Zamrznul mi notbook a nejde vypnout

Od: Datum: 08.03.16 09:46 odpovědí: 10 změna: 09.03.16 21:44

Měl jsem nainstalované Windows 7, udělal jsem bezplatný upgrade na Windows 10 a teď se mi počítač často seká. Píše mi hlášku, když ho chci vypnout " vypínaní ", ale nevypne se, jen se snaží. Musím ho vypnout nakonec vyndáním baterie, když nic nereaguje. Když ho hned zapnu, opět se zobrazí hláška stejná. Pokuď vyndám na chvíli baterii, tak mne to pusti později F10 do setupu a když potvrdím nastavení DEFFAULT, tak se na několikátý pokus rozběhne OS. Nemůže to být chybami v novém Windows 10. 64-bit. nebo chybí na něco ovladače aktualizované? díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.03.16 09:56
avatar
Mám také W.10 a přesně tohle se mi stává. Vložím sem tu diskuzi, protože jsem se tady na to také ptala.ZdrZdroj: https://www.poradte.cz/pocita…ocitac-se-nechce-vypnout.html Zkusila jsem počítač nakonec vyčistit jak mi bylo doporučeno, ale stává se mi občas dál. Takže budu sledovat, jak to odstraníte Vy. Ale schválně si to přečtěte.
doplněno 08.03.16 10:00:

A ještě dodám. Dělám to teď tak, že když se počítač nevypíná, jen se o to snaží, tak podržím jenom tlačítko zapínání trochu déle a ono se to vypne asi do tří sekund. Je to to tlačítko kterým spouštíte počítač, to mi také někdo poradil v mé otázce. Ale to Vy určitě víte.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.03.16 11:29
avatar
Vypínej dlouhým stiskem tlačítka, rvat baterku za chodu je tak na poškození minimálně harddisku.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 08.03.16 12:00

Cim a jak se ten disk poskodi?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 08.03.16 13:09

Velké disky sálových počítačů při výpadku napájení na vyhození byly, staré PC harddisky s krokovým pohonem musely před vypnutím parkovat hlavy jinak byly taky na vyhození, ale už několik desítek let se vyrábějí HDD s okamžítým parkováním pomocí pružiny, dojde šťáva a hlavy jsou okamžitě mimo disk než se stačí disk dotočit.

Poškození dat - možná, ale poškození disku?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.16 14:21
avatar
Samozřejmě dat, nicméně některé ssd nemusí rozdýchat náhlé přerušení vůbec. Nevím, co tam má za disk.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 08.03.16 14:47

Obávám se že ohledně disku není rozdíl mezi vyškubnutím baterky a dlouhým podržením tlačítka...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.16 18:06
avatar

Bmbx, tlačítko držím asi tři vteřiny. Nedělám to pořád, jen když se počítač prostě zasekne a nevypne se.Tak co je lepší, nechat ho běžet celou noc? Asi za to opravdu může ten program Win.10. Dříve se mi to nestávalo a nikdy jsem počítač nečistila celé roky. Teď jsem ho teda pročistila a nepomohlo to. A to mám nový počítač asi půl roku a lepší kvalitu, než co jsem měla předtím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 08.03.16 18:15
avatar

Když se neukončí sám, podržte vypínání. Samozřejmě je blbost ho nechat kvůli tomu běžet celou noc, nehledě na to, že ... co ráno? Zrušit vypínání už stejně nejde a sám se nevypne. Přeci ho nenecháte navěky zapnutý s vypínací obrazovkou.

Chyba je ve W10. Jsou nějaké strašně nedoladěné a ... ale to se uživatelům zvyklým na MS-WIN těžko vysvětluje.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.03.16 19:57
avatar

No právě. Já to tak dělám. Někde udělali soudruzi chybu v tom Win 10. Ale jinak mi to vůbec nevadí. Na dlaždice jsem si zvykla a jsou tam jiné vychytávky, které jsou zase naopak praktické. Oni to časem doladí...


doplněno 10.03.16 09:25:

Hm, takže to opravdu dělá ta desítka. A vadí to nějak tomu počítači? Nerada bych si ho zničila tím občasným vynucováním vypnutí. také se mi stává, že když chci počítač vypnout, nemůžu to udělat jinak, než kliknout na tlačítko "restartovat a vypnout". Jiná nabídka vypnutí tam není. Musím na to kliknout, počítač se restartuje a je tam napsáno, nevypínejte počítač, probíhá instalace a je tam napsáno 37% dokončeno. Asi po dvou minutách počítač zhasne a vypne se. Ale ráno, když ho otevřu, tak musím čekat, protože se otevře tam kde minulý večer přestal a probíhá ta instalace dokud není 100% ukončena. Většinou mi pak nejde spustit program "Free rapid" na stahování. Musím počítač znova vypnout a znova nastartovat. pak teprve to jde. To mi leze na nervy a pokaždé mám strach, že mi ten program "FreeRapid" zmizí a že ho nebudu umět nainstalovat. Já jsem to nedělala, neumím to, instaloval mi to jeden známý a nerada bych ho opět otravovala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sebastian
Datum: 09.03.16 21:44

Vyřešil jsem problém tak, že jsem opět vrátil zpět Windows 7 přeinstalací a už se to nezasekává vůbec.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.