Jak vypočítat věk v excelu

Od: Datum: 06.03.14 16:05 odpovědí: 4 změna: 07.03.14 09:26

Dobrý den,
jak vypočítat věk v excelu? Našla jsem, že je to DNES- datum narození, ale nefunguje mi to.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.03.14 16:07

pokud máte český excel tak je to skutečně DNES().

Do jedné buňky si napiště datum narození, do další (DNES()-buňka)/365 a nechejte si zobrazovat i desetinná místa, jinak nebude fungovat resp bude se zaokrouhlovat a nebude to vycházet :)

Funkce DNES je skutečně dnes, tzn, že informace bude vycházet k datu prohlížení nikoliv např k datu uložení souboru apd.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.03.14 19:24

Nebo podobně, podle vzorce =(DNES()-A1)

Formát buňky - vlastní - rr

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.03.14 08:16

Funkce =YEAR(TODAY()) zobrazí letopočet 2014. Pak stačí vypočítat rozdíl dvou letopočtů.

Problém je spíš v tom, že vy chcete odpočítat celé datum narození. Potom při psaní data musíte přesně dodržovat formát buňky a gramatická pravidla Excelu. Datum narození musíte napsat tak, aby jej Excel dokázal přečíst jako datum.

Věc není snadná. Viz obrázek.

Datum: 07.03.14 09:26

Vážení mistři počítačů, a tabulkových programů. Využiji Vašich znalostí a položím podobný dotaz.

Umím v excele vložit horkou klávesou dnešní datum, takže si ho nemusím pamatovat, kolikátého je dnes.

Podržím klávesu CTRL a stisknu klávesu vlevo na hoře pod Esc (kde je vlnovka, označení stupnů, a středník.)

Jenže v práci používám (musím) Open office ,,Calk, a tam to nejde. Kdysi jsem se ptal i zde, bohužel postum mi nešel, nebo jsem to nepochopil.

Pomůže mi, prosím, někdo polopatě?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.