1x

Nádržka přebytečného inkoustu je plná?

Od: Datum: 03.11.08 21:28 odpovědí: 113 změna: 13.11.16 12:10

Prosím o pomoc, tiskárna Canon Pixma IP1500 netiskne a hlásí : Nádržka přebytečného inkoustu je plná. Jak tuto závadu odstraním? Musí se vyměnit? Kde se nachází?

Díky za pomoc. Kvak

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: seuss*
Datum: 03.11.08 23:33

Tohle bohuzel bude asi spinava prace Canonu jak z lidi vytahnout jeste vic prachy. Jedna se pouze o zalezitost resetovani tiskarny. Pokud to ovsem clovek nevi, tak jde do servisu a za tenhle reset, kterej trva asi necelou minutu ti reknou od 500 - 2500kc...

zkus to resetovat podle postupu a napis jestli to fungovalo:

1. Vypni tiskárnu
2. stlač a drž tlačítko resume a zmáčkni tlačítkoPower
3. stále drž tlačítko Power a pusť tlačítko Resume.
4. stlač tlačítko Resume dvakrát za sebou a pak pusť obě tlačítka.
5. zelená dioda bude blikat a pak přestane blikat.
6. jakmile bude zelená dioda trvale svítit, zmáčkni tlačítko resume 4 krát.
7. Zmáčkni tlačítko Power tiskárna by se měla vypnout, pokud ne zmáčkni tlačítko Power ještě jednou.
8. tiskárna by se měla chovat normálně.

Nevim zda to pude, je to navod na IP2000, ale zkusit se to muze. Mam jeste i jiny navody nekde...

Jeste mi napis jak dlouho tu tiskarnu pouzivas a jak je stara..

Ohodnoceno: 0x

Od: kvak®
Datum: 04.11.08 15:19

Zdravím, díky za odpověď a za pomoc. Bohužel, nezdařilo se, udělal jsem všechno podle tvého návodu, ale po čtvrtém kroku zelenou problikává oranžová. Další kroky pak funglují, tzn., že se tiskárna vypne, potom jde zapnout. Po spuštění tisku opět hlásí, že nádobka pro přebytečný inkoust je plná a na nic nereaguje. Mám jí asi tři roky, moc toho nenatiskla, dvakrát jsem koupil orig. náplně a pravda je, že po vypotřebování inkoustu jsem párkrát doplnil inkoust stříkačkou. Tak nevím co s tím... . Stejně děkuji.

Od: seuss*
Datum: 04.11.08 22:35

Tady sem nasel navod na jednom zahranicnim serveru, tak to muzes zkusit. Je to primo na IP1500.

1. Vypoj kabel ze site (elektricky)

2. Zmackni a drz Power tlacitko

3. Zapoj kabel do zasuvky

4. Po spusteni uvolni tlacitko Power

5. pockej nekolik sekund a tlacitkem zapni tiskarnu

A dale co sem se docetl, jedna se oficialne o jakousi ochranou klapku, kterou naprogramovali mili programatori z canonu, aby ti nadobka nevytekla na stul, nepocakala zed atd... Ovsem nazory beznych uzivatelu se celkem shoduji, ze je to pouze jejich podvodnej trik, aby si uzivatel byl, napr. po dvou letech, donucen koupit novou tiskarnu. Mela by vydrzet podle zkusenosti dva roky do doby, nez se ti bude objvevovat tahle hlaska, ale po te co ji resetujes, ti to jeste dalsi rok, mozna dva vydrzi. Zalezi na intenzite tisknuti...

Ja bych se spis taky priklanel k tomu, ze se jedna o necistou hru canonu, dneska uz se nedivim celkem nicemu a boj o zakazniky je nemilosrdnej.. :-D

zkus jeste tenhle navod a uvidis

Ohodnoceno: 5x

Od: mamen1
Datum: 09.03.09 18:17

To seuss: díky za tvůj návod,funguje*placni*

Od: mmmarosh
Datum: 01.11.09 14:31

dikes,

funguje

Od: ben*
Datum: 08.05.12 10:37

Díky, funguje to.

Od: kikakupska
Datum: 05.03.14 15:54

Díky moc funguje tento návod super! A zároveň h...a z canonu, už si od Vás nic nekoupím, no možná foťák

Od: vladislav
Datum: 07.11.16 16:02

Jů, hurá funguje, díky moc. Canon MP160

Od: nieds
Datum: 01.05.09 15:50

funguje, díky moc:)

Od: enky
Datum: 14.10.09 21:09

Ahoj, pripojuju se k podekovani za funkcni navod na reset tiskarny. Ozivil sem tak svoji starou tiskarnu Cannon i250.

Od: nadrzka
Datum: 24.01.10 12:46

*smich* No fajn. Můj manžel už všechno rozebral, vyčistil a znova složil. Je prostě takový... *cteni* koumes. Pořád to hlásí totéž. Nádržka... atd. *vtip* Tak jsem zvědavá, teď zkusím Váš postup. Uvidíme. Zkazit už zřejmě není co... *ee*. Ozvu se, jak to dopadlo.

Od: fnl
Datum: 28.01.10 00:43

...postup funguje i pro i350!

díky.

Od: sysell
Datum: 21.02.10 23:08

Já to už chvíli provozuji tímto způsobem. Proč "provozuji"? Tiskárnu totiž nemůžete odpojit od sítě, protože po odpojení se znovu rozbliká zelená/žlutá a musíte tuto fintu na Canóny zopakovat. Pokud někdo máte něco trvalého, sem s tím, uděláte mi radost.

Od: pag
Datum: 23.03.10 09:51

Díky moc, tiskárna i350 super šlape, a to jsou už rozebral boční kryt, atd. móóóóóc dííííky

Od: jiira
Datum: 29.05.10 06:53

Lidi, později se ale nedivte až Vám to začne vážně vytékat nebo přestane tisknout :-D

Od: fidli
Datum: 30.05.10 16:36

Zkoušel jsem podobný trik na pixma IP 2000, ale nefunguje to. Poraďte prosím.

Od: zeyz
Datum: 21.07.10 09:50

Funguje díky

Od: jokr
Datum: 18.09.10 20:31

jsou to krysy! dík

Od: aldachocen
Datum: 21.09.10 12:03

Hola!

Neuvěřitelné! Právě jsem se chystal vyhodit onu tiskárnu, kvůli tomu, co mi píše a začal zřivovat jinou - a po asi 15 minutách hledání naleznu tento funkční návod na "odblokování"!

Tisíceré díky!

Od: janamin
Datum: 05.10.10 00:29

Díky, návodu jsem dnes rozchodila tiskárnu Canon iP 1000, které jsem nejdříve dopřála několik nových náplní a již vím , že zbytečně.

konečně tiskne. j

Od: petrcz
Datum: 17.10.10 19:16

Děkuji za návod I320 jede

Od: toms
Datum: 04.01.11 17:17

Perfektní, díky moc! Funguje i pro Canon Pixma 1600. Zlobilo mě to asi 14 dní, tisknu docela dost a tiskárna maká dobře 5 let. Nejdřív jsem jí jako idiot rozebral, abych našel nádržku přebytečného inkoustu...samozřejmě tam není, je tam jen kus filcu. Ona je to v podstatě kravina, naco by byla NPI. Takže dík, ještě jednou

Od: bmbx®
Datum: 04.01.11 17:34

Ale pokud se ten filc nasákne, tak přestane fungovat čištění trysek. Pak nejenom že nejsou pročišťovány trysky, ale hromadí se malinká hladinka inkoustu na povrchu hlavy a trysky svými mikrokapičkami tuto vrstvu "neprostřelí" tiskárna vynechává tisk. Mně se takto dostala pigmentová černá na sousední trysky a úplně je odrovnala.

Od: richiere*
Datum: 26.11.12 01:45

Zdravím bmbx a ostatní,

děkuji za rozumné příspěvky. Mám dost velký problém, spíše průser. Nově koupený plotrový canon IPF610 za docela dost peněz se nám podařilo odrovnat během prvního spuštění a nevíme, co dál. Rozhodně to je case pro servisáka, ale než dojede, rád bych zjistil, jestli je to vážné nebo ne. *cteni*

1. U téhle tiskárny canon IPF 610 je uživatelsky měnitelná odpadní "nádobka" s filcem, ale ten je i v místě pod cartridgema. Pro vyjasnění - zde hlava nechodí s cartridgema, ty jsou staticky vlevo, od nich vedou hadičky. Teď k jádru problému - měnili jsme inkoust, preparovali jsme originální cartridge ... biju se do hlavy! *zed*Odřizli jsme cartridgím vrchy (jsou to 90ml bandasky) a znovu je zalepili, naplnili jiným inkoustem CMYK. Ten je OK, kompatibilni.

2. Při prvním spuštění se díky naší úpravě a neutěsněným víkům v cartridgích inkoust nějakým podtlakem či přetlakem při nasávání vcucnul do zmiňovaného filcu pod cartridgema. Jenže všechen - tzn. asi půl litru. *sok* Na to ovšem ty vaty (filc) nejsou stavěné. K tomu všemu hadičky k hlavě se naplnily jen z části! *cert* .. cartridge jsme teda utěsnili, inkousty doplnili a pustili vše znovu, ale to jsme ještě netušili, jak jsme to posrali už pri prvním kroku..

3. Přebytek inkoustu ve filcu pod cartridgema, který není přístupný (museli jsme demontovat kryt tiskárny), nějakým způsobem kontaminoval všechny barvy. Do hadiček k hlavě teče v každé z hadiček smíchaný inkoust. Tohle jsme zjistili až dnes - 2 dny po prvním spuštění a lazení ostatních věcí, díky tomu, že se nám nedařilo tisknout věrné barvy. *zed**zed*

Stejně jako popisuješ ty ("Mně se takto dostala pigmentová černá na sousední trysky a úplně je odrovnala."), černá se nám dostala všude (i když ne pigmentová mám dojem). Tiskne to, ale na nic - žlutá není žlutá a ostatní barvy jsou taky jinde...

Kdybyste k tomu měli cokoliv, budu rád za povzbuzení.

... díky, Richard.

PS: nechci to tady míchat, rozveďme to event. zde.

Od: andyjadova
Datum: 19.01.11 12:51

Děkuji mockrát, návod zabral i na i250..

Od: niklik
Datum: 25.01.11 13:03

Supéééér díky moc zase to fachčí. už jsem to chtěla odnášet do opravny. jseš kádr

Od: petaka
Datum: 17.02.11 13:30

Moc děkuji za užitečné rady*hej*Funguje to i na Pixma MP 160.Už jsem se hrozila kolik to bude stát.Takže DÍKY,DÍKY

Od: editr
Datum: 18.09.11 12:50

Super super,funguje i pro iP1000

Od: johnnym
Datum: 02.12.11 12:19

Díky moc za radu, Canon i250 zachráněna:)

Od: kvetinka19
Datum: 17.01.12 00:21

tento postup funguje aj na pixmu iP1600...genialne...

Od: mag
Datum: 05.03.12 18:04

Ahoj,

hledala jsem přesně jako všichni na tiskárně nádržku atd.

prosím pomoc. Udělala jsem oba způsoby, přestalo mě to psat o nádržce, roztiskne se, ale netiskne. Projede papír, jako by tiskla, ale je to bílé, popřípadě trošičku po stranách špinavé. vyměnila jsem pro jistotu černou barvu. nic.

nevíš, co by to mohlo být? mám nemocné děti, potřebuju pracovat z domova a urgentně tisknou a nejde to a nejde.

Nemužeš poradit, co by to mohlo být?

Díky moc Magda

Datum: 05.03.12 18:24

Nádržka tam žádná není, na dně tiskárny je filc, do kterého se přebytečný inkoust "odcákává" a tam samovolně uschne. To že je nádržka plná je provedeno výpočtem tiskárny dle počtu a intenzity čištění trysek. Jediné co pomůže je kompletní resetace dle zde napsaných návodů. Je zajímavé, že osobně používám tiskárnu hodně a mám už šestý model a s touto hláškou jsem se ještě nesetkal, obávám se, že ten komu se toto stane tak používá tiskárnu ne zrovna správným způsobem. Už jen časté vpínání tiskárny způsobuje časté čištění trysek. To vede k obrovské spotřebě inkoustu a ke zmíněným problémům s "nádržkou".

Od: houli
Datum: 24.02.13 14:43

Dobrý den,

mám tiskárnu Canon MP 160 a začalo se objevovat hlášení nádržka inkoustu je plná vyhledejte servis. Prosím o radu jak tiskárnu resetovat a tím odstranit tento problém.

Jak odstranují tuto chybu v servisu. Také jen resetují a vymění sací podložku?

Od: houli
Datum: 24.02.13 14:45

Dobrý den,

mám tiskárnu Canon MP 160 a začalo se objevovat hlášení nádržka inkoustu je plná vyhledejte servis. Prosím o radu jak tiskárnu resetovat a tím odstranit tento problém.

Jak odstranují tuto chybu v servisu. Také jen resetují a vymění sací podložku?

Datum: 24.02.13 17:36

Už snad 15 let jsem uživatelem tiskáren Canon a nikdy jsem na tuhle hlášku nenarazil, myslim si, že ti komu se to stalo, dělají při užívání tiskárny něco špatně, při nejmenším asi hodně čistí trysky ;)

Od: kominicekcz
Datum: 11.05.12 09:45

Hej kámo, tak díky za radu. Spadl mi kámen ze srdce, fachčí to :) Dííík

Od: vrek
Datum: 23.07.12 15:22

...mám stejný problém. Mám CANON Pixma MP 160, poradí někdo jak se zbavit hlášky? Dík

Od: humlovatereza
Datum: 23.07.12 18:42

Také děkuji moc za radu. Tiskárna málem letěla z okna. *smich*

Od: belny
Datum: 06.08.12 12:30

díky, funguje i na iP 1000

Od: super
Datum: 11.01.13 17:04

*ua*SUPER! PIXMA iP2600 opravená! DÍKY!

Od: rfs628
Datum: 07.04.14 09:03

Moc děkuji, funguje to i na iP2600. S díky Roman z Brna

Od: kartako
Datum: 03.03.09 10:20

Neuvěřitelný.. zvládla jsem to i jako obyčejný laik uživatel. Díky

Od: chrobaksacek
Datum: 09.09.10 10:31
na Canon Pixma IP2000 to funguje takto:
1. Vypni tiskárnu
2. stlač a drž tlačítko Resume ­(pod tlačítkom Power­;)a zmáčkni tlačítko Power
3. stále drž tlačítko Power a pusť tlačítko Resume.
4. stlač tlačítko Resume dvakrát za sebou a pak pusť obě tlačítka.
5. zelená dioda bude blikat a pak přestane blikat.
6. jakmile bude zelená dioda trvale svítit, zmáčkni tlačítko resume 4 krát.
7. Zmáčkni tlačítko Power tiskárna by se měla vypnout, pokud ne zmáčkni tlačítko Power ještě jednou.
8. tiskárna by se měla chovat normálně.
je to vyskúšané a funguje to!

Od: 123*
Datum: 03.11.11 21:00

Díky,díky,díky, IP2000 funguje.*smich*

Od: radim*
Datum: 25.12.08 08:57

Ani nevíš jak moc si mi pomohl.Potřebuji vypracovat jednu rozsáhlou práci a tiskárna ukazuje uvedený problém s nádržkou.První pokus hned vyšel a můžu pracovat.Ten servis nebudu komentovat,protože na vánoce se má prý mluvit slušně.

Ještě jednou moc dík

Radim

Od: kiit
Datum: 01.07.09 18:48

zdar tvůj návod funguje skoušel jsme to na tiskarně canon IP5000

Od: bosorka*
Datum: 13.06.10 02:38

Ahoj, chci moc poděkovat. Vyzkoušela jsem ten první návod na Canon S6300, zabralo to okamžitě, díky moc.

S manželem jsme to rozebrali na prvočinitele, žádnou nádržku jsme nenašli, asi opravdu žádná není.

*frajer*

Od: es*
Datum: 19.10.10 19:02

Díky funguje to skvěle es

Od: tommyboy
Datum: 11.02.11 09:26

Super, díky! Funguje i pro MP520 a dále tiskneme! *klik*

Od: petula76
Datum: 12.10.11 07:44

Díky moc, už jsem si s tím nevěděla rady. Pěkně jsem se zapatlala, když jsem uvnitř tiskárny hledala, co bych tam vyčistila.

Funguje to i na PIXMA MP 150.

Jsi úžasnej. Ještě jednou díky.

Od: havlikova
Datum: 24.01.13 13:46
Dobrý den,
chtěla jsem se prosím zeptat, tiskárna vám funguje podle tohoto návodu?
1. Vypoj kabel ze site (elektricky)
2. Zmackni a drz Power tlacitko
3. Zapoj kabel do zasuvky
4. Po spusteni uvolni tlacitko Power
5. pockej nekolik sekund a tlacitkem zapni tiskarnu
Předem děkuji za odpověď.
Havlíková

Od: m7h
Datum: 22.10.11 10:14

Díky, funguje to. Zavání to skutečně podvodem.

Datum: 22.10.11 10:49

Zavání to podvodem? A to jako proč? Že tam žádná nádobka není? Je tam absorbční materiál (něco jako filc), který je po celém dně tiskárny, pokud se celý nasákne, tak přestane fungovat čištění trysek tiskárny a pak to zavání poškozením trysek. Upozorňuju zdejší diskutéry, že uvedený návod funguje, ale je to jen dočasné řešení, je pro tiskárnu nebezpečný!

Když už se něco takového stane, doporučuji ten filc zkontrolovat a podle stavu pokračovat, pokud je hodně nacucaný tak jej vyprat a pak teprve resetovat tiskárnu. Mě už se jednou čerpadélko čištění hlav díky tomu ucpalo a trysky od černé barvy šly na věčný odpočinek, pokud jsou trysky součástí tiskárny (ne všechny tiskárny Canon) tak stojí nové téměř jako nová tiskárna.

Datum: 04.11.11 11:27

I když se mne toto téma netýká(nemám tiskárnu CANON),chtěl bych Vám po přečtení všech ,,RE",za tuto radu poděkovat a vyzvednout Vaše znalosti.Vaší odpovědí se rozvinuly další rady a určitě pomůžou mnoha dalším.Jednoduše-jste dobrej.

Od: wwwpavca
Datum: 15.11.11 22:30

Mám MP 180, hlásilo mi to taky přebytečnou nádržku, tak jsem ji marně hledala... zkusila jsem tedy resetovat a zhruba podle tohoto postupu procvakat tlačítka a zatím funguje... tudíž díky za info, že je to pouze hláška...už bych taky běžela do servisu..

Datum: 15.11.11 23:26

Znovu opakuju, není to pouze hláška, až vám přestane tiskárna čisrit trysky tak do toho servisu stejně budete muset. U MP 180 to naštěstí žádnou škodu neudělá, protože trysky jsou součástí výmenných nádržek s inkoustem, u modelů kde jsou trysky součástí tiskárny to je na vyhození tiskárny, neboť nová tisková hlava je dost drahá.

Od: thomasius
Datum: 30.04.12 08:45

Díky moc,

první návod funguje (Canon pixma ip 2000). Před tím jsem rozebral celou tiskárnu a po nádrži ani památky! Lze ji nejspíše nalézt ve virtuální rovině špinavých triků výrobce-Canonu. Jenomže jejich manažerská sebranka nepočítá s tím, že tuzemští uživatelé jsou poněkud zvídavější. O to je pak větší ostuda výrobce (i když kdo dnes o to dbá...?)

Datum: 30.04.12 15:25

thomasius:

ACHJO, píšu to pořád dokola - odpadní inkoust (inkoust který se odsává z trysek při jejich čištění) je z čerpadélka odveden na dno tiskárny. Tam je po celé ploše dna nalepen tlustý asorbční materiál, do kerého se inkoust vsakuje. Pokud se tento materiál nasytí, dojde k ucpání čistícího čerpadélka a následně k ucpání a zničení tiskové hlavy.. TEN INKOUST SE NEZTRÁCÍ BEZE STOPY. TO TĚ PŘI TOM ROZEBÍRÁNÍ TISKÁRNY ANI NA CHVILKU NENAPADLO? NEBO SI MYSLÍŠ, ŽE I ČIŠTĚNÍ TRYSEK JE VIRTUÁLNÍ ZÁLEŽITOST *haha*

Myslim si, že všichni co tady máte tento problém, děláte něco ŠPATNĚ. Mám už asi šestou tiskárnu a tisknu hodně a tato hláška se mi nikdy u žádné neobjevila. Ćasté vypínání a zapínaní tiskárny ze sítě, způsobuje časté čištění hlavy, to pak všichni spotřebováváte víc inkoustu na čištění (tedy do odpadu) než na vlastní tisk :D

Ohodnoceno: 1x

Od: juldab*
Datum: 30.04.12 21:24

Jenom doplním jmenuje se to "waste ink pads" bývají dvě a v pohodě se nechá vyprat v čisté vodě.

Datum: 30.04.12 23:21

O tom už jsem se tady taky asi zmínil, ale ti lidi co maj tenhle problém, který se projevuje normálně až někdy na konci životnosti tiskárny jsou asi hluší a slepí *smich*

Od: yellencz
Datum: 31.05.12 12:08

Tento návod funguje skvěle i pro Canon PIXMA IP4000, díky

Datum: 31.05.12 14:39

Další co si zadělává na problém :D

Datum: 10.07.12 10:40

Mám tiskárnu Canon Pixma IP1700 a pří zapnutí tiskárny opakovaně bliká zelená LED 1x a žlutá LED 8x a také mě hlásí:

Nádržka přebytečného inkoustu je téměř plná. Chcete-li pokračovat v tisku stiskněte tlačítko POKRAČOVAT na tiskárně. Kontaktujte servisní středisko. Ukončit tisk OK.

Vyzkoušel jsem tady uvedené návody na reset tiskáren Canon, ale bez výsledku. Na upozornění, že je třeba vyprat absorbční materiál přebytečného inkoustu se ted právě chystám.

Předem děkuji, jak u tohoto typu tiskárny provést její reset.

Datum: 10.07.12 11:16

Vyprání absorbčního mateiálu je dobré, ale k odblokování tiskárny nepomůže. Tiskárna nepozná jestli je čistý nebo špinavý, tiskárna si to spočítá podle počtu čištění trysek.

Datum: 10.07.12 17:31

Ano, to předpokládám, že tiskárna nepozná vyprání absobčního materiálu, ale umožní se tak další absorbce přebytečného inkoustu, ale potřeboval bych poradit, jak provést odblokování, aby tiskárna nehlásila to chybové hlášení a nepřestala pak třeba i tisknout... Tady popsané postupy mně nefuhgují.

Dík, za typ

Datum: 10.07.12 19:15

Prohledat internet, návodů se dá najít mnoho...

Od: marxy
Datum: 21.04.13 19:55

Díky moc za radu, první postup funguje pro Canon MP600.

Od: mikes*
Datum: 05.06.13 14:08

První návod funguje i na MP800 Díky!

Dal jsem pod ní raději hadr a jestli zemře tisková hlava, tak už stejně nastála za moc...

Od: lucikkkkk
Datum: 23.05.14 10:26

Taky velké díky..moje tiskárna ožila :))

Od: guny
Datum: 08.06.14 11:48

Pěknej návod, mám tiskárnu Cannon MP180 a perfektně to funguje! Díky za topic! ;) :)

Od: martinmp140
Datum: 06.08.16 19:33

Zkoušel jsme vas navod na reset nekolikrat ale nepovedlo se mi. Stale mi to haze chybuz nadrzka je plna.

Prosim o radu jak nato.

MP140

Datum: 13.11.16 12:10

Milý rádče Sessusi, za tuto radu jsem vám opravdu velmi vděčná, ve vypjatém okamžiku jsem ji použila a odpadla mi tak spousta problémů. V prvním momentě, když to fakt začalo hned fungovat jsem si pomyslela, "rádcové miluji vás ".

Datum: 04.11.08 23:37

Díky, chodí to! Moc jsi mi pomohl . Ještě jednou dík. Kvak

Datum: 05.11.08 09:22

Pro SEUSS@,

Ještě jednou díky. Dovolil bych si ještě jednu prosbu, nechá se stejným způsobem resetovat Minolta WinLaser 400? A existuje nějaký soft, aby chodila na XP? Co jsem našel ovladače, tak jen pro Win95. (A to by pak vážně bylo dát si někde Fernet, nebo Myslivce ) Kvak

Od: funren
Datum: 20.06.09 18:27
super fakt to funguje - moc dĂ­ky!

Od: nikolina*
Datum: 02.07.09 17:19

Týýý bláááho, fakt díky moc, ani bych nevěřila, že to bude fungovat ;)...jsi jednička ;)

Od: phobos3
Datum: 06.08.09 09:59

Ahoj, super navod diky za nej, protoze funguje i na Canon i250 :)

Od: milan*
Datum: 23.01.10 23:33

Bomba , to čumím!. Zdařilo se , sice na více pokusů ,ale zatím valí jako za mlada. ///// funguje to i na Canon MP160 ////// Díky moc.

Od: pistolkaoo7
Datum: 05.04.10 13:14

Dík za radu.Funguje to

Od: kall
Datum: 29.05.10 12:25

Jiira to bere docela vážně s tou louží pod tiskárnou. Nicméně já to dělám už přes rok a v tiskárně i pod ní je sucho. Víc mě žere, že to musím absolvovat při každém spuštění tiskárny znovu. Taky bych měl dodat, že pomocí kousků naskládných WC papírů a pinzety občas vysaju inkoust z parkovacích mističek.

Jo, zlikvidovat tak to opakované složité spouštění...

Od: jiira
Datum: 03.06.10 19:41

Neberu to nijak vážně, mluvím jen z vlastní zkušenosti, s přeteklým inkoustem jsem se prostě setkával hodně často

Od: kall
Datum: 09.09.10 11:38

Tak jsem udělal přímo chirurgický řez do mojí Pixmy IP1000 a tomu, kdo na to má odvahu, to popíšu. Koupil jsem si miniaturní rozpojovací tlačítko (červené), které jsem zabudoval do vrchního krytu na druhé straně než jsou stávají dvě zelená. Je zapojené jako přerušení napájení tiskárny za zabudovaným zdrojem. Je to snadno k pochopení po demontáži krytu. Teď zapínám tiskárnu tak, že zmáčknu nové tlačítko, držím a k němu zmáčknu tlačítko spouštění tiskárny. Nejdřív pustím nové, posléze zapínací. Pak znovu zmáčknu zapínací a tiskárna jede bez problému. Je to vlastně zabudování již zveřejněného návodu s vytahováním napájecího kabelu. Takže IP1000 jede dál a já jsem s ní nadmíru spokojený. Teď už jen, když dochází, občas doplním černý inkoust. A ještě na okraj. V rámci téhle operace jsem měl tiskárnu úplně odstrojenou a nějakou nádržku přebytečného inkoustu, navíc která by měla indikaci naplnění, nenašel...

Datum: 18.09.10 22:13

Nádržka tam není, po celém dně tiskárny je umístěn absorbční materiál (něco jako filc) a do něj ústí hadičky od čerpadla, které pročišťuje trysky. Není tam ani žádný senzor, který by zjistil, že ta absorbční hmota je plně nasáklá. To určí tiskárna podle počtu čištění trysek. Pozor odpínáním napájení tiskárny se četnost čištění zvyšuje a tím i rapidně stoupá spotřeba inkoustu. Když je tiskárna pod napětím (ať vypnutá nebo zapnutá) tak si pamatuje jak dlouho byla v nečinnosti a podle toho čistí. Pokud se odpojuje od sítě, čistí před každým tiskem.

Od: ip1000
Datum: 02.01.11 13:05

Funguje, děkuju

Od: freevisio
Datum: 12.01.11 14:24

děkuju moc za info a pomoc :) rozchodil jsem canon pixma iP1000

Od: richy
Datum: 23.01.11 14:00

Funguje i na MP 140, první návod.

Datum: 08.03.11 09:14

Jenom elektronicky dá se odstranít tato hláška - Nádržka přebytečného inkoustu je plná

Na to existuji spec.programy.

iPTool, RestoreEEPROM a podobné

Ohodnoceno: 1x

Od: eja
Datum: 31.05.11 10:44

Ahooj, díky moc za návod! Už jsem tiskárnu 2x přeinstalovávala, vůbec jsem netušila co s tím a tenhle spásný nápad funguje! Díky moc ;)

Datum: 31.05.11 12:17

Pozor na to až bude "nádržka" opravdu plná - zaděláváte si na problém...

Od: helen*
Datum: 16.07.11 20:52

jak může být plná, když tam není?

Od: rikoset
Datum: 18.07.11 19:30

Je tam len taky savy filc, nadrzka tam nieje - neviete kde je mozne kupit ten savy filc novy? Na presny rozmer by sa to dalo asi nastrihat. A este by ma zaujimalo kde je ta "naprogramovana klapka", ako tu niekto pisal.

Datum: 19.07.11 01:32

Ten filc jsem viděl na určité modely tiskáren prodávat někde na netu, ale je možné jej i vyprat ;). Stačí jej nechat vymáchat ve vodě.

Od: rikoset
Datum: 21.07.11 09:11

Ahoj, tak som to vycistil, vyplachal a teraz mi hlasi, ze nieje naistalovana hlava. Aj som ju vybral a dal naspat ale stale hlasi to iste. Vie niekto poradit ako to vyriesit?

Datum: 21.07.11 09:26

Očistit zlacené kontakty na hlavě...

Od: koton
Datum: 06.02.13 22:04

Mám tiskárnu Canon Pixma iP4850 a hlásí mi chybu B200. Vyčistil jsem ty "plstě", co do nich stříká inkoust při čištění trysek. Zkusil jsem to zapnout podle návodu co jste popisoval, avšak na téhle tiskárně mi to nešlo. Chvilku jsem si s tím hrál a teď už se tiskárna vůbec nezapne. Nevíte, co s tím?
Díky za každou radu.

Datum: 02.12.11 12:31

Už se to tady řešilo několikrát. Podle mě je to klasický případ "kurvítka". Pokud nevíte, o co jde, koukněte sem

http://www.zvedavec.org/humor_1505.htm

http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Kurv%C3%ADtko

Od: moncicakk
Datum: 31.10.12 20:24

4 step to Reset waste ink tank counter CANON PIXMA iP 1000

STEP 1:- Disconnect printer from AC power

STEP 2:- Press and HOLD the POWER button, and connect printer to AC power

STEP 3:- release the the POWER button

STEP 4:- Press the POWER button again

Na IP1000 funkční (ověřeno)

Od: shornik
Datum: 06.11.12 14:30

Funguje reset i na PIXMA IP3000?

Od: moncicaak
Datum: 06.11.12 18:51

Zkus a uvidíš ;)

Od: stana*
Datum: 17.11.12 16:15

Dobrý den , chtěl bych se zeptat mám tiskárnu CANON Pixma iP 1000 a píše mi závadu : Nádržka přebytečného inkoustu je plná .

Existuje návod jak tiskárnu resetova přímo na tento typ tiskárny , zkoušel jsem předešlé návody a nefungovalo mi to.

Předem děkuji staňa.

Od: sheenaa
Datum: 08.12.12 19:22

Funguje i na pixma IP 100, jen je třeba v konečném kroku o jedno zmáčknutí tlačítka power navíc.

Moc děkuju za návod!

Od: jro*
Datum: 08.12.12 19:34

Ahoj, je to blbé ale musíš inkoust viměnit a vyčistit trisky. *zed**cert* ahoj

Od: nikiludv
Datum: 08.01.13 13:10

Super, teď jsem si "opravila" Canon iP 1000 a to jsem blondýna :-D Děkuji moc!

Od: jz
Datum: 04.03.13 23:19

První postup funguje i na starou i865, díky!

Jelikož se tato hláška objevila teď poprvé asi po 8 letech provozu a tiskárna má nastavené automatické vypnutí po 10 minutách nečinnosti, nevěřím, že by uživatelé s menším "proběhem" mohli mít problém s vytečeným inkoustem. Pokud to vydrží dalších 8 let, budiž autorovi dvojitá věčná sláva!

Od: seuss
Datum: 10.06.13 15:06

Mám tiskárnu CANON PIXMA MP 250 a objevil se mi tentýž problém. Tiskárnu provozuji cca 3 roky a vytiskl jsem na ní cca 500 kopií A4. Pak mi to hlásilo, že nádržka na přebytečný inkoust je plná. Použil jsem na doporučení mého známého postup dle " seusse" a tiskárna opět funguje normálně. Díky za radu, jsem důchodce a už jsem sháněl nějaký servis na opravu tiskárny. Ještě jednou díky za tak užitečnou radu. Honza

Od: mourekk
Datum: 11.06.13 11:38

to fyzické vyčištění toho filce, a těch stěrek co otírají hlavu by mělo následovat jinak se to zadělá

Datum: 07.04.14 14:13

Setkal jsem se i s postupem, že lidi ten filc pokapou lihem, vymačkají a pak použijí jako náplň do prázné černé kartridže, kterou vloží jen když tsknou čb. dokumenty. Pro tisk fotek se to samořejmě nehodí, ale na tisk černbílých skript je fuk jestli je černá úplně černá nebo kafebraun

Datum: 07.04.14 14:50

To by šlo, až na to, že inkoust je vodný roztok. Některé starší cartridge Canon obsahovaly pár procent isopropylu. Rozpustit to jen v lihu by znamenalo riziko zasychání trysek, navíc mám dojem, že v lihu se to barivo ne zrovna dobře rozpouští.

Od: dsaf
Datum: 24.06.14 10:01

Návod na resetováni tiskárny Pixma MP150, MP160, MP170, MP180, MP450, MP460 když se objeví upozornění "odkapávájící nádržka inkoustu bude plná”
Nejprve se tiskárna přepne do stavu:
Služba - režim, ve kterém můžete provádět činnost s tlačítky tiskárny.
1) Vypněte tiskárnu - On-Off
2) Stiskněte a držte tlačítko / obnoveni tisku - stop-reset
3) Stiskněte a držte tlačítko tiskárny - On-Off.
4) Uvolněte tlačítko / obnovit tisk - stop-reset
5) Dvakrát-klikněte stop-reset
6) Uvolněte tlačítko On-Off po nějakou dobu bude blikat zelená LED dioda ( čas závisí na modelu tiskárny), pak se rozvití trvale a tiskárna bude v režimu "služba" .
7) Čtyřikrát- klikněte stop-reset
8) Opuštění stavu (Služba - režim) dvakrát-klikněte On-Off

Od: kordy
Datum: 10.01.16 21:40

Tak tenhle poslední návod zdá se zafungoval, OVŠEM tiskárna sice vypadala, že se resetovala, ale poslední kruček byl ten, že zhasla a teď už nechce ani on/off fungovat = tma ticho nic nic.

Od: kordy
Datum: 10.01.16 22:14

Aha, tak ne - na Canon MP490 to nefunguje. Pomóóc. Shrnu - Tiskárnu mám 10 let - stále nádherně tiskla, až tohle hlášení o nádržce - přemačknutím pokračovala vždy dále. Nyní ten poslední návod - jen rozpohyboval náplně - následovalo: rozšrouboval, čistil, skládal, zůstalo kurvítko, rozebral, vložil kurvítko, zapojil, tiskárna se zapla - stále hlasí chybu 5B00 a mám jít do servisu.

Od: 111®
Datum: 11.01.16 09:34

tak mě nakonec na MP540 nepmohlo nic, tak bude asi v háji hlava

Od: honzalbc
Datum: 03.02.16 23:19

Canon MP550 - bohužel, ani mě žádný zde z uvedených návodů nepomohl :(

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.