hoši se neflákají,ale uvádějí stroj do stavu z výroby.To samé u tabletu,nahrají originál firmware a číčoviny cos tam měl si dodej sám.Nedělej chytrého,když ses nedíval.

Datum: 26.08.16 12:21

Nepotřebuji koukat na televizi abych věděl jak obnovit systém na jiný disk. O tom, že ti vrátí stroj s tím co jsi tam měl jsem nikde nepsal, tak nevim co to má znamenat...

Datum: 25.08.16 10:04

Recovery partition je soucasti disku. Takze jak jsem psal... bud spusti obnovu z nabehnuteho OS windows 10 a udela obnovu do windows 10, nebo spusti obnovu pred nabehnutim OS a tim padem se obnovi do OS, ktery je zrovna v recovery . partition ulozeny. S tim souvisi i to, proc Vam to ze servisu vratili s Win7. Spustili obnovu z recovery a za 5min byla oprava hotova. To Vam vyresetuju pri cekani na tramvaj taky a vubec nemusim volat nikam do Microsoftu...

Datum: 25.08.16 11:59

Takže když mi klekl Toschiba HDD 500 GB a v servisu mi dali nový Seagate také 500 GB ,tak na tom novém byla recovery

pro W 7 přímo od výrobce disku.

Podotýkám,že starý se vůbec netočil.Opravdu,v tom Seagate jsou borci,protože věděli,že zrovná já mám W7 a přesně den a datum,kdy mi to v servisu vymění.

Navíc rok jsem už měl W 8.1 a old. byl dávno smazané.

To je to samo,když rozbiju auto za rohem už na mne čeká to samé i se stejnými klíči.*smich*

V servisu nikam nevolají,jsou napojeni přímo ,přes internet. adresu na kterou se běžný uživatel nedostane,pouze servis s řádnou smlovou na opravy.Taky se nedíval.

A stačí bavil jsem se o tom,že tablet,telefon nebo notebook v servisu uvedou do stavu v jakém ho člověk koupil.To je jejich úkol.Nikdo v sevisu nebude do telefonu nahrávat Cyanogenmod.

Datum: 25.08.16 20:37

Tak na Seagete disku se ten obnovovaci oddil (recovery partition) samozrejme vytvoril taky, kdyz na nej imagovanim disku nahrali Vas predesly disk. Jenze to uz resime obnovu/vymenu disku po rozbitem disku. Pokud chce uzivatel provest jen tovarni nastaveni, neni potreba s tim vubec chodit do servisu a tedy plati to, co jsem napsal poprve: Bud udela obnovu ze systemu, coz je v podstate stejne jak tovarni nastaveni v telefonu, kdyz uz jste do tematu zatahl i OS Android (a taky se vam vrati jen do posledni verze androidu a nikoliv do TOVARNI verze) . Nebo udela obnovu z recovery partition a to se mu vrati skutecne do systemu, s kterym to bylo prodano. Do recovery partition se leze u kazdeho NTB jinak. DELL, HP, Lenovo, Acer klavesou F11, Toshiba klavesou 0, Asus F9, Fujitsu Alt+F10 atd.

Takze pro tazatele: kdyz pouzijete obnovu, co Vam nabizi system, budete mit ciste w10. Pokud pouzijete recovery partition, budete mit W8 - pripadne 8.1 - neboli ten OS, ktery je nahran v obnovovacim oddile. Jedine uskali je, zdali ho tam mate, protoze mnoho "domacich koumaku" ,kdyz zjisti, ze jim "nejaky skryty oddil s nazvem RECOVERY" zabira misto na disku, tak ho smazou...

PS: nevim, proc by meli byt v Seagate borci... proste napsali S/N a vyjelo jim vse potrebne. My treba v praci kupujeme PC znacky DELL a kdyz napisu jejich service tag nebo express service code do systemu, tak mi vyjede kdo to kdy kde koupil, kdy to bylo vyexpedovano, kdy to prijelo do CR, jaka je to konfigurace, co to obsahuje atd atd... jednou jsem takhle sledoval, kde se louda kamion, co nam veze 50 sestav.

Datum: 26.08.16 11:52

Já bych řekl, že vůbec nechápeš o čem tady mluvíme a držíš se pořád toho samého. Snad už je to jasné podle toho co opět napsal Yakub.

Datum: 26.08.16 12:07

Pokud si tu recovery neodstranil při instalaci win 10... ;)

Datum: 26.08.16 12:51

Já se tady nehádám o volovinách.

Jenom jsem napsal,že pokud mi vymění v servisu HDD za nový čistý,tak na něm nic nebude - ani smítko.Když jim řeknu,aby ho nechali prázdný,tak si na něj OS nahraji jaké budu chtít.

Pokud žádný požadavek nemám nahrají tam OS se kterým jsem to kupoval,protože je na zadní straně licenční číslo nainstalované verze.

Tak o co proboha jde.*sok*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.