Počítač se nechce vypnout

Od: Datum: 15.02.16 19:40 odpovědí: 9 změna: 17.02.16 14:57

Zdravím. Poslední dobou se mi často stává, že když chci vypnout počítač, tak jako obyčejně kliknu na tlačítko vypnout a objeví se modrá obrazovka a běhá tam to kolečko, je tam napsáno vypínání, ale počítač se prostě nevypne. Nevypne a nevypne třeba i 45 minut tam pořád běží to kolečko a nemůžu ho ani nastartovat prostě nic. Ať klikám šipkou kam klikám, kolečko se točí a nic. Musím ho vytáhnout ze zásuvky, pak teprve se vypne. Ale to mi dříve nedělal. Oni pořád otravují s nějakými aktualizacemi, a nedají pokoj a kolikrát se to začne aktualizovat samo a pak to takhle dopadá. Nevíte na co mám kliknout? Pozor, prosím odpovědi pro blbce. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.16 21:56

To vypadá, že Ti na pozadí běží nějaký program, který vypnutí brání a který je potřeba před vypnutím PC ručně ukončit. Mně to například způsoboval program "Budík" (jinak téměř geniální digitální diář). Nemáš nainstalovaný nějaký nový program? Může to ale být i virus.

Téměř denní aktualizace mi šly taky na nervy, tak jsem je zakázal. Já je zas tak moc nepotřebuju.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.02.16 23:22

Buď něco běží na pozadí nebo se pokouší aktualizovat. Zkus se před vypnutím podívat do Správce úloh, co tam běží a dej to ukončit. Další možnost je zakázat aktualizace. Pro vypnutí nemusíš vytahovat ze zásuvky, stačí cca 10 vteřin podržet zapínací tlačítko na bedně.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.02.16 00:48

... jinak nemusite vytahovat ze zasuvky, ale staci dlouhy stisk (par sekund) tlacitka start (na PC skrini, kterym poustite PC)

Ohodnoceno: 2x

Od: ben®
Datum: 16.02.16 06:50

Dobrý den, jenom pro upřesnění. Tazatelka má PC tzv. "vševjednom", tak nemá "bednu". Myslím, že když probíhají aktualizace, tak OS píše, že se takto děje a PC se nemá vypínat (to není v tomto případě zmíněno). Běžící program na pozadí by se zřejmě také ukončil při žádosti o vypnutí PC. Já bych vypnul aktualizace, projel přístroj antivirem a použil CCleaner pro vyčištění registru OS. Otázkou je, kolik z uvedeného tazatelka zvládne sama udělat. Zdravím!

doplněno 17.02.16 05:44:

Jenom upozorním, že pokud se OS neukončí správným způsobem, resp. PC není správně vypnutý, tak se často stane, že potom nejde PC spustit nebo se mohou ztratit soubory při kontrole HDD po zapnutí (ScanDisk). Ten problém, že PC nejde spusit, je často, když se vypne při aktualizacích. Takže, nepodcenit to a odstranit příčinu, proč nejde OS správně ukončit.

doplněno 17.02.16 09:57:

suzymon - no, dobře. Původní dotaz byl bez této informace, tak doufejte, že to nebude problém do budoucna.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.02.16 09:12

Bene, já to nikdy při aktualizacích nevypínám. To tam je navíc stále napsáno, "nevypínejte počítač". To bych nikdy neudělala. Tohle je něco jiného. Pokaždé, když kliknu na tlačítko zavřít, tak se tam objeví, že jedna aktualizace brání ve vypnutí, ale objeví se to tam strašně rychle, v jedné vteřině to zmizí a pak se objeví to kolečko jako na starém telefonu, to se točí a pod tím je napsáno vypínání. Takhle to funguje odjakživa a nikdy se nestačím podívat co to je za tu aktualizaci, protože to ihned zmizí a počítač se do několika vteřin vypne. Ale právě teď v poslední době se nevypíná, všechno sice zmizí jako dříve, ale to kolečko tam zůstane a točí se dál a trvá to třeba 45 minut a stejně to musím vypnout manuelně.

Datum: 17.02.16 11:08

Zkus v tom okamžiku, kdy se to tam objeví, stisknout klávesu " PAUSE / BREAK". Bývá vpravo nahoře na klávesnici. Proces by se měl zastavit a stihneš si tak přečíst, co vlastně běží.

Datum: 17.02.16 12:09

Magdon, děkuji, zkusím to. Mám ji na kávesnici a je vedle Insert. Pak napíšu, jak to dopadlo.

Datum: 16.02.16 13:59

Tohle se mi stávalo taky(pozor,jsem v tomto také úplný laik) až jednoho dne už PC nešel zapnout a musela jsem ho dát ke známému opravit.O všechna svá data jsem přišla.On tomu říká"modrá smrt"..Taky už jsem si nainstalovala C Cleaner,snad to pomůže a hlavně používám po této zkušenosti záložní disk...

Datum: 17.02.16 14:57

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.