Potíže s notebookem

Od: Datum: 05.08.14 16:47 odpovědí: 17 změna: 06.08.14 16:48

Dobrý den.Mám již třetím rokem notebook zn. Acer ,má problémy od samého začátku.Poslední půlrok je funkční jen v nouzovém režimu/zpět to nejde!/.Teď mi při spuštění ukazuje,že nemám nainstalován originální Winddows což se nezakládá na pravdě.Neříká si můj notebook,abych ho prodal na součástky? Děkuji rádcům.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.08.14 16:51
avatar

Spíš si říká, abys ho přeinstaloval.

doplněno 05.08.14 17:05:

Mně i dceři už Acery jedou cca 6 let bez jediného problému.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.08.14 16:53

Těžko radit protože na to máme příliš málo informací. Obecně lze ale říci, že příčin může být mnoho a jedním z nich by mohl být vir. Podle mě největší problém noteboků je v tom, že Windows tam už je nainstalovaný, ale instalačku k tomu asi nemáte, aby jste si to mohl přeinstalovat, že?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.08.14 17:59

Instalačku nemám a jistě by to pomohlo?

Datum: 05.08.14 22:04

Kdyby to bylo v záruce tak Vám to musí opravit. Pokud to není v záruce tak nevím jak vám to bez instalaček opraví. Pokud jste si koupil notebook se operačním systémem od Microsoftu a máte na něm originální štítek COA tak byste se měl obrátit na Microsoft nebo na tu firmu co vám ten počítač prodala či OS nainstalovala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.14 17:01
avatar
Spíš sí říká že tři roky na jedné instalaci windows jsou až až a chtělo by to udělat novou. Acery většinou mívají skrytou položku na harddisku ze které se dá spustit instalace bez CD.
Nevzpomenu si z hlavy jak se spuštění instalace vyvolá ale bude to na netu nebo v papírech které jste k němu dostal. Spíš než opravu systému bych doporučil kompletní instalaci včetně zformátování systémového disku. To samozřejmě obnáší napřed zálohování důležitých souborů.
Kdybyste ho náhodou chtěl opravdu vyměnit za mladší kus tak mi soukromou poštou napište co za něj chcete. Tři roky starý přístroj by se mi hodil do práce, byť je to "jenom" Acer.
doplněno 05.08.14 18:08: Jestli by to pomohlo se dá lehko zjistit pomocí live.CD Když počítač poběží z liveCD bez problémů tak je kámen úrazu ve windows. Na uložto se dá najít několik windowsových live verzí ale stejně dobře poslouží i obyčejné Ubuntu které se stáhne rychlejš než widle z uložto. Je jedno co vyberete . . . po stažení vypálit a v biosu nastavit mechaniku jako first boot device.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.08.14 17:04

Nemyslím si, že by tři roky byly moc, já jel na XPčkách na jedné instalaci 3,5 roku a jeli stále krásně, super rychle, ale bylo to tím, že jsem si rozdělil disk na oddíly a vytvořil si systémový oddíl, který jsem si mohl kdykoliv zazálohovat a v případě problémů zase obnovit ze zálohy. Tohle ale notebooky z obchodu nemají . Mohl bych na nich fungovat dál, kdybych nezměnil počítač.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.14 18:07

Tak dám na "poslední pokus" notebook dát do opravy a uvidím jak pošlape.

Datum: 05.08.14 18:55
avatar

Zwiki, nemůžete poprosit někoho ve svém okolí, aby se Vám na NB podíval? I já to tipuji spíše na potřebu přeinstalovat Windows. Instalační obraz lze najít v internetu, jen bude potřeba při instalaci zadat platný licenční kód, který byste měl najít na štítku na spodní straně NB.

Není to tolik práce a dnes to zvládně pomalu každý ... Na opravnu je času dost, až/když se po přeinstalaci nic nezlepší.

Podívejte se do tohoto dotazu, Imgify mi tam dal rady a odkazy, které by se mohly hodit i Vám.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: puci33*
Datum: 05.08.14 19:50

Ahoj,u Acera je funkce eRecovery Management,zvolíš si přeinstalování systému,restart a spustí se to.Podotýkám,že na disku C budou všechna data přepsána.Proces trvá asi čtyřicet minut.Pak by to mělo fakčit. Jarda

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.08.14 20:10

Musím to zálohovat jak to píše?Nemám žádné prázdné CD.

Od: puci33*
Datum: 05.08.14 20:41

pokud máš vytvořené na HDD dva oddíly,tak si na disk D přesuň potřebné dokumenty,obrázky apod.Potom v nabídce start zadej Recovery a naběhne toto viz obrázek.-J-

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.08.14 21:16
avatar
Existuje víc programů které umí dodatečně rozdělit hárddisk na dva oddíly bez ztráty dat. Já mám vyzkoušený Partition Magic ale ten už myslím dneska není FREE. Na slunečnici se ale určitě nějaký program zdarma najde. Chce to do hledání zadat slovo Partition. Rozdělení disku takhle dodatečně trvá tomu programu dost dlouho tak se toho nelekej. Po vytvoření druhého oddílu bude v počítači disk C a D Možná že druhý disk dostane jiné písmeno pokud už windows přidělily D třeba optické mechanice. Pak bude na tobě přetahat důležité soubory z céčka na druhý disk. Céčko bude během instalace windows úplně smazaný.
doplněno 05.08.14 21:18: To je rada pro případ že nemáš dva diskové oddíly.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.14 14:03

Partition magic není třeba. Windows obsahuje Disk Manager

C:WINDOWSsystem32diskmgmt.msc

a ten to umí taky. Jinak lze použít i bootovací CD (gparted - používal jsem kdysi). Aktuálně link:

http://www.slunecnice.cz/sw/gparted/

doplněno 06.08.14 14:32: Vyzkouseno a funguje. Je tu dokonce i prohliyec, takye se muyete pripojit k siti a pak zajet na prohlizec pokud si nevite rady...
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 06.08.14 16:33

Máte recht v opravně to snad dají do pořádku.Já nic v notebooku nemám jak popisujete.

Datum: 05.08.14 22:08

Pokud máte obraz (obvykle soubor s koncovkou iso) tak je třeba ho vypálit na disk. Tzn. že po vypálení uvidíte ty instalační soubory které jsou uvnitř toho obrazu. Poté je třeba strčit hotové cd do CD/DVD ROM, restartovat PC a při startu zmáčknout del/delete pro vstup do BIOSu (nebo jinou klávesu, ale obvykle je to del). Tam je třeba nastavit sekvenci pro bootování tak, aby cd mohlo nabootovat jako první, a disk až na druhém místě. Pak uložit BIOS, restart a na výzvu zmáčknout klávesu pro bootování z CD. Pak se řídit návodem na instalaci

Ohodnoceno: 0x
 
Od: puci33*
Datum: 06.08.14 06:49

Jak popisuji výše,není potřeba instalační CD,ani žádné nastavování bootování v Biosu.Funkce recovery se spustí a přeinstaluje windowse bez problémů,s ovladači a se vším potřebným nastavováním.Bude to jako první spuštění po zakoupení notebooku.Také jsem to několikrát dělal a vždy to bylo OK. V servisu to provede stejným způsobem,ovšem za 500-600kč.Zdraví Jarda

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.14 16:48

Já když si nevím rady tak ho obnovím a je po problému. :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.