CANON MX870 nádržka přebytečného inkoustu

Od: Datum: 30.06.16 16:24 odpovědí: 12 změna: 11.07.16 08:59

Objevia se mi, po zapnutí tiskárny, tato hláška: Nádržka přebytečného inkoustu je téměř plná. Na NETu jsem našel postup resetu pačítadla, ale pořád mi to hlásí. Nevím, jestli postupuji správně, ale i cizí weby popisují totéž: 1- Uvést tiskárnu do režimu servisu = podržet reset a zapnout tiskárnu, pustit a 2x stisknout reset; 2- pustit obě tlačítka; 3- stisknout 4x reset = kod pro vynuování počítadla; 4- stisknout vypínání pro potvrzení volby. Nevíte někdo co s tím?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: cestak
Datum: 30.06.16 17:10

Ty jsi nečetl otázku. Podle tohoto návodu jsem již postupoval a bez výsledku.

Od: 111®
Datum: 30.06.16 18:36

ale četl, jen jsi neuvedl zdroj , tak jsem se pokusil poradit..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.06.16 18:47

Tak proniň, dělám na tom od rána, pročetl jsem kde-co a mám toho již dost.

Od: 111®
Datum: 30.06.16 19:36

no mne to postihlo lonia tak jsem se rozhodl že Canon už ne a koupil jsem Brother DCP-T 500

Datum: 30.06.16 19:55

To mi povídej, já asi taky.

Od: bmbx®
Datum: 02.07.16 09:56

Jsem dlouholetým uživatelem tiskáren Canon a nikdy jsem na takovou hlášku nenarazil, ale na druhou stranu jsem už viděl pár nefunkčních tiskáren, kde aniž by takovou hlášku dávala byl zásobník přebytečného inkoustu přeplněný a ucpaný.

Vzhledemk tomu, že tiskárna žádný senzor přeplnění neobsahuje a hláška je generována nejspíš jen podle četnosti čištění tiskové hlavy, tak uživatelům co se tato hláška objeví lze vytknout nesprávné užívání tiskárny. Nelze je podezřívat, žeby schválně často čistili hlavu a tak dobrovolně plýtvali drahoceným inkoustem, ale časté vypínání tiskárny má stejný výsledek.

Datum: 03.07.16 11:56

Tak již vím, že jsem blbec, který často čistí trysky, ale kde je odpověď na otázku?

Od: bmbx®
Datum: 03.07.16 14:45

Nevím, pokud jsem byl nucen provádět reset tak se vždy povedl i když ne pokaždé na poprvé. Chce to opravdu důsledně dodržet. Pokud si pročtu jen vámi uvedený postup, tak tam je chybka - podržet obě, pustit, zmačknout, obě pustit...

Co shlédnout postup na YOUTUBE a sledovat to reálně co a jak?

Datum: 04.07.16 11:50

Už jsem z toho jelen, srnec a daněk.

Postupuji přesně podle návodu ať už psaného: http://www.fixkb.com/2011/06/…on-printer-ink-absorber.html, nebo videa:

Někde se liší údaj o počtu stisknutí tlačítka resume, skusil jsem oba postupy, a výsledek NIC. Informuje nějak tiskárna o tom, že je v režimu údržby? Mně se jeví, že se do tohoto režimu vůbec neuvede.

Datum: 04.07.16 12:15

Tak již jsem asi přišel na to servisní menu. Je třeba tlačítko resume stisknout 5x. Nefunguje mi ale to vyresetování počítadla. Stisknu tlačítko resume 4x, vypnu a zapnu tiskárnu a po zapnutí mi zase svítí hláška: je plná nádržka. Není to u tohoto modelu tiskárny jiný počet zmáčknutí resume?

Datum: 11.07.16 08:59

Tak jsem zkusil jedno až deset stisknutí a žádný výsledek. Neporadí někdo?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.