Jak zachránit data z externího HDD?

Od: Datum: 24.02.15 10:41 odpovědí: 9 změna: 24.02.15 16:38

Prosím o radu. Mám externí HDD Verbatim cca 600GB..zaplněno je asi 200GB šlapal v pohodě. mám ho hlavně jako úložnu fotek a filmů, které chci uchovat,jenže nedávno mi po zapojení do PC oznámil tabulkou, že potřebuje naformátovat a prostě se do něj nedostanu. Jenže když ho naformátuju tak všechno smažu...čert vem filmy, ale mám tam zálohované všechny fotky za posledních8 let..prosím co dělat,? Hlavně dětí od narození až po teď...

Děkuji za jakoukoliv radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 24.02.15 10:45
avatar

Dobrý den, pročtěte si podobný dotaz a snad něco pomůže. Zdravím!

https://www.poradte.cz/elektr…-hdd-nejde-pripojit-k-pc.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.15 10:46
avatar

Zdravím, prvně zkuste program Recuva, v průvodci vyberte možnost "všechny soubory", "ve specifickém umístění" (a vyberte tam písmeno onoho disku) a na poslední stránce povolte hloubkové hledání. Bude to asi trvat (kolem hodiny), ale potom by se měly soubory zobrazit a možnost je obnovit. Obnovujte samozřejmě na jiný disk než je ten poškozený!

Pokud by nepomohlo, ještě to dělám přes program "GetDataBack for FAT" nebo NTFS (dle souborového systému na disku)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 24.02.15 10:47
avatar

Asi nejlepší by bylo vyzkoušet ten jiný port zapojení.

Pokud máte možnost napojit HDD do jiného PC jako druhý disk, pak to půjde zachránit... Pokud možnost nemáte, zkuste nejbližší PC firmu pro záchranu dat (stojí to většinou 1-10tis).

Lze to provést i formátováním a následným projetím programem RECUVA, formátovaná data se obnovit dají, ale přepsané údaje se už neobnoví, takže toto by bylo poslední možné řešení...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hm®
Datum: 24.02.15 11:14
avatar

Nejdřív bych se pokusil udělat zálohu obrazu disku (přečíst a někam uložit obsah disku tak, jak je). Pak teprve bych zkoušel nějaké opravovací programy.

A pro příště: cenná data zálohovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.02.15 11:18
avatar
Napřed to chce zjistit, jestli není vadný jenom rámeček. Rozeber to, disk vyndej a SATA kabelem, případně přes adaptér (pokud máš notebook) ho připoj přímo k počítači. Když to pořád nepůjde, zkus TestDisk & PhotoRec.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: michnek*
Datum: 24.02.15 13:33

právě proto jsem si ten HDD pořídila abych ty fotky měla zálohovaný kdyby kleklo PC mám jich přes 100GB..tak jedině vypálit na DVD bude to sice hromada, ale jinak to nevidím..jestli je tedy zachráním

Od: hm®
Datum: 24.02.15 14:01
avatar

Buď pořádně nevíš, co znamená záloha, nebo jsem tě špatně pochopil. Záloha (v takovémto případě) znamená, že cenná data existují aspoň dvakrát, pokaždé na jiném médiu. Tzn. např. jednou všechny fotky normálně v PC, kde si je prohlížíš, ukazuješ známým apod., a podruhé ještě všechny zkopírované a uschované na externím disku. Takže když se podělá PC, fotky jsou na externím disku, když se podělá externí disk, fotky jsou v PC; toto je naprosto minimální varianta zálohování. Jinak je možné zálohovat i vícekrát, média by měla být různé konstrukce (třeba disk + CD/DVD), neměla by se nacházet na jednom místě (tzn. záloha by měla být třeba u babičky v jiném městě) apod. a hlavně by se mělo pravidelně kontrolovat, zda jsou všechny záložní verze čitelné a nepoškozené.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.02.15 16:23
avatar

Já si fotky synchronizuji na MEGA.co.nz, 50 Gb mi stačí a kdyby ne, další kapacita není zas tak extrémně drahá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.15 16:38

Po Vánocích se mi stalo úplně to stejné. Fotky za posledních 5 let se mi nepodařilo zachránit. Takže doufám, že vy na něco přijdete.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.