Anténa pod střechou?

Od: Datum: 22.05.14 21:46 odpovědí: 7 změna: 23.05.14 09:21

Dobrý den,

do nového domku plánujeme nějaký příjem TV. Rozhoduju se mezi anténou a satelitem, samozřejmě obojí bude mít své přednosti a záleží na člověku, my moc velcí diváci nejsme, tak chcem anténu.

Chci se jen zeptat, lze anténu dát jen na půdu pod skřidly, když nemáme plechovou střechu?

Dále se chci zeptat, jak jste spokojení s anténou vy? Je to lepší jak kdysi, před 20ti lety? Když přijde déšť nebo bouřka, nebude ihned hodně zhoršený příjem?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.05.14 21:55

V dnešní době pozemního digitálního příjmu počasí má velký vliv.Kostičkování,výpadky.Při nahrávání se to nedá srovnat,obraz se zastaví a pak naskočí na jiné scéně. Satelit si myslím ,že je podobné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.14 21:59
avatar

Zdravím..! Pokud chcete mít perfektní příjem, pak si musíte pořídit širokopásmovou anténu se zesilovačem.

Pokud se spokojíte s tím, že nebudete čučet hloupě na bednu, ale budete se věnovat rodině, pak Vám k tomu gratuluji.!

Televizi odneste na půdu, tam ji bude dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 23.05.14 06:40
avatar

Nejlepsi zesilovac je antena.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.05.14 22:32
avatar

Mám tuto anténu a jsem maximálně spokojený.

http://www.home-elektro.cz/po…olve-dvb-t-aktivni-shark-35db

Je málá,žádné monstrum.Bydlíme v lokalitě s velmi špatným signálem a tato má zesilovač.Zkusil jsem jí nejprve doma vedle televize a chytil jsem 33 programů.Žádná z předchozích antén nechytila signál v místnosti ani se zesilovačem.Ale nakonec jsem jí dal za okno a perfektní.Věechny ostatní jsem měl na 2 m stožáru na střeše.Jako všichni sousedi.Ten jsem zrušil.Kamarád má klasickou matraci a má ji pod střechou,ale bydlí o dost výš než my.Ale signál má dobrý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: osel59
Datum: 22.05.14 22:59

Mám na stožáru tzv. husté síto Plzeňské velké bez zesilovače. Rozvod cca 25 m pro 4 televizory koaxem Nordix - černý venkovní. Bydlím v lokalitě s dobrým signálem. I když byla antena provizorně na půdě, měření síly a kvality signálu vestavěné v televizorech kolísalo u max. Po definitivním přemístění anteny na stožár vysoký cca 2 m ukazuje indikace max. trvale. Jiná situace je pro příjem multiplexů ze SRN. Do rozvodu přes slučovač zapojil rovněž husté síto Plzeňské velké bez zesilovače na půdě (jen otočené o 90° pro vertikální polarizaci, signál však velice kolísal - obraz se sekal a kostičkoval. Počasí mělo samozřejmě velký vliv. Po přendání anteny na stožár je vše O.K., síla a kvalita signálu kolísá okolo 50-70% dle počasí a denní doby bez vlivu na kvalitu obrazu. Střešní krytinu mám Bramac. Časem jsem vyndal na stožár i VKV antenu, přínos v kvalitě příjmu je však i na Hi-Fi tuneru mizivý.

Neznám Tvé příjmové podmínky ani případné zastínění jiným objektem nebo kopcem ve směru od vysílače. Radil bych husté síto (ne Polské) na stožár a rozvod kvalitním koaxem. Zesilovač (ale kvalitní, ne Polský) bych případně přidal, kdyby byly i pak problémy. Na půdě to může s dobrým signálem fungovat kvalitně, ale kabely a spoje stárnou. Střecha namokne, namzrne, nasněží a za rok budeš předělávat. Taky nevím, kolik přijímačů cheš zapojit a jak dlouvý bude rozvod. Vždy ale platí stará poučka, že nejlepší zesilovač je dobrá a dobře instalovaná antena. Co ta nenachytá, to prostě nemáš a zesilovač slouží pro vykrytí ztrát v rozvodu, ne pro řešení špatné nebo špatně umístěné anteny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 23.05.14 01:14
avatar

Dobrý den, nějaké odpovědi už máte v původní otázce - možná by nebylo špatné si je přečíst, než se budete ptát znovu. Ale, jestli máte dost peněz a času, tak můžete více experimentovat. Zdravím!

https://www.poradte.cz/pocita…bo-satelit-a-co-internet.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 111®
Datum: 23.05.14 09:21

anténu pod plechvou střechu určitě ne. Pokuste se chytit signál na kus drátu. Možná anténa nebude třeba. Záleží na tom kde bydlíte a jak daleko máte vysílač/e. Pak je možno se kouknout ne serveru digi.cz na kanály na nichž přichází v úvahu příjem a jak silný signál by se dal očekávat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.